Merakla beklenen 13 cep telefonu

Konu, 'Digital Teknolojiler' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    [h=1]Merakla beklenen 13 cep telefonu[/h]

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

[h=2]Samsung Galaxy A7 Ultra ince Galaxy A7, Galaxy A serisinin şimdilik en üst telefonu olacak. Telefon, Galaxy Alpha'ya benziyor ve sadece 6.3 mm kalınlığında. 5 MP ön kamerasında otomatik selfie özelliği de bulunuyor. Boyut: 5.5. inç Ekran: 1.280 x 720 İşlemci: Exynos 5 Octa 5430 Kamera: 13 megapiksel İşletim sistemi: Android 4.4 Çıkış tarihi: 2015 - ilk çeyrek Fiyat: Belli değil[/h]

2. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76

[h=2]Google Nexus 2015 6 inç'lik Nexus 6'dan sonra, bu sene nasıl bir Nexus göreceğimizi kestirmek zor. Ekran boyutunun daha fazla büyümeyeceği kesin. Yeni Nexus 2015 içerisinde piyasada olacak. Cihaz şimdilik, "dedikodu" boyutunda ama resmi açıklaması yakın görüyor. Boyut: 5 veya 6 inç Ekran: Full HD veya QHD İşlemci: Qualcomm Snapdragon 810 Kamera:13 megapiksel İşletim sistemi: Android 5.1 Çıkış tarihi: 2015 dördüncü çeyrek (muhtemelen) Fiyat: Belli değil.[/h]

3. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76

[h=2]Sony Xperia Z4 Compact Sony'nin çok beğenilen Xperia telefon serisi Z4 ve Z4 Compact ile 2015'te de devam edecek. Her iki cihaz da henüz resmen duyurulmadı ama MWC 2015'te onları görme ihtimalimiz bir hayli yüksek. Ve bizce bu kez asıl yıldız, Z4 değil; Z4 Compact olacak. Boyut: 4.7 inç Ekran: Full HD İşlemci: Qualcomm Snapdragon 810 Kamera: 20.7 megapiksel İşletim sistemi: Android 5.0 Çıkış: 2015 ikinci çeyrek Fiyat: Belli değil.[/h]

4. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76

[h=2]OnePlus Two Çin'li bir üreticinin topluluk fonlamasıyla ortaya çıkardığı OnePlus One, 2014 boyunca büyük ilgi gördü. Şimdi bu telefonun devamını da 2015'in üçüncü çeyreğinde piyasada görmeyi umuyoruz. Yeni telefonun sıradışı bir materyal ile üretilmesi bekleniyor ama öncülü gibi davetiye yöntemiyle satış stratejisi izlenirse, meraklıları bu kez isyan edebilir. Boyut: 5.5 inç Ekran: Full HD İşlemci: Qualcomm Snapdragon 805 Kamera: 16 megapiksel İşletim sistemi: Android 5.0 Çıkış: 2015 ikinci veya üçüncü çeyrek Fiyat: Belli değil[/h]

5. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76

[h=2]Microsoft Lumia 940 Microsoft ismiyle piyasaya çıkacak yeni amiral gemisi Lumia'nın bu model olmasını bekliyoruz. Zamanı henüz belli değil, MWC'de ortaya çıkması da beklenmiyor. Ama sene ortasında tanıtılması büyük ihtimal. Boyut: 5 inç Ekran: Full HD İşlemci: Qualcomm Snapdragon 810 Camera: 24 megapiksel İşletim sistemi: Windows Phone 10 Tarih: 2015 üçüncü çeyrek[/h]

6. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76

[h=2]LG G Flex 2 LG G Flex 2, 2015'in kavisli ekrana sahip ilk yüksek seviye telefonu. Cihazın sırt kaplaması kendi kendini yenileyebiliyor olduğundan, çizikleri, kırıkları kapatabilecek ve uzun süre dayanabilecek. Boyut: 5.5 inç Ekran: Full HD İşlemci: Qualcomm Snapdragon 810 Kamera:13 megapiksel İşletim sistemi: Android 5.0 Çıkış: Mart 2015 Fiyat: 599 Euro[/h]

7. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76

[h=2]LG G4 LG G3, pil ve şarj sorunlarıyla boğuştuğu için beklenen büyük başarıyı tam anlamıyla yakalayamadı. Firma şimdi G4 ile hatasını telafi edecek gibi görünüyor. Üstelik yeni telefonda 20.7 MP kamera ve yeni 64 bit LG NUCLUN işlemcisinin bulunacağı konuşuluyor. Boyut: 5.5 inç Ekran: qHD İşlemci: LG NUCLUN veya Snapdragon 810 Kamera: 20.7 megapiksel İşletim Sistemi: Android 5.0 Çıkış: 2015 ikinci veya üçüncü çeyrek Fiyat: Belli değil[/h]

8. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76

[h=2]Apple iPhone 6S / 6S Plus Apple, büyük ekranlı telefon işini iyi kıvırdı gibi görünüyor. 2015'teki yeni modellerin ise, önceki yıllarda olduğu gibi, sonuna S eki alan iPhone 6'lar olması bekleniyor. Ama Apple sürpriz yapıp iPhone 7'yi de tanıtabilir, beli olmaz. Boyut: 4.7 / 6 inç Ekran: Full HD İşlemci: Apple A9 Kamera: 8 megapiksel İşletim sistemi: iOS 9 Çıkış: Belli değil / Tahmini Eylül 2015 Fiyat: Belli değil[/h]

9. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76

[h=2]Microsoft Lumia 1030 Lumia, kameraya odaklı yeni bir modelle karşımıza çıkabilir. Uzun süredir beklenen, çok fazla dedikodusu yapılan Lumia 1030 bakalım bu yıl karşımıza çıkacak mı? Cihazın kamera sensörü, büyük ihtimalle 50 MP olacak. Boyut: 5 ya da 6 inç Ekran: Full HD İşlemci: Qualcomm Snapdragon 805 - 810 Kamera: 50 megapiksel İşletim sistemi: Windows Phone 10 Çıkış: 2015 üçüncü çeyrek Fiyat: Belli değil[/h]

10. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76

[h=2]HTC One M9 Tayvanlı HTC, geçen iki yılda, çok güçlü amiral gemileri üretebildiğini ispat etti. Sevilen modeli One M8, bu yıl yerini One M9'a bırakacak. Henüz remi olarak tanıtılmasa da, cihazda 20.7 MP kamera bulunacağı konuşuluyor. Boyut: 5.2 inç Ekran: Full HD İşlemci: Qualcomm Snpadragon 810 Kamera: 20.7 megapiksel İşletim sistemi: Android 5.0 Çıkış: 2015 ikinci çeyrek Fiyat: Belli değil[/h]

11. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76

[h=2]Samsung Galaxy Edge Yandaki resim kafanızı karıştırmasın; o aslında Galaxy Note Edge'e ait. Ama şimdi Samsung, her ne kadar resmi olarak açıklanmasa da, Galaxy S serisine de "kenardan kıvrık" bir model eklemeye hazırlanıyor. Ama bu kez tek kenar değil, iki kenarın da kıvrık olma ihtimali var. Boyut: 5.5 - 6 inç arası Ekran: qHD İşlemci: Qualcomm Snapdragon 810 Kamera: 16 megapiksel İşletim sistemi: Android 5.0 Çıkış Tarihi: 2015 ikinci ya da üçüncü çeyrek Fiyat: Belli değil[/h]

12. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76

[h=2]Samsung Galaxy S6 2014'te işler Samsung için çok iyi gitmedi. Firma şimdi tüm umudunu yeni tasarımlarıyla piyasaya çıkacak Galaxy S6'ya bağladı. Galaxy S6'nın nasıl görüneceği, Samsung'un tasarımda radikal değişiklikler yapıp yapmayacağı halen belli değil. Cihazda, çok ısınan Snapdragon işlemcileri yerine, son anda bir değişiklik olmazsa, Samsung'un Exynos işlemcileri kullanılacak. Boyut 5.5 inç Ekran: qHD İşlemci: Exynos 7420 Kamera: 16 megapiksel İşletim Sistemi: Android 5.0 Çıkış: 2015 ikinci çeyrek Fiyat: Belli değil[/h]

13. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76

[h=2]Google Ara Heyecanla beklediğimiz modüler telefon Google Ara, tüm piyasayı değiştirebilir. Artık yeni telefon almak yerine sadece eskiyen veya değiştirmek istediğimiz modülü gidip, farklı firmaların, farklı özellikler ile piyasaya sunduğu modülleri satın alarak değiştireceğiz. Çok heyecan verici bir konsept ve eğer başarılı olursa, cep telefonu veya tablet piyasası kökten değişebilir. Artık doğrudan tek parça cihaz üreten firmalar yerine, küçük modüller üreten firmalarla karşılaşabiliriz. Eğer bu proje tutarsa, rakiplerin de benzer modüler telefonlar çıkaracağını tahmin edebilirsiniz. Project Ara'nın ne zaman piyasaya çıkacağı halen belli değil. Ama yine de, bu ilginç telefonu 2015'te görme ihtimalimiz yok değil... Genel özellikler: Seçilen modüle göre değişiyor. Fiyat: Ana modül 50 dolar, ve diğer modüllerin fiyatları değişiyor.[/h]

Sayfayı Paylaş