Korsan Windows'lara Windows 10 Müjdesi!

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Microsoft, Windows 10 ile birlikte korsan Windows kullanıcılarını affetmeye hazırlanıyor. Ücretsiz yükseltme hakkından, illegal Windows kullanıcıları da yararlanabilecek.

[​IMG]Windows 10 ile birlikte radikal dönüşümlere hazırlanan Microsoft, kullanıcılarla da yeni bir başlangıç yapmaya kararlı.Reuters'in haberine göre, yazılım devi illegal Windows kullanıcılarını affetmederek Windows 10 sürümü ile temiz bir sayfa açacak. Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcılarına ilk yıl için sunulan ücretsiz yükseltme hakkından, hali hazırda kırılmış Windows kopyası kullanan kişiler de yararlanabilecek.

Microsoft müşterilere güveniyor

Konu hakkındaki açıklamaların kaynağında ise Microsoft İşletim Sistemleri Bölümü Lideri Terry Myersonbulunuyor. Windows 10 kalifikasyonunu sağlayan lisanslı ya da lisansız tüm PC'ler için güncellemenin sunulacağını açıklayan Myerson, müşterilerin lisanslı bir Windows kullanmanın değerini anladıklarına inandıklarını belirtti. Ayrıca, müşterileri legal bir kopyaya taşımanın kolay olduğunu da sözlerine ekledi.
    Geçiş süreci hızlı olabilir

Microsoft yöneticisinin açıklamaları, Windows 10'un sistem gereksinimlerini karşılayan tüm PC'lerde ücretsiz kullanılabileceği anlamına geliyor şirketin bu hamlesinin ardında ise yeni işletim sisteminin getirdiği Cortana, One Drive, modern uygulama mağazası gibi yenilikler ve servisler için daha geniş potansiyel kullanıcı tabanı sağlaması gösteriliyor. Böylece Microsoft, yeni servisleri için daha fazla geri bildirim olanağı sağlayacak. Ayrıca, "tek platform" odaklı yeni işletim sistemine geçiş sürecini de hızlandıracak. Bakalım MS'in bu hamlesi nasıl sonuçlanacak?

Microsoft'un geçtiğimiz aylara tanıtımını gerçekleştirdiği ve önzileme sürümlerini kullanıma sunduğu yeni işletim sistemi Windows 10'un piyasaya çıkış tarihi ile ilgili resmi bir açıklama geldi. Şirketten verilen bilgiye göre,Windows 10, 2015 yılının yaz aylarında kulllanıma sunulmuş olacak.
    Bu yaz geleceği doğrulandı

Windows resmi bloglarında yer alan bilgiye göre, yeni işletim sistemi bu yaz 190 ülkede ve 111 dilde satışa çıkacak. Daha önceki iddialar işletim sisteminin Haziran ayında kullanıma sunulacağı yönündeydi. Son yayınlanan blog yazısında spesifik bir tarihe işaret edilmese de, yaz aylarında yeni işletim sisteminin kullanıma sunulacağı doğrulanmış oldu.
    Birçok pazarda aynı anda başlayabilir

Bölge ayrımı yapılmayan duyuruda 190 ülkede ifadesinin yer alması yeni işletim sisteminin tüm önemli tüketici pazarlarında aynı anda kullanıma sunulması ihtimalini güçlendiriyor. Daha önceden yapılan açıklamaya göre,Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcıları merakla beklenen yeni Windows sürümüne ücretsiz güncelleme yapabilecek. Bakalım Windows 10 sıcak yaz aylarının hangi günü karşımıza çıkacak?

Sayfayı Paylaş