Meclis'te Böyle Kavga Görülmedi

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında delipozu tarafından paylaşıldı.

1. delipozu

delipozu Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meclis!te Yumruk Yumruğa Kavga

Meclis Genel Kurulu’nda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer hakkında MHP’nin verdiği gensorunun görüşmeleri sırasında, milletvekilleri yumruk yumruğa kavga etti

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

Meclis Genel Kurulu’nda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer hakkında MHP’nin verdiği gensorunun görüşmeleri sırasında, milletvekilleri yumruk yumruğa kavga etti. Başbakan Tayyip Erdoğan, “Bir İl Başkanınız size Peygamber diyor” diyen MHP’li Osman Durmuş’a çok sert yanıt verdi.

GENSORU üzerinde söz alan MHP’li Osman Durmuş kürsüde Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın GATA’ya alınmamasıyla ilgili olarak “Peygamber olarak kabul edilen bir adamın eşini nasıl içeri almazsınız” diye alaycı bir ifade kullandı. Durmuş’un bu sözleri Ak Parti milletvekilleri tarafından tepkiyle karşılandı. Söz alan Ak Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ Durmuş’un sözleri için “densizlik” nitelemesinde bulundu. Oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu’dan sürpriz biçimde sataşma nedeniyle söz alan Başbakan Erdoğan, Durmuş’a şu yanıtı verdi:

Durmuş'a Edepsiz Nitelemesi

“Herşeyden önce arkadaşımız peygamberlik zincirinin bittiğini bilmiyor, Peygamberimizın son peygamber olduğundan haberi yok. Önce izan sahibi olacaksın. İnternet sitelerinde nelerin dolaştığını, ne tür belden aşağı vurmaların olduğunu çok iyi biliyorsun. Benim partimde (Peygamberlik) bu tür bir yakıştırmayı yapan barınamaz. Önce susmayı öğren, dinlemeyi öğren. Kaldı ki, benimle ilgili bu tür yakıştırmayı yapan sizsiniz. Ayrıca, eşime yapılan ahlaksızlıktır. Eşimi başörtüsü nedeniyle GATA’ya sokmayanları müdafaa edecek kadar da izansızsın. Ondan sonra da, başörtüsüne sahip çıkacaksın, hadi ordan. Sus, önce dinlemeyi öğren. Eşime laf atamazsın, bu edepsizliktir, ahlaksızlıktır.”

Başbakan Kürsüdeyken Kavga

Erdoğan’ın bu sözleri üzerine Genel Kurul karıştı. AKP’liler laf atan MHP’lilerin üzerine yürüdü. Bahçeli’yi koruma altına alan MHP’liler ile AKP’liler arasında yumruklaşmalar yaşandı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ceketini çıkarmaya yeltenerek, Durmuş’un üzerine yürüdü. Akdağ’ı, Devlet Bakanı Faruk özak ve milletvekilleri güçlükle engelleyebildi.

Kafa Atıldı,Yumruk Konuştu

Bu sırada AK Partili İdare Amiri Orhan Erdem’e yumruk ve kafa atıldı. Aldığı darbe ile yüzünden yaralanan Erdem’in gözlüğü de kırıldı. MHP’li İdare Amiri Murat Özkan da yumruk yerken, MHP’li Ali Torlak ve Ak Parti Grup Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı’nın da, arbede sırasında gözlükleri kırıldı. Bazı MHP’lilerin kuliste bekleyen korumalarının Genel Kurul’a girmeye çalışınca, Meclis polisinin bunları engelleyip, haklarında tutanak tuttuğu öğrenildi. Ak Parti Bursa Milletvekili Ali Koyuncu kavga sırasında fenalaşınca hastaneye kaldırıldı. Koyuncu’nun durumunun iyi olduğu bildirildi.

Başbakan Dışarı Çıkarıldı

Kavga sırasında bakan ve birçok parti yöneticisi, Başbakan’a müdahale edilmemesi için önce kürsünün önünde uzun bir zincir oluşturdular. Sonra bakanların da aralarında bulunduğu Ak Parti’liler, Başbakan’ı çembere alarak Genel Kurul Salonu’ndan çıkardılar. Erdoğan, odasına geçerek, kavganın yatışmasını bekledi. Kavga yatışmasından sonra, Başkan Mumcu kavgayı kınayarak, milletvekillerine bu hareketlerin yakışmadığını vurguladı. Sonra Bakan Dinçer, söz alarak savunmasını yaptı. Dinçer’in konuşmasından sonra yapılan oylamada gensorunun gündeme alınması reddedildi.

Kaynak : Mynet

2. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    ya nekomik değil mi daha dişli diye bir zad vardı caldı cıptı ispatlandı başbakan ispatlasınlar dedi sonra cıt yok sonra fırat olayında aynısı yaşandı adam tırlarıyla uyuşturucu tacirliği yaptı yine başbakan malum şimdi dincerde adam kıpkırmızı oldu dedim patlayacak ama olmadı deneiz feneri olayın da ben tanımam dedi adam nikahlarını kıymış demeye calıştığım arkadaşlar birileri bizimle oynuyor yazık memleketim insanına türkiye siz nederseniz deyin iran humeyni rejimine doğru tam gaz gidiyor bakın 1ay önce meclis tv sine kısıtlama getiren arınca meclisi yöneten mumcunun odasını basmış şöyle şöyle niye yapmadın diye hesap sormuş bu asdamlar demokratik olduklarını söylüyor ya yarın kendilerinden emin olup pişmiş bu yemek derlerse neler yapaçaklar hayal bile edemezsiniz ama uyumak güzelse uyuyalım durmak yok yola devamsa devam anasını

3. cetvel111

cetvel111 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bunlar kendilerine demokrat.başörtüsü yasağına bende karşıyım.ama eğer hanımın konusu geçmesin istiyorsan sen bu konuyu hiç açmayacaktın o zaman başbakan.

4. atakurtul

atakurtul Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Bunlar hep böyle yapıyorlar sonları geldi ilk seçimle güle güle

5. kıpkıp

kıpkıp Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    demokrasinin beşiği yapmayı düşündükleri ülkenin meclisinde terör estirenlerin gizli emellerini tahmin etmek hiçte zor değil...bunlar için demokrasinin, insan haklarının amaç değil araç olduğunu bir daha gördük...acaba syn.Arınç evinde eşine yapamadığını ( ? ) bir bayan vekile nasıl yaptığını takdirlerinize sunuyorum, ayrıca bu tavırlar siyaseten sona yaklaştıklarının bir göstergesidir.

6. .çakır

.çakır Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ey halkım bu adamlara öyle bir ders verinki milletten çalıp çırptıkları,çocuklarımızın rızkı herbirinden tek tek geri gelsin.ben burada işsiz gezerken onların bebeleri para babası oldu.bunların dini paradır para !!!!!!!

7. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Karısını siyaset sofralarına malzeme yapıp sonra ağlamasın kimse.

Ben Baykal'ın karısının adı nedir ben bilmiyorum siz biliyor musunuz kimdir Baykal'ın karısı?

GATA'daki mağduriyeti kenara koyalım da bir de Emine Hanım'ın ailesinin zoru ile başını örttüğü zamanki gözyaşlarına gidelim...

Bir başka hanımefendiye de değinelim. 14 yaşında 30 yaşında adamla söz kesilip yasal olarak evlenme yaşı kabul edilen 15 yaşına geldiğinde 30'lu yaşlarındaki Abdullah Bey ile evlendirilen; çocukluktan kadınlığa terfi ettirilen ve hiç gençliği olmayan Hayrunisa Hanıma....

Bu kadınlar Türk kadınları ve bu dramlar bizim dramımızdır.

Efendim diyebilirler ki bu hanımefendiler bugün mutludur; mutlu yuvaları vardır; çocukları vardır falan filan... Doğrudur, muhtemelen mutludurlar. Buna Stockholm Sendromu cevap vermekte zaten. Rehin alınan insanlar kendilerini rehin alan suçlular ile bile yakınlık kurabilmektedir. Suçlu ile mağdurun yakınlığına Stockholm Sendromu adı verilmektedir. Bu hanımefendilerin durumu da budur. Yalandan mutluluklar yaratmışlardır; ellerindeki tek seçenek ile mahkumiyetleri ile mutlu olabilmeyi başarabilmiş Pollyana'lardır. Kendilerini sevgi ile selamlıyor ve en derin hislerimle yaşadıklarından ötürü duyduğun üzüntüyü burada sizler ile paylaşıyorum...

Son bir kez daha altını çizerek söylüyorum: Bu kadınlar bizim kadinlarımızdır; kardeşlerimizdirler. Bu dram hepimizindir.

Bu gözyaşlarının sorumlularını onlar her na kadar sahiplenseler de bu başka seçenekleri olmaması nedeniyledir. Stockholm sendromu tam olarak budur. Kara çarşaflar içinde başı önde bir kadın gördüğünüzde küçümser gözle bakmayın; siz de başınızı önünüze eğin, bu çağda o kadını bu hale getiren toplumun dolayısıyla da utancın da bir parçasısınız.

Nereden nereye... Kadınları siyaset pisliğinin ortasına atıp sonra da artistlik yapan liderden kalktık nereye geldik....

8. sensizlikzor

sensizlikzor Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    yesınler bırbırlerını bosssveerrın

9. maxalanya

maxalanya Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yakında seçim vaaaaaaar.

Başbakan dayanamaycak hadi gelin buyrun seçime hodri meydan diyecek ama bu kez geçen seçim sonuçları çıkmayacak, çevremde AKP ye oy veren ellerim kırılsın diyen o kadar çok insan var ki, bırakın 1. parti çıkmayı ana muhalefet olmaları bile zor artık.

Sayfayı Paylaş