Microsoft’tan yeni bir uygulama geldi

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Microsoft’tan yeni bir uygulama geldi. Lumia cihazın Windows 10 uyumluluğunu denetliyor…

Microsoft, bir süredir Windows Phone adındaki mobil işletim sistemini geliştirirken, geçtiğimiz sene Ekim ayında sunduğu yeni Lumia 950 ve Lumia 950 XL modelleri ile de Windows 10 Mobile adındaki yeni işletim sistemini sunmuştu.

Windows 10 güncellemesi, bazı Lumia modelleri için gelirken, firma şimdi de yeni bir uygulama ile karşımıza geldi. Windows 10 Upgrade Advisor adı ile gelen bu uygulama Lumia akıllı telefonun Windows 10 güncellemesine uygun olup olmadığını denetliyor.

Henüz uygulamanın herkese sunulmadığını belirtelim, ayrıca Beta olarak şu anda yayınlanmış durumda. Uygulamanın Windows Store sayfasına ise

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

ulaşabilirsiniz. Dosya büyüklüğü 2.58MB olarak belirlenmiş. Uygulama dilleri arasında Türkçe’nin de yer aldığını belirtelim.

Aslında cihazın Windows 10 güncelleme alıp almayacağı hakkında bazı bilgiler zaten var. Bunlardan bir tanesi akıllı telefonun 8GB ve daha üst dahili veri kapasitesine sahip olması gerekliliği. Ayrıca en az 1.5GB’lık kısmının da boş olması zorunlu.

Şu anda güncelleme alacak olan cihazda 8.10.14219.341 ya da daha üst yazılım versiyonu olmalı. Bu koşullar sağlandığında da Lumia akıllı telefonun Windows 10 güncellemesi almasının önünde engel bulunmuyor.

Sayfayı Paylaş