Köye Elektriğin gelişini harmandalı oynayarak kutladılar

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında himm tarafından paylaşıldı.

1. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Manisa Selendi’ye bağlı Kazıklı köyünün 35 nüfuslu Kayabaşı Mahallesi sakinleri, mahalleye elektriği getiren ekiple harmandalı oynadı; onlara birer de plaket verdi

İnternet çağında bir köy elektriğe kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor! Manisa’nın Selendi ilçesine bağlı Kazıklı köyünün 35 nüfuslu, 7 haneli Kayabaşı Mahallesi sakinleri, mahallenin kuruluşundan 60 yıl sonra elektriğe kavuştu.
    Bugüne kadar hep gaz lambası ve lüks ile yetinen, elektrik olmadığı için şebeke suyu sorunu yaşayan mahalleli, elektriğin gelişini davul zurnayla kutladı. Mahalleye elektrik hatlarının çekilmesi nedeniyle bir tören düzenlendi. Abonelik işlemlerini yaptırarak evlerine elektrik bağlatan vatandaşlar çok mutluydu. En çok sevinenler ise karanlıkta ders çalışmak zorunda kalan öğrencilerdi.

Sırada şebeke suyu var
    Köy Muhtarı İsmail Aygün, törende bir de konuşma yaptı: “Yetkililer elektrik getirebilmemiz için 10 hane ve 55 nüfus şartı arandığını söyledi. Yıllarca süren yoğun talebimiz sonunda, nihayet 2010 yılında elektriğe kavuşabildik. Artık mahallemizde çamaşır, bulaşık ve yayık makineleri çalışabilecek. Köyümüzdeki kadınlar da uzun yıllar sonra rahata kavuşacak. Elektrik olmadığı için şebeke suyu sorunumuz vardı. Çağdışı yöntemlerle en yakın mahalleden su taşıyorduk.” İl Genel Meclisi üyeleri Orhan Tutar ve Mehmet Ünver de elektrik sorunu çözüldüğü için şebeke suyu getirmenin daha kolay olacağını, bu sorunu da en kısa zamanda çözeceklerini söyledi.

CEP ŞARJ ETMEK İÇİN KÖYE GİTMEYE SON
    Mahalleli artık cep telefonuyla konuşabileceği için de mutlu. Zafer Kızılarslan, yıllardır elektrik olmadığı için cep telefonu alamadıklarını, çünkü şarj etmek için köye gitmek zorunda kaldıklarını söyledi. Kazıklı köylülerinden, 7 çocuğu, 9 torunu bulunan, 72 yaşındaki Emine Kızılarslan da çok mutluydu. Kızılarslan, mutluluğunu da şu sözlerle ifade etti: “Karanlıkta defalarca düştüm. Bir gözümü de bu yüzden kaybettim. İnşallah diğer gözümü kaybetmeden mahallemize elektrik gelir diye bekledim. Şükürler olsun ki ölmeden bu yaşımda evime elektrik geldi. Artık ışığı gördüm, gözüm açık gitmez.”

2. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    manisadakinin sesi çıkmıyor devletine güveniyor ülkenin her tarafında yaşayan vatandaşların devletine güvenmesi dileğiyle

Sayfayı Paylaş