Kürt Açılımı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Konu, 'Eskiyen Konular' kısmında Mu®aT tarafından paylaşıldı.

?

Kürt Açılımı Projesi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Anketin kapanma tarihi 22 Ağustos 2009.
  1. Evet Doğru Buluyorum

31,8%
  2. Hayır Doğru Bulmuyorum

63,6%
  3. Hiçbir Fikrim Yok

4,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Mu®aT

Mu®aT <b><font color="red">System Administrator</b></fon Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Gündemimizi ciddi şekilde meşgul eden ve Türkiye'nin geleceği açısından çok önemli olan "Kürt Açılımı" hakkında sizlerin görüşlerini alalım istedik. Hükümüetin " Kürt Açılımı" adı altında yaptığı çalışmalarr hakkında ne düşünüyorsunuz?

Lütfen Konu hakkında yorum yaparken kimseyi rencide edecek kıracak yada aşağılayacak yourmlarda bulunmayınız:nono:

Anketimizin Süresi 7 Gündür

2. Ertan AKTEPE

Ertan AKTEPE
    UyduTürk
    Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Kürt açılımı hikayeden ibaret.Bu ülke zaten etnik kökenlerden oluşuyor ve yıllardır kardeşce yaşıyor.Başımızdakilerin siyasi oyunları gereği dünkü kardeşimizle düşmen olamayız olmayızda.Hükümete deniliyorki terörü bitir o da nasıl bir anlayışsa kürtlere maal ediyor terörü.Ben bu yapılan terbiyesizlik olarak görüyorum kürt kardeşlerimizi dışlamak olamak görüyorum.Bu açılımın demek istediği tüm kürtler pkk adamıdır.Böyle bir asalakça zihniyet olamaz.

3. harami44

harami44 Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bence belirli bir topluluğa hitap yerine demokratikleşme yönünde hareket edilse daha iyi olur türkiye kazanır

4. Metin Neolacak

Metin Neolacak Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    çok kötü ya bize kapalı kürtlere açılıyorlar heh heh he

5. bypasss

bypasss Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ne açılımı kardeşim,Ortada eşitsizlik yokki !!!Var diyen olursa şunu söyleyeyim yüzyıldan beri bizi yönetenler arasında hiçmi kürt yoktu :Turgut Özal kürt değilmiydi, ki kendisi hem başbakan hemde cumhurbaşkanı olmuştu.Yani zirveye taşımışız daha ne açılımından bahsediliyor yoksa o kürtlerle bu kürtler aynı değilmi:mad: Şu anda bile meclisin yarısından çoğu kürt değilmi?Ülkeyi toprak toprak ayırma işlemidir bu başka birşey değil heralde bundan sonrada ermeni açılımı ,laz açılımı ,çerkez açılımı gelir...:17904B853C64: Ve son olarak Muhatap olarak PKK nın alınmasınada müthiş karşıyım:angry::angry::angry: (Ha unutmadan kürtler büyük oranda aşiretlerden oluşuyor ,düğünlerini seyrettiyseniz dolarlar ,eurolar havalarda uçuşuyor.Hangimizin düğününde böyle bolluk yaşanır.Şİmdi söyleyin bir zahmet ezilen açılıma ihtiyaç duyan bizmiyiz onlarmı???):asking01::asking01::asking01:

6. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    bu gün bakan söyledi gap bölgesine 10 milyon dolar aktarılacakmış benim memleketim dahil batının bazı bölgeleri açlıktan adeta kırılıyor göç vermekten belediyeler kapanıyor acaba-- BİZ TÜRKLERDEMİ DAĞA ÇIKSAK--selamlar

7. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    pardon 10 milyar dolar

8. 05camci

05camci Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    kürt açılımı ismi bence yanlış olmuş ama bu ülkede birşeylerin konuşulmasından korkmamak lazım artık çözüm neyse insanlar konuşarak belkide daha kolay sorunlarını hallede bilirler bundan korkmamak lazım bence yıllarca bu çatışma devam ediyo bunu inkar edeniniz olabilirmi edemez çünkü devam ediyor sorun yokta diyemezsin sorun yoksa çatışma niye var ozaman bu iş eğer vurmakla haledilecek olsaydı aşağı yukarı 30 yıl oldu koskoca devlet bu sorunu bitiremiyo işte inkar etsekte gerçek bu zorumuza gitsede konuşarak belkide bu sorunlar ortadan kalkabilir bazı dış güçlerin bu halkı kullanmalarının önü kesilir daha iyi bir türkiye olur siyasetciler gibi ucuz siyaset yapmayı bırakalım ümit siz olmayalım kim bilir belkide böylesi daha iyi olur peşin hüküm vermeyelim saygılar

9. Metin Neolacak

Beğenilen Mesajlar:
    0
    gerçek amasyalımısın bilmiyorum ama orada senin gibi düşünenlerin bir elin parmaklarını geçmiyeceğini çok iyi biliyorum anlamıyormusun sorun bu ülkenin bütünlüğü neyi konuşucaksın apo imralıyı karargah yapmış inanamıyorum vah benim ülkem vah

10. 05camci

05camci Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bana bak dostum polomiğe girmek istemiyorum evet amasyalıyım bu ülkeyide herkesten çok seviyorum ama yanlış olan birşeyler var bu ülkede yıllarca sağ sol diye bizi oyaladılar bir birimize kırdırdılar yalanmı ama ..ne oldu da şimdi yok böyle birşey sağcısıyla solcusuyla kardeşce yaşanıyorsa kim bilir ilerde niye olmasın ben ırk ayrımınada karşıyım insanları seviyorum kimse ölmesin gariban anadolu cocukları neden hep şehit düşüyor neden hiç holdink batronunun ve yahut bir ensesi kalının çocuğu şehit düşmüyor ben bunları gördügümden kızıyorum belki ümit diyorum niye olmasın eğer şimdiyece istenseydi dile kolay 30 yıl oldu neden kökü kazınmadı düşünmek lazım bu ülkede oynanan oyunları görmek lazım apoya gelince şimdiyece besleyenler utansın onun üzerinden siyaset yapanlar alsana ip diyen siyasiler utansın bu vatan kolay kurulmadı kimsenin bölmeyede gücü yetmez bunu herkes bilmeli

11. asker_31

asker_31 Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    kürt açılımı degilde artık bu savaşın bitmesi gerek çünkü bu savaş türkiyeyi diger ilkelere göre çok geride bıraktı hem maddi yönden hemde manevi yönden...

12. dilek20

dilek20 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    yazıklar olsun bu kadar şehidi boşunamı verdik kürt acılımıymış bende türk acılımı istiyorum bu kararı alanları şiddetle kınıyorum kasımpasalıdan kayınlarına ve bölücü bası pislik apoya kıyak siz daha bişi görmedinizi imralı pisliği yakında meclise girerse hiç şaşırmayın belkide abdullah gül deilde abdullah öcalan reisi cumhur olur bu kasımpaşalının avrupa birliği hayali uğruna yapmayacağı çlıgınlık yoktur bence bu meclis derhal fesedilmeli devletin basındakilerde asılmalı ne mutlu türküm demenin yasak olduğu ülkemizde ne mutlu türkü diyebilene

13. Metin Neolacak

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bir konu hariç seninle tüm konularda hem fikiriz sen gazete haber dinlemiyormusun federasyon deniyor anlamını aç sözlüğe bak apo onu kabul etmiyo kendi askeri olcakmış daha bir sürü zırvalar bunlar konuşuluyor bir şeyler yapılması lazım derken bunlar konuşulan kendi ilk yazdıklarından sen ne anlam çıkarırsın

14. erdal05

erdal05 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    düne kadar kürtler..kürtçe konuşamıyordu...kürtçe gazete dergi çıkarmaları yasaktı...
    bir tv'leri bile yoktu..
    bugün var tabi..demek ki sorun var ve kürtler bu tür hakları istiyorlar...
    bir evletten beklediğin tüm tebasını mutlu etmektir...yoksa kendi halkları arasında ayrımcılık yapması değil..
    hükümetin "kürt açılımı"nı tabiki doğru buluyorum..çünkü akan kanın durması bizi mutlu edecek...ve iyi türklerle iyi kürtler el ele verecek ...kötü olanlar meydana çıkacaktır..:))
    açılımı,barışı istemeyenler....o bölgenin kanından rant elde edenlerdir......

15. cemali34

cemali34 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Kardeşim kürtlere dediğin gibi kürtçe konuşma hakkı tv vs.. verdinde ne oldu. bittimi terör.istedikleri ve şu an yapılmaya çalışılan omu sanıyorsun. adam federasyon bile yetmez diyo.iki bayrak diyo. kendi yönetimmiz olacak diyo.Bumu açılım?. Bu açılım maçılım değil.

BU BİR BÖLÜNME PROJESİDİR:
    BU BİR ABD PROJESİDİR.

16. rismil

rismil Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Herkes otturdugu yerden ahkam kesmek kolay.bu vatan heppimizin icinde kim yasiyorsa birazda kendimizi zitmizin yerie koyalim bu yukun altinda ezilenlerin. buca sehit verildi daha nereye kadar. temennim bu acilim basariya ulasirda budan rant sagliyanlar kahrolsun.
    saygilarimla.

17. cemali34

cemali34 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    almanyadan ahkam kesmek dahada kolay sanırım.gelirsin askerlini 21 gün yapar gidersin(bazıları gibi).orda şehit olan gazi olan biz oluruz.ne için?
    VATAN İÇİN. SEVE SEVEDE OLMAYADA HAZIRIZ.
    SEN VE SENİN GİBİ DÜŞÜNENLER BÖLEMEYECEK. BÖLÜNMEYECEĞİZ. BİR KARIŞ VERECEK TOPRAĞIMIZ YOK.

18. halhal

halhal Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    açılım..... terörü bitirecekse, vatanın bir karış toprağı verilmeyecekse,analar artık ağlamayacaksa, bence olmalı......

19. Action

Action Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0

aynen katılıyorum:apploud:

20. GürkaN

GürkaN Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    muhatap olarak abdullah adlı bir terör örgütü elebaşını alanlara lanet olsun....atalarımızın kanları şehitlerimizin analarıın göz yaşları haram olsun bizi bölen ve dolaylı yollardan bölmeye çalışan bu bayrak altındaki hayinlere ... üç beş çabulcu dağa çıkar 2 el ateş eder onların avukatları meclise girer ve biz bunlardan tırsıp onların çizdiği yolda gidiyoruz çok güzel. böle kanı bozuklar yüzünden haber dinleyemez oldum bunları gördükce bağzı demokratlardan tiksinir oldum

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş