MWC 2016’da Xiaomi, Mi 5’in Windows 10 Versiyonunu Tanıtabilir

Konu, 'Digital Teknolojiler' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Çin merkezli üretici Xiaomi, Mobil Dünya Kongresi’nde sürpriz bir duyuruya imza atabilir. Mi 5 akıllı telefonu Android ve Windows 10 Mobile ile gelebilir.
    Microsoft ve Çin merkezli üretici Xiaomi, son dönemde alışılmadık bir yakın ilişki içindeler. Geçtiğimiz yıl Xiaomi’nin Android işletim sistemli akıllı telefonu Mi 4 için Windows 10 Mobile Rom’u yayınlanması ile başlayan bu ortak çalışma Mobil Dünya Kongresi’nde yeni bir amiral gemi ile devam edecek gibi görünüyor.
    Xiaomi, Çin Bahar Şenliği’ne de denk gelen 24 Şubat tarihinde Mobil Dünya Kongresi kapsamında düzenleyeceği etkinlikte yeni amiral gemi akıllı telefonu Mi 5 modelini duyuracak. Şimdi Çin’de ortaya çıkan bilgilere göre Xiaomi, yeni amiral gemisini Android ve Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip iki versiyon olarak tanıtacak.
    Söylentilere göre Snapdragon 820 yonga seti, 4GB sistem belleği, 32 / 64 / 128GB depolama alanı, 16 MP arka ve 8 veya 13 MP ön kamera, 3.600 mAh batarya ve USB Type-C gibi oldukça üst seviye teknik özellikleri ile Xiaomi Mi 5 Windows 10 Mobile işletim sistemi ile uluslararası pazarlarda satışa sunulacak.
    Windows 10 Mobile Xiaomi Mi5 Özellikleri :

• 5.2″ QHD (2560×1440 piksel) ekran / ayrıca 1080p varyantı da sunulabilir
    • 4 GB RAM
    • 32 GB / 64 GB / 128GB dahili depolama alanı
    • 16 MP Arka kamera
    • 8/13 MP ön kamera
    • Android 6.0 Marshmallow / Windows 10 Mobile işletim sistemi seçeneği
    • 3600 mAh batarya
    • Hızlı şarj desteği
    • USB Type C
    • 4G LTE, VoLTE, NFC

Xiaomi’nin yaklaşık iki yıl aradan sonra duyurmaya hazırlandığı yeni amiral gemi akıllı telefonu Mi 5 şimdiden heyecanla bekleniyor. Eğer iddia edildiği gibi Mi 5 iki işletim sistemine sahip versiyonları sunulursa cihazın her iki platformda da büyük ilgi gireceğine kesin gözü ile bakılıyor.

Sayfayı Paylaş