Minik çevre müfettişleri işbaşında

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında musa21 tarafından paylaşıldı.

1. musa21

musa21 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Keçiören Belediyesi'nin başlattığı 'Çevre Çiçekleri Hareketi'' ile ilçedeki okullarda eğitim gören 20 binden fazla öğrenci ''çevre müfettişi'' oldu.

Her bir öğrenci oturdukları cadde ve sokaklardan sorumlu olurken, Başbakan Erdoğan'ın oturduğu sokağın temizliğinden ise 10 yaşındaki Ayşenur Şaban ve Furkan Berkay Kılıç sorumlu oldu. Çevre Çiçekleri Hareketi'nin Toygar Börekçi İlköğretim Okulu'ndaki etkinliğine katılan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, üzerlerinde ''çevre müfettişi'' kıyafeti bulunan öğrencilerin çalışmalarına destek verdi. Proje kapsamında Keçiören'deki tüm 4. sınıf öğrencilerinin özel olarak eğitim aldığını ve her birinin aldıkları kimlik kartlarıyla ''çevre müfettişi'' olarak görevlendirildiğini, toplam 26 bin öğrencinin özel eğitim aldığını vurgulayan Belediye Başkanı Ak, 'Biz sadece 4. sınıfları değil ilkokullardaki tüm çocukları uyarıyoruz. Onları da fahri çevre müfettişi olarak görüyoruz. Bu çocuklarımız üniversite çağına gelene kadar kendilerini müfettiş olarak görecekler ve çevrelerine duyarlılıklarını her zaman için koruyacaklar, Daha yaşanılabilir bir dünya için hep beraber üzerimize düşen görevi yapacağız'' dedi.

AA

Sayfayı Paylaş