Microsoft’un Windows RT işletim sistemi resmi olarak artık ölü

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Microsoft’un Windows RT işletim sistemi resmi olarak artık ölü

Microsoft, Windows RT’ye destek vermiyor…

Teknoloji dünyasının lider isimleri arasında yer alan Microsoft, özellikle yazılım alanında sunduğu ürünlerle adından söz ettiriyor. Windows ile masaüstü segmentinde lider olan firma, son dönemde büyük önem verdiği mobil pazarda ise beklenen başarıyı yakalayamadı.
    Click here to view the original image of 700x396px.
    Geçtiğimiz dönemde firma farklı işletim sistemleri ile mobil platformda yer alırken, akıllı telefonlar için Windows phone , ARM tabanlı tabletler için Windows RT ve x86 tabanlı tabletler için de Windows işletim sistemini sunmuştu.Bu karışıklığı yok etmeye kararlı olan firma, şu sıralar Windows 10 adındaki yeni işletim sistemini geliştiriyor. Bu yaz içerisinde sunulacak olan Windows 10 ile tüm platformları bir araya toplayacak.Bir süredir Microsoft’un Windows RT işletim sisteminin öldüğüne dair iddialar gelmekteydi. Firmanın yeni bir tablosu ile bu durum doğrulandı.Firma, Windows 10’a yükseltilecek olan işletim sistemlerinin listesini sundu.“Upgrade Matrix” olarak sunulan tabloya baktığımızda Windows RT için Windows 10 güncellemesinin gelmeyeceği görülüyor. Ayrıca Windows Phone 8 de güncelleme almayacak. Ancak Windows Phone 8.1’in Windows 10 Mobile’a yükseltileceği görülmekte…

Sayfayı Paylaş