kuş beyinli

Konu, 'Fıkralar, Komik Olaylar ve Karikatürler' kısmında megaster tarafından paylaşıldı.

1. megaster

megaster Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Fadime kumar oynuyormuş. Temel de arada sırada gidip soruyormuş:
    -Nasıl gidiyor kanaryam?
    -Kaybediyorum.

Bir müddet sonra yine:
    ...-Nasıl gidiyor güvercinim?
    -Kaybediyorum.

Bu konuşma bülbülüm, serçem diye devam edince Cemal sormuş:
    -Neden karına hep kuş isimleriyle hitap ediyorsun?

-Bu kadar kişinin içinde kuş beyinli diyemem ya!' diye fısıldamış Temel.

At çalmak için bir ahira giren
    hirsiz yakalanir.Evsahibi merak ederek,sorar:
    -Nasil at çalindigini
    bana ögretirsen bir daha atlarimin çalinmasina çare arayacagim ve seni
    de serbet birakacagim.
    Hirsiz kabul eder.Adamin gözü önünde atin
    yularini çözer,gemini vurur,üstüne atlayip dört nala uzaklasirken
    bagirir:
    -Ögrendinmi?iste at böyle çalinir.

{Süper markette alışveriş yapmakta olan genç adam, kendisini takip etmekte olan bir hanımı farkeder. Kadını görmezlikten gelsede, kadın dik dik bakmaya devam eder. Nihayet kasa önünde kuyruğa gelirler. Kadın adamın birkaç sıra önüne düşmüştür.
    Kadın derki:
    "Özür dilerim, böyle dikkatli bakmam sizi rahatsız etmiş olmalı. Üzgünüm ama geçenlerde ölen oğluma o kadar benziyorsunuz ki."

Adam şöyle cevap verir:
    "Bunu duyduğuma çok üzüldüm. Sizin için yapabileceğim birşey varmı?

Kadın:
    "Evet yavrum az sonra eşyalarımı alıp çıkarken bana güle güle anne diye seslene bilirmisin? Ne olur."

"Tabiki." der genç adam. Yaşlı kadın çıkarken adam el sallayarak:
    "Güle güle anne." diye seslenir. Genç adam birisini mutlu etmenin sevinciyle gülümser ve ödeme sırası kendisine geldiğinde kasanın 250 TL. yazdığını görünce şaşırır. Sorar:
    "Bu nasıl olur? Aldığım üç beş parça şey." Kasiyer gayet sakin bir şekilde:
    "Anneniz hesabını sizin ödeyeceğinizi söyledi."

2. megaster

megaster Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Albay, binbaşıya: -Yarın güneş tutulacak. Bu her zaman görülen bir şey değildir. Erleri talim elbiseleri ile talim meydanına getirin de olayı görsünler. Ben de orada bulunup kendilerine gerekli bilgiyi vereceğim. Şayet yağmur yağarsa, tabii bir şey göremeyiz. O zaman erleri, üstü kapalı talimgaha götürürsün. Binbaşı, yüzbaşıya: -Albayın emri ile yarın sabah saat dokuzda güneş tutulacak. Bu her zaman görülen bir olay değildir. Şayet hava kapalı olursa bir şey görülemeyecektir. Bu durumda tutulma, kapalı talimgahta gerekli talim elbisesiyle yapılacaktır. Yüzbaşı, teğmene: -Albayın emri ile yarın sabah dokuzda talim elbisesi ile güneş tutulmasının açılış merasimi yapılacaktır. Şayet yağmur yağarsa ki bu durum pek görülen bir olay değildir, Albay kapalı talimgahta gerekli bilgiyi verecektir. Teğmen, başçavuşa: -Yarın sabah dokuzda hava güzel olursa, talim kıyafeti ile albay tutulacak. Kapalı talimgahta yağmur yağarsa, alayın meydanında manevra yapılacak. Çünkü bu her zaman görülen bir olay değildir. Basçavuş, askere: -Yarın sabah saat dokuzda kapalı talimgahta Albayı tutacağız. Sabah hepiniz talim teçhizat ile hazır olun. Askerler kendi aralarında: -Yarın sabah bizim başçavus Albayı tutuklayacakmış.

Anneniz Ne diyor?

Çok genç bir İngiliz subayı, general olan babasının yanında yaverdi, yaşlı bir albaya emri iletmekle görevlendirildi: - "Babam birliğinizi şu karşıki tepenin yamaçlarına çekmenizi söylüyor, efendim" dedi. Yüzü moraran albay da şöyle dedi: -Demek öyle söylüyor!Peki anneniz ne diyor?!

Tek ben miyim?

Manevra varmış. Mehmet elde tüfek yerde yatıyormuş. Komutan gelip sormuş: -Düşman önden gelirse ne yaparsın? Mehmet cevaplamış. Şu yandan, bu yandan, arkadan gelirse diye; tekrar tekrar sormuş komutan. Mehmet bunları da cevaplamış. Komutan en sonunda: - "Ya düşman tepeden gelirse?" deyince; - "Bu memleketin tek askeri ben miyim komutanım?"

Sayfayı Paylaş