Laz babadan oğluna mektup

Konu, 'Fıkralar, Komik Olaylar ve Karikatürler' kısmında megaster tarafından paylaşıldı.

1. megaster

megaster Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Uy sevgili uşağum, Allah'ın selâmı tabiidur.

Mektubumu çok yavaş yazayrum, çunkim bilirum ki,okuman zayuftur,çabuk okuyamazsun...

Benden sana sual edersen, Allahuma pin şükur iyiyum, yeni pir is buldum. Emrimde 500'e yakın adam var, hepside sessuz sedasuz, kendi hallerinde... Ne is pulduğumu soraysan soyleyeceğum patlama, mezarluk pekçisi oldum...

Geçtigimiz hafta puraya iki tefa yağmur yağdu... Piri pazartesinden perşembeye oburide persembeden pazara...

Bacin Emine bir ussak doğuracak, daha erkekmidir kizmidir pelli değil, hacan o yüzden sağa dayi mi oldin, teyzemi oldin söyleyemeyrum...

Kotu havadisler piter mu? Pahriyede askerlik yapan 10 uşağuda kaybettuk. Pindikleri denizaltu pozulmus, motoru turmus, inmis asağu, denizaltuyu itekleyup, motorunu çalıstırmak istemuslar...

Temel emicende tukkan actu, o da 30 a alduguni 25 e verir, surumden kazaniyormus oyle dedu... Bizim koye findukcularun Temel'i muhtar sectuk, akullu usakta...Gecen gün hepimizu zelzeleye karşı asi etturdu. Temel hem akillidur, hemde dürusttur... Geçenlerde bir taksinin şöforu köye varmış, muhtarı arıyor, meğer yolda bir tavuk ezmiş sahibini soraymuş. Muhtar Temel tavuğa pakmiş, ha bu pizden deguldur pizum koyde yassu tavuk yoktir demiş..

Senin kucuğun Ergin çok akullu usak çiktu. Gecen gün tepeye varmis, elinde bir ip sallayip duriy. Anan uy usağum ne edeysun orada demis. O da heva durumuna bakayrum demiş. Çektum oni akşam karşuma,anlat bakayum su hava turumu işinu dedum. Anlattu, meğer ip sallanınca havanın ruzgarli olduguni; ip islanunca da yagmur yağduğuni anlaymıs. Cok akillu uşak vesselam. Sen o yasta böyle akillu değildun.

Senin gönderdiğun resmi alduk, pir yanında bir Alman herif pir yanında pir Alman
    karisi var, ortada da sen. Iyiki resmin arkasına ortadaki penum diye yazmissun yoksam tanımayacaktuk.

Yaa iste böyle usağum. Memlecetten saga pol pol havadis.. Yeni havadis olursa yine
    yazarum. Baki hudaya emanet ol. Baban

NOT: Mektupa para koyacaktım, ama geç akluma geldi, zarfı kapatmisum.

Sayfayı Paylaş