Milli atlet kız öğrencileri tacizden tutuklandı

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında himm tarafından paylaşıldı.

1. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18

ERZURUM’un Horasan ilçesi Kurtuluş İlköğretim Okulu’nda Beden Eğitimi öğretmeni olarak görev yapan Milli Atlet 29 yaşındaki Selahattin S., yaşları 13 ila 15 arasında değişen 5 kız öğrenciyi taciz ettiği iddiasıyla tutuklandı. Öğrencilerden Ç.Y., "Öğretmenimiz kızları tek tek odasına çağırarak ’size jimnastik öğreteceğim’ diyordu. Odasına gittiğimde ellerimi masaya koydurup arkama geçip bana dokundu" dedi.

Olay, iddiaya göre Erzurum’a 85 kilometre uzaklıkta Horasan İlçesi Kurtuluş İlköğretim Okulu’nda Aralık 2011’den bu yana meydana geldi. Okulun 7’nci sınıf öğrencisi kızlar 13 yaşındaki G.B. ve K.Y. (13), erkek öğrenciler 14 yaşındaki Ç.Y.ve Y.F. ile 15 yaşındaki H. K. ve Beden Eğitimi Öğretmeni Selahattin S.’nin elle ve sözlü tacizine uğradı.

’MALZEME DEPOSUNDA CİNSEL ORGANINI GÖSTERDİ’

Öğrencilerin durumu anlattıkları ailelerinin başvurusu üzerine, savcılık kız öğrencilerin ifadesine başvurdu. Öğretmenin iki yıldır okulda görev yaptığını belirten Ç.Y. şunları anlattı:

"Öğretmenimiz daha sonra kızları tek tek odasına çağırarak, ’size jimnastik öğreteceğim’ demeye başladı. Kendisine ait odası yoktu. Malzeme konulan depoyu oda olarak kullanıyordu. Bir gün odasına çağırdı ve bir arkadaşının bilgisayarına virüs bulaştığını ***** videoların çıktığını söyledi. Kendi cinsel organını göstererek ’bakmak ister misin?’ diye sordu. ’Hayır’ deyince, ’Küçük kardeşin vardır. Onunkini gördün mü hiç? Siyah adamlarınki çok büyük oluyor’ dedi. Daha sonra belirli aralıkla jimnastik dersi için odasına çağırdığında ellerimi masaya koymamı istiyordu. Arkama geçip ellerimden tutarak bana dokunuyordu. Öğretmene ’Eşin ve çocuğun var mı?’ diye sorduğumda, bana ’bir insanın başına ya meraktan, ya y...... gelir’ diye terbiyesiz kelimeler söyledi."

Öğrencilerden G.B de öğretmen Selahattin S.’nin sürekli öğrencilere cinsel organını gösterdiğini ileri sürdü.

EŞİ ’KOCAM BÖYLE ŞEY YAPMAZ’ DEDİ

Diğer kız öğrencilerin de benzer şikayetleri üzerine, savcılık tarafından Horasan Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edilen Selehattin S. suçlamaları kabul etmedi. Evli ve iki çocuk babası Selçuk S.’nin eşi Ferda S. de, kocasının böyle birşey yapmayacağını savundu. Selahattin S. mahkeme tarafından tutuklandı.

2009’DA İTALYA’DA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL ETMİŞTİ

Öte yandan Antalya’nın Akseki ilçesinde yapılan 12 bin 900 metrelik dağ koşusunda, Büyük Erkekler kategorisinde Erzurum’u temsil eden Selahattin S., 50.06’lık dereceyle Türkiye ikincisi olmuştu. Selahattin S., Eylül 2009’da İtalya’da yapılan Dağ Koşu Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etmişti.

2. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Okullara kamera sistemi yaygınlaştırılmalı. Kameralarla her yer izlenmeli. Öğrenci kadar öğretmenin de güvenliği önemli. Maalesef kimseye güven olmuyor; belki suçlu belki masum adam. İnsanların suçluluğu veya masumluğu insanların 2 dudağının arasına bağlı olmamalı. Şimdi bu adam suçlu da olabilir; bilmediğimiz sebeplerden iftiraya da uğruyor olabilir. Okullarda hem çocukların hem de çalışanların güvenliği için kamera sistemlerinin geniş şekilde kullanılması şart.

3. mescer

mescer Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    kızların iftira atmadığı ne malum ilk yaptığında nıye şikayetçi olmamışlar

4. şimşek59

şimşek59 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    ya bunun sebebi ülkenin şu anki yönetminin kötüye gitmesi ve bazı şeylerin kısıtlanması ve ülke de kanun olmayışı eza olmayışı herkez rahat rahat istediğini yapıyor nasıl olsa 6 ay sonra çıkarım diye

5. cihat çapa

cihat çapa Guest

Ne alaka yani.Ülkenin yönetimi ile insanların sapıklığı arasında nasıl bir bağ kurabiliyorsun.Yani dünyanın en zengin ve en iyi yönetilen ülkelerinde bu gibi taciz olayları olmuyormu.Ben söyleyeyim;hemde sayısız taciz olayları yaşanıyor.Nette bunların birçoğunu okumuyormuyuz.Hem öyle şerefsizler varki kendi öz evlatlarına taciz yapıyorlar.Haaaa senin amacın olayı başka tarafa çekmekse o ayrı....Birde ne gibi şeyler kısıtlanıyor anlamış değilim.Ceza olayına gelince onuda ABD'nin emri ile bu ülkeden idam cezasını kaldıranlara sormak lazım.Şeriatı öcü gibi görenler,bir baksın bakalım şeriat ile idare edilen ülkelerde böyle olaylar oluyormu.İsterse olsun anında infaz. :bangin:

6. melih38

melih38 Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    iyide kardeşim öyle 6 ay yatıp çıkmak kolaymı?

7. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Otobüsteki tacizci 8 yıl ceza aldı. Son 15 gündeki gazeteleri tararsanız var. Da işin ceza kısmından ziyade bir masumun cezalandırılması tehlikesi var. Mesela üstte şeriat isteyen vatandaşa verseniz adamı ya bir tarafını kesecek ya da idam edecek. Oysa adamın hakkında iddialar var ve de hakkında iddia olan ile iddia edenin güvenlirliği aynıdır. Bu yüzden kamera sistemlerinin okullara konulması şart. Bütün kamu görevlileri kamu görevlerini icra ederken iftiraya da uğrayabilir. Şimdi eğer burada iftira varsa bu öğretmen küçük yaşta çocuğun cinsel istismarından yalan beyanlarla ceza alır; mesleği nedeni ile ağırlaştırılır cezası. Yani yaptıysa adamın hayatı kararsın tamam da yapmadıysa belki de sadece iftira ile hayat karartılacak. Yazıktır...

8. cihat çapa

cihat çapa Guest

Uslübuna biraz dikkat etsen iyi olur.Öncelikle yazılanları güzel bir oku ve daha sonra iyice analiz et.Ben Şeriat'ten bahsederken bu haberde adı geçen kişiden bahsetmedim.Sadece genelleme yaptım.Daha önce mesaj yazan arkadaş ülkenin kötü yönetiminden bahsedince bende Şeriat örneğini verdim.Tabiki gerek şeriat olsun gerekse Cumhuriyet olsun hangi yönetim şekli olursa olsun öncelikle kişinin şuçunun ispatlanması ve daha sonra yargılanması gerekir.Bunu 5 yaşındaki çocuk dahi bilir.Benim şeriatten bahsetmemin sebebi,Şeriat cezalarının bizim cezalarımızdan çok daha ağır olduğunu ve insanlara bir gözdağı ve korku vereceğini böylece suç işlemede caydırıcı olabileceğini vurgulamak istedim.Yoksa bana verin o adamı asayım keseyim demedim.Sen kendince bir fikir yürüterek yazılanları çarpıtma.

Haaaaa son olarak kimsenin Cumhuriyeti yıkma gibi bir niyetide yok.Sen o kırmızı yazıyı düzgün yazda herkes kolaylıkla okusun.Gocunmaaaaa....

9. geche1965

geche1965 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    toplum olarak nereye sürükleniyoruz belli değil ayıp ayıp

10. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Köpekler havlıyor diye Atlar ölmez.

Sayfayı Paylaş