Kodlama Öğrenmek İsteyenlere Yardımcı Olabilecek Siteler

Konu, 'Karışık Program Arşivi (Rss bot)' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    [​IMG]Kodlama öğrenmek isteyen kişilerin ücretli/ücretsiz faydalanabileceği web siteleri.İçinde bulunduğumuz çağda bilgisayarlar, son derece gelişmiş cihazlar ve neredeyse her konuda varlıklarına ihtiyaç var. Bu gelişmiş ve her alanda kullanılabilen cihazların icat edilmesi 1930'larda gerçekleşti ve bu tarihten itibaren gelişerek günümüzde sahip oldukları hale gelebildiler. Oldukça kompleks fakat bir o kadar da yararlı ve kullanışlı olan bilgisayarların çalışması, bu cihazların temelinde bulunan kodlar sayesinde gerçekleşiyor. Bilgisayarların gün geçtikçe önemini artırmaları, elbette bu kodların yazılımını yapabilen kişilerin de önemini ve değerini artırıyor. Bu gibi konulara meraklı olan okuyucularımız için hazırladığımız bu haberimizde, ücretli/ücretsiz bir şekilde faydalanabileceğiniz ve size kodlamanın temelini öğretebilecek birkaç internet sitesinden bahsedeceğiz.
    Udacity

İlk hafta ücretsiz eğitim sunan ancak ilerleyen zamanlarda ücret talep eden Udacity,

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

ve

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

yazılımları geliştirmek amacıyla takip edebileceğiniz temel kod öğrenim sitelerinden birisi. Temel seviyeden başlayarak detaylı anlatımlar veran Udacity, kod yazma konusunda kendilerini geliştirmek isteyenler için oldukça kullanışlı bir internet sitesi.
    Platzi

Farklı dillerde eğitim sunulan Platzi, kodlama konusunda deneyimli kişilerin eğitim verdiği ücretli bir kod öğrenim sitesi. Platzi'de Node.js ve Sails.jg ile web uygulamalarının yazılımını yapabiliyorsunuz.
    SitePoint

Ücretli öğrenim sunan bir diğer site olan SitePoint, neredeyse tüm konuları farklı parçalar halinde kullanıcılara sunuyor. İçerisinde ücretsiz derslerin de bulunduğu bu konular HTML & CSS, Java, PHP, Ruby ve daha nicelerini içeriyor.
    Thinkful

Tamemen ücretli olan Thinkful, kod yazımını öğretmen eşliğinde öğrenmek isteyenlerin kullanabileceği bir site. Bu sitede bulunan öğretmenlerle birlikte tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak canlı bağlantı üzerinden çalışabiliyorsunuz. Sitenin size öğretmen desteği sunması, tabii ki fiyatlara da etki ediyor.
    Code.org

Tamamen ücretsiz olan Code.org, yazılım konusunda uzmanlaşmış olan firmaların CEO'larından gelen desteklerle varlığını sürdüren bir site. Teknik gönüllülerin desteği ile bünyesinde bulunan bilgileri her saniye artıran Code.org, temel seviyeden başlayarak kodlama öğrenmenizde yardımcı oluyor.
    Treehouse

Kullanıcılarına sunduğu videolar ile onlara kodlamanın ve tasarımın temellerini öğretmeyi amaçlayan Treehouse, aylık ücret talep eden sistemlerden birisi. Gerçekleştirilmiş olan projelerde kullanılmış sistemleri kullanarak öğrencilerine kodlamayı ve tasarımını öğretmeyi hedefleyen Treehouse, bu konuda merakı olan görsel hafızaya sahip insanların ilk seçeneği olabilir.
    Code School

Kodlama öğrenmek isteyenler arasında en popüler internet sitesi olan Code School, 1 milyonun üzerinde kullanıcı sayısına sahip. Tüm bu kullanıcıların Ruby, Java, HTML gibi konularda eğitim aldığı Code School, belirli bir ücret karşılığında eğitim veriyor ancak ücretsiz şekilde hesap da oluşturulabiliyor.
    Codecademy

Ücretsiz bir şekilde yararlanabileceğiniz Codecademy, interaktif uygulamaları sayesinde uygulama ile öğretmeyi amaçlıyor. Kullanıcıların tamamladıklarına göre çeşitli başarımlar kazandığı Codecademy, bir süre sonra kod öğrenme konusunu daha eğlenceli kılıyor.

Sayfayı Paylaş