Modüler Android Akıllı Telefon Olan Puzzlephone, 2015'te Duyurulacak!

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Modüler Android Akıllı Telefon Olan Puzzlephone, 2015'te Duyurulacak!

Google'ın akıllı telefon teknolojilerinde devrim yaratacak projelerinden olan, modüler telefon projesi Project Ara'yı bir çoğumuz merakla bekliyoruz. Gerek paradan tasarruf gerek ise üretimde kullanılan ham maddelerin azalmasıyla oluşturulacak enerji tasarrufuyla, Dünya'yı daha iyi bir yer haline getirmeye yönelik modüler telefon teknolojisi adım adım yaklaşıyor. Ancak bu haberimiz Google'ın Project Ara'sı ile alakalı değil. Evet, modüler telefon teknolojileri üzerinde çalışan Finlandiyalı Circular Devices firması, Puzzlephone adını verdiği modüler telefon teknolojisini geliştirdiğini ve üstelik 2015 yılı içerisinde de satışına başlanacağını duyurdu.
    Üç ana parçadan oluşan cihaz, tüm parçaların çıkarılabilmesine olanak sağlıyor. Beyin bölümü, içerisinde kameranın da bulunduğu ana elektronik aksanının bulunduğu parçaları, Omurga bölümü, hoparlör ve mikrofonlar ve Kalp bölümü ise bataryayı barındırıyor.
    Puzzlephone standart versiyonunda modifiye edilmiş Android işletim sistemini kullanacak. Ancak Circular Devices firmasının söylediğine göre, ayrıda Firefox OS, Sailfish ve Windows Phone işletim sistemlerini de destekleyecek.
    2015 yılının ikinci yarısında satışa çıkarılması planlanan Puzzlephone için, diğer akıllı telefonlarla aynı fiyat aralıklarında olacağı bilgisi veriliyor.
    Puzzlephone, Project Ara'ya göre biraz daha farklı. Project Ara'da cihazın tamamiyle kullanıcının isteğine göre modifiye edilme imkanı var. Puzzlephone'da da ana bölümlerin değiştirilebileceği söyleniyor ancak sınırlı seviyede.
    Ne olursa olsun, bu gibi projeler, teknolojiyi ve geleceği değiştirecek. Ve o gelecek, umarız yeni nesil için daha mutlu ve huzurlu olur.

Sayfayı Paylaş