Mardin'de 16 Okula Basketbol Sahası Yapıldı

Konu, 'Türkiye Genel' kısmında Leo27 tarafından paylaşıldı.

1. Leo27

Leo27 Guest

Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Yürütülen "Sağlıklı Gençler İçin Her Okula Bir Basketbol Sahası" Projesi Kapsamında 16 Okula Basketbol Sahası Yapıldı.

Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Sağlıklı Gençler İçin Her Okula Bir Basketbol Sahası" projesi kapsamında 16 okula basketbol sahası yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kuzu, yaptığı açıklamada, projeye SODES kapsamında destek verildiğini, projeyle uygun saha koşulları olmayan 16 okulda gençlerin ve çocukların sağlıklı spor yapabilecekleri ortamlar oluşturduklarını söyledi.

Proje bütçesinin 219 bin 575 lira olduğunu ifade eden Kuzu, şunları kaydetti:

"Proje sayesinde okullarda yapılan sahaların en iyilerini yaptık. Mardin'de en iyi diyebileceğiniz sahalar. Öğrencilerimizin uygun şartlarda spor eğitimlerini görmelerini, daha sağlıklı bir yaşam ortamının sağlanmasını ve sağlıklı bir ortamda spor yapan öğrencilerimizin hayatlarında başarılı olmalarını hedefliyoruz. Okullarımızda nitelikli spor eğitimleri verilecektir. Öğrencilerimiz sportif aktivitelere yönlendirecektir. Mümkün olduğu kadar bütün okullarımızda sportif aktivitelerin çoğalması için çalışmalarımız devam edecektir."

2. filiz-27f-38

filiz-27f-38 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    hayırlı uğurlu olsun, kırsal kesimlerde bu tür faaliyetler sevinç verici.

Sayfayı Paylaş