Microsoft, Lumia 550 için Yeni Bir Firmware Güncellemesi Yayınladı

Konu, 'Nokia' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Microsoft Lumia 550 için yeni bir firmware güncellemesi yayınlandı. İşletim sisteminde bir değişiklik getirmeyen bu güncelleme kullanıcılar için sürpriz oldu.
    Windows Phone platformundaki bütün kullanıcılar şu günlerde Microsoft’tan gelecek Windows 10 Mobile güncellemesi haberlerine odaklanmış durumda. Fakat Microsoft bugün sürpriz bir şekilde Windows 10 Mobile işletim sistemi ön yüklü olarak satışa sunulan Lumia 550 için yeni bir firmware güncellemesi yayınladı.
    Microsoft Lumia 550 için yayınlanan firmware güncellemesi ile bu cihazın işletim sistemi düzeltme numarası 15461.48007 iken 15503.21007 olarak değiştirildi. Windows 10 Mobile işletim sistemi Yapı numarasında ise herhangi bir değişiklik yapılmadı ve işletim sistemi Yapı Numarası 10586.13065 olarak kaldı.
    Bu güncellemeyi ilginç yapan tarafı ise güncelleme OTA (Over-the-air) üzerinden yüklenmiyor. Güncellemeyi yüklemek için Windows Device Recovery Tool uygulaması ile bilgisayar üzerinden güncelleme yapmak gerekiyor. Fakat tekrar hatırlatmamız gerekirse Windows Device Recovery Tool uygulaması üzerinden yapılacak güncellemelerde telefondaki tüm veriler siliniyor. Bu nedenle Windows Device Recovery Tool ile güncelleme yapmadan önce mutlaka tüm verilerin yedeklmesi
    Lumia 550 için yayınlanan bu güncellemenin ne gibi değişiklikler içerdiği bilinmiyor fakat cihaz güvenliği ve işletim sisteminin daha iyi çalışması için geliştirmeler içerdiği belirtiliyor.
    Microsoft, Windows Insider programında son olarak 8 Ocak Cuma günü Windows 10 Mobile Yapı 10586.63 derlemesini yayınlamış fakat bu sürüm Windows 10 Mobile ile çalışan Lumia 550, Lumia 950 XL ve Lumia 950 için toplu güncelleştirme olarak yayınlanmamıştı. Microsoft’un önümüzdeki bir iki hafta içinde Windows 10 Mobile Yapı 10586.71 sürümünü final güncellemesi olarak Windows Phone 8.1 ve Windows 10 Mobile Lumia akıllı telefonlar için yayınlamaya başlaması bekleniyor.

Sayfayı Paylaş