Mehmetçik Suriye sınırında yılbaşını kutladı

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında uydu3405 tarafından paylaşıldı.

1. uydu3405

uydu3405 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4

Genelkurmay Başkanlığının organize ettiği etkinlik kapsamında, Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 4. Hudut Alay Komutanlığında askerler enstrüman çalarak eğlendi.

2. uydu3405

uydu3405 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    [h=4]NÖBET KULÜBESİNDE YILBAŞI SÜRPRİZİ[/h]Burada vatani görevini yapan iki asker, nöbet tuttukları gözetleme kulesinde aileleriyle sürpriz şekilde buluşturuldu.

3. uydu3405

uydu3405 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Suriye sınırındaki Ata Karakolu gözetleme kulesinde görevli Piyade Çavuş Tuncay Sardoğan ve Piyade Onbaşı Onur Mavigül nöbet tuttukları sırada, Denizli ve Diyarbakır'dan getirilen aileleriyle bir araya geldi.

4. uydu3405

uydu3405 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4

Nöbet kulübesinde ailesini karşısında gören askerlerin anne ve babalarıyla kucaklaşması duygulu anlar yaşattı. Çocuklarına sarılarak hasret gideren aileler de kendilerine en büyük yeni yıl hediyesinin bu şekilde verildiğini dile getirdi.

5. uydu3405

uydu3405 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    [h=4]EVİMDE AİLEMLE OLMAK İSTERDİM[/h]Tezkeresine 2 ay kalan ve 3 aydır Suriye sınırında gözetleme kulesinde nöbet tutan Piyade Çavuş Sardoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, herkesin yeni yılını kutladı.
    Yeni yılın Türk milleti başta olmak üzere herkese huzur ve mutluluk getirmesini dileyen Sardoğan, "Evimde ailemle birlikte olmak isterdim" dedi.
    Sardoğan bu sözlerinin ardından bir anda ailesini karşısında görmenin heyecanını yaşadı. Anne Figen Sardoğan, oğlu ile göz göze geldiği sırada gözyaşlarını tutamadı.
    [h=4]OĞLUMLA GURUR DUYUYORUM[/h]Oğluyla doyasıya kucaklaşarak hasret gideren Sardoğan, bu anı hayal bile edemeyeceğini belirtti.
    Sardoğan, şöyle konuştu:
    "Oğlumun burada huzurlu ve güvende olduğunu bilmek bize yetiyordu. Sınırda güvenlik için nöbet tutan oğlumla gurur duyuyorum. Bütün Türk askerleri böyle olsun istiyorum. Onu çok güzel bir şekilde uğurladım. Çok güzel bir şekilde karşılamayı ümit ediyorum."
    Baba Mesut Sarıdoğan da, oğlunu gördüğü için çok sevindiğini dile getirdi.
    Gözlerinin dolduğu görülen Sardoğan ise, tezkere öncesi ailesini görmenin mutluluğunu yaşadığını anlatarak, "Komutanlarıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.
    [h=4]OĞLUMA ÇOK GÜZEL BAKMIŞLAR[/h]Piyade Onbaşı Onur Mavigül de merkez kule gözetleyici yardımcısı olarak görev yaptığını, hudutların bir milletin namus ve şerefinin korunduğu yerler olduğunu kaydetti. "Bu nedenle milletimizin gözü arkada kalmasın. Biz gözümüzü kırpmıyoruz" diyen Mavigül, tüm ülkede yeni yılın sağlık, mutluluk, birlik ve beraberlik içerisinde geçmesini diledi.
    Mavigül, "Mümkün olsaydı ailemle birlikte olmak isterdim" şeklinde konuştu.
    Bu sırada annesini karşısında gören Mavigül, şaşkınlığını gizleyemedi. Annesine sarılarak özlem gideren Mavigül, bu buluşmayı gerçekleştiren komutanlarına teşekkür etti. Anne Perihan Mavigül de tarifi imkansız duygular yaşadığını aktardı. Yılbaşında oğlu ile bir araya gelmesine katkı sunan komutanlara teşekkür eden Mavigül, "Oğluma çok güzel bakmışlar" dedi.

Sayfayı Paylaş