Muhteşem Yüzyıl'a protesto

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında musa21 tarafından paylaşıldı.

1. musa21

musa21 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Muhteşem Yüzyıl adlı dizinin yayınlanmasını protesto eden bir grup D-100 karayolunu trafiğe kapattı.Protestocular Kanuni Sultan Süleyman dönemini anlatan dizinin Osmanlı Devleti’ni karaladığını iddia etti. Yenibosna’da toplanan ve kendilerini "Genç Yenibosnalılar" olarak adlandıran 60 kişilik grup ellerindeki ’1000 yıldır bölünmedik. Bizi asla bölemezsiniz. Tek bayrak, tek millet. Bütün müslümanlar kardeştir’ yazan pankartlarla otoyola çıktı.

Bahçelievler Yenibosna mevkiinde D-100 karayoluna çıkan grup bir basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada dizinin Osmanlı Devleti’ni karaladığı ve hemen yayından kaldırılması gerektiği belirtildi. Sloganlar atarak basın açıklaması yapan grup nedeniyle karayolunun Atatürk Havalimanı istikametinde trafik sıkışıklığı yaşandı. Yaklaşık 10 dakika yolu trafiğe kapatan grup bir süre yan yolda da slogan attıktan sonra olaysız şekilde dağıldı.

2. dimo79

dimo79 Guest

Show Tv Genel Müdürü Saner Ayar, Habertürk Yayınında Fena Patladı.
    Muhteşem Yüzyıl tartışmasında sessizliğini koruyan Show TV yönetimi RTÜK'ün uyarı cezasına sert tepki gösterdi. Kanalın genel müdürü Saner Ayar Habertürk ekranlarında patladı.

RTÜK'ün kararını yargıya taşıyacaklarını söyleyen Ayar ceza değil destek beklediklerini söyledi: "Henüz tebligat gelmedi. Geldiğinde haklarımızı mahkemede arayacağız. Mahkemenin kararına göre de cezai yaptırıma uyup uymayacağımıza karar vereceğiz." dedi.

Ayar, RTÜK'ün uyarı cezasıyla ilgili, "Gerekli hakkımızı mahkemelerde arayacağız. Bu ceza beni şahsen çok üzdü. Ben aynı günlerde RTÜK üyeleriyle görüştüm. Onlar da bana kendilerine ulaşan ihbarlarla ilgili olarak fiziki engellerle karşılaşacağımızı anlattılar ve dikkatli olmamız gerektiğini söylediler. RTÜK'ün böyle bir müeyyideyi uygularken bir yayın kuruluşunun böyle bir tehditle karşı karşıya kalması durumunda da bir kınama açıklaması yapmasını da bekliyordum." dedi.

Ayar, Bülent Arınç'ın açıklamalarıyla ilgili soruyu, "Bülent Bey'in bu açıklamayı yaptığında diziyi seyretmediğini biliyoruz. Ben Sayın Bakan'ın sağduyusundan eminim. Seyretmiş olsaydı Osmanlı'nın en görkemli dönemini yaşatan Kanuni Sultan Süleyman'ın öyle bir ilişkinin bizim ekranımızda olabileceğine ihtimal vermediğini düşünüyorum." şeklinde yanıtladı.
    (TelevizyonGazetesi.com)

3. imsel

imsel Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    eller yeni ve olmayan kahramanlar meydana getirmeye çalışırken biz nelerle uğraşıyoruz.önce çok görkemli taraflarını bir çek de ondan sonra eleştirin varsa ortaya koyarsın.insan tabii var.ama yaptıklarına bak ve genç nesle önce iyi taraflarını öğret.ne yaptın gerçek türk tarihi için?hiç bir şey...

4. mescer

mescer Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    arkadaş seyretmeseniz olur bıter

5. alpus

alpus Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1

Hayır efendim,

sorun seyreden seyretsin istemeyen seyretmesin konusu değil.

Benim tarihimi yanlış bir şekilde yayınlamak kimsenin hakkı değildir !

Bir dizi yoluyla osmanlıyı tanıtacaklarsa, Dünya Padişahı Kanuni Sultan Süleyman,ı

bütün günü haremde, karı kız peşinde, beyaz bir sütçü beygiri üzerinde göstermekle
    olmaz !

Tarihimle dalga geçmeye kimsenin hakkı yoktur ! :angry26:

6. sigma

sigma Dost Forum

Beğenilen Mesajlar:
    0
    adamlar belgesel yapmamışlar.sadece dizi film yapmışlar,başlangıçtada yazıyor.bu konuya bu kadar duyarlılık! doğrusu hayret verici.güncel yaşanan haksızlık,eşitsizlik.......vb.konulara neden duyarsız kalıyoruz.örnekmi? dünyanın en pahalı benzinine gıkı çıkmayan halk kimdir....(mesela) daha çok örnek var ama yazarken bile psikolojimiz bozuluyor...

7. serdarzero

serdarzero Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Valla fıstık gibi dizi.On numara rol yapıyorlar.Her şeyiyle gayet güzel.Bu konunun tartışılması bile çok saçma.Benzin 4 lira !

8. şenköylü

şenköylü Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    :apploud::apploud::apploud:

9. LeyL

LeyL
    Yetkili
    Emekli Admin

Beğenilen Mesajlar:
    1
    :thumb_up: aynen katılıyorum..tarihten esinlenilerek çekilen bir dizi.. tamamen tarihin aynısını alıpta sunmuyor, sonuçta belgesel değil.. dikkat çekmek ve izlenilmesini sağlamak için belli bir hikaye kurgulamaları gayet doğal.. yoksa bir çok dizi gibi reyting kurbanı olurdu..

Sayfayı Paylaş