İşte memurun 2010 zammı

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında kqkq tarafından paylaşıldı.

1. kqkq

kqkq Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    2010 yılı bütçesi, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.

Yeni bütçeye göre, memur maaşlarına ocak ayında yüzde 2,5; haziran ayında da yüzde 2,5 olmak üzere toplam yüzde 5 oranında zam öngörülüyor.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, 2010 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı kabul edildi.

MEMUR MAAŞLARINA YÜZDE 5 ZAM

2010 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısına göre, 1 Ocak 2010-30 Haziran 2010 döneminde aylık gösterge tablosunda yer alan rakamlar ile ek gösterge rakamlarının aylık tutarlara çevrilmesinde uygulanacak aylık katsayı 0,057314, memuriyet taban aylığı göstergesine uygulanacak taban aylığı katsayısı 0,76177, yan ödeme katsayısı 0,018172 olarak uygulanacak.
    Sözleşmeli personelin ücret tavanı 1 Ocak 2010-30 Haziran 2010 döneminde 3.008 Türk Lirası olarak uygulanacak.

Buna göre, memur maaşlarına ocak ayında yüzde 2,5; haziran ayında da yüzde 2,5 olmak üzere toplam yüzde 5 oranında zam öngörülüyor.

2 ÇOCUK İÇİN VERİLEN AİLE ÖDENEĞİNDE SINIR KALDIRILDI

Kabul edilen bir başka önergeyle, kamu kurum ve kuruluşlarında özürlü personel açığının giderilmesine katkıda sağlamak amacıyla, özürlü personel ataması istisna olarak tasarıya eklendi.

Bir başka önergeyle, bugüne kadar 2 çocuk için verilen aile ödeneğinde sınır kaldırıldı.

15 Ocak 2010 tarihinden itibaren memurlara çocuk için verilmekte olan aile yardımı ödeneğinde, sayı sınırlaması dikkate alınmayacak.

Bugüne kadar 1 milyon 690 bin çocuk için ödenmekte olan aile yardımından, yeni düzenlemeyle 740 bin çocuk için daha verilecek. Aile yardımı 0-6 yaş arası çocuk için 28 lira, 6-18 yaş çocuk için ise 14 lira ödenecek.

EMEKLİ PERSONELE TAZMİNAT TUTARI

Kabul edilen önergeyle, emekli personele 500 lira olarak ödenmekte olan tazminat tutarı, 750 liraya çıkarıldı.

2. ekrem1

ekrem1 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    bunada şükür

3. mustafaatasoy

mustafaatasoy Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    doğalgaza yüzde elli ,memura yüzde 2,5 zam..

4. pisnick34

pisnick34 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Göre göre yıllardır oy verenlere fazla bile bu zam ben kurunun yanında yanan yaşlara üzülüyorum.

5. amoli_1

amoli_1 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    şükredin halinize onuda bulmayan var.

Sayfayı Paylaş