İran TV kanalları

Konu, 'Hotbird' kısmında DDSH tarafından paylaşıldı.

1. DDSH

DDSH Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba. Tuhaf gelebilir ama ben Kore filmlerinden sonra İran filmleri tutkunuyum. Ve Farsça bilmeyip İngilizce ildiğim için,

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

kanallarından

'de İngilizce düblajlı,

'de ise İngilizce altyazılı filmler izliyordum.

'nin İngilizce ve Azerice yayınları da bonus gibiydi.

Tâ ki, uydu alanında da İran'a ambargo ve yaptırım uygulanıp, Hotbird, IRIB kanallarını kaldırana dek. Bu yüzden tekrar batı sinemasına dönerek bir süredir Hollywood muzdaribi oldum. Ve basit, sâde ama sevimli doğu sinemasına tekrar dönmek istiyorum.

Uyducuya sorduğumda bana, kimsenin IRIB için uydu bakmadığını, bu yüzden bilmediğini söyledi. Ve birlikte araştırdığımızda Arab Sat (BADR)'ın tavsiye edildiğini gördük, ama komşu yüksek binalar yüzünden sinyal almam mümkün değilmiş. Ne yapmalıyım? Alternatif bir uydu var mı IRIB kanalları için?

İkinci sorum ise, internetten aradığımda bunları canlı yayın olarak izleyebiliyorum. Yalnız, meşguliyetimden dolayı, film saatinde bilgisayar başında olmayabiliyorum. Bu yüzden, merak ediyorum, acaba bir yöntemi yok mu ki mesela bir tv kanalının belirli bir saatteki yayınını internetten indirebilelim? Şimdiden teşekkürler.

Sayfayı Paylaş