iPhone Home Tuşu Sorunu Nasıl Çözülür?

Konu, 'Apple - iPhone' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    iPhone Home Tuşu Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone kullananların bir süre sonra yaşadığı sorunlardan biridir home tuşu sorunu ve bu sorunu nasıl çözebiliriz? Bunları ele alacağız.

[​IMG]İPhone home tuşu bazı kullanıcılarda bir süre sonra çalışmamaya veya zor işlemeye başlar.Bu sorununun nedeni genelde kirlenme, tozlanma sebeplerinden oluşur. Ancak bazen darbe veya fabrika ayarlarına bağlı kalibrasyon sorunundan dolayı da bu oluşabilir. Şimdi size kalibrasyon ve temizlik yöntemlerini anlatarak bu sorundan kurtulmanızı sağlayacağız.
    iPhone Home Tuşu Kalibrasyonu
    - Takvim, saat gibi Apple’ın işletim sisteminde bulunan uygulamalarından birini açın.
    - Açma-kapama tuşuna ‘Kapatmak için kaydırın’ çıkana kadar basın.
    - Home tuşuna bu ekran gidip ana ekrana dönene kadar basılı tutun.
    iPhone Home Tuşu Temizleme
    - Home tuşunun kenarına parmağınızla hafif darbeler uygulayarak kirin dışarı çıkmasını sağlayabilirsiniz. Darbeleri çok şiddetli yapıp abartmamalısınız.
    - Telefonu kapatıp 1-2 damla etil alkolü tuşa dökerek kenarlarına yayılmasını sağladıktan 10 dakika sonra telefonu açabilirsiniz.

2. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    iPhone Telefonlarda Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

iPhone ios işletim sisteminde sms nasıl yedeklenir ve nasıl kurtarılır bunları anlatacağız.

[​IMG]iPhone telefonunuzdan yanlışlıkla sildiğiniz veya sildikten sonra lazım olan mesajları bazen geri getirmeniz gerekebilir. iOS işletim sisteminde mesajları kurtarma işleminde bu sorun yedekler yardımıyla halledilebilmektedir. Telefonunuzun iCloud veya iTunes yedeği sayesinde silinen mesajları geri getirebilmeniz mümkündür.
    iTunes üzerinden mesaj yedekleme için iTunes’a iphone cihazını bağlayın ve“Dosya > Aygıtlar > Yedekle” seçeneklerini izleyip yedekle diyerek verilerinizi yedeklemek mümkündür. Dosyalarınızı ve mesajlarınızı yedekten geri yüklemek için de “Dosya > Aygıtlar > Yedekten Geri Al” seçeneklerini takip ederek bu işlemi yapabilirsiniz.
    Bu yolları izlediğinizde mesajları yedekleme ve aldığınız yedekleri geri yükleme gibi konuları artık öğrenmiş olacaksınız.

3. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    iPhone Telefonlarda Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

iPhone ios işletim sisteminde sms nasıl yedeklenir ve nasıl kurtarılır bunları anlatacağız.

[​IMG]iPhone telefonunuzdan yanlışlıkla sildiğiniz veya sildikten sonra lazım olan mesajları bazen geri getirmeniz gerekebilir. iOS işletim sisteminde mesajları kurtarma işleminde bu sorun yedekler yardımıyla halledilebilmektedir. Telefonunuzun iCloud veya iTunes yedeği sayesinde silinen mesajları geri getirebilmeniz mümkündür.
    iTunes üzerinden mesaj yedekleme için iTunes’a iphone cihazını bağlayın ve“Dosya > Aygıtlar > Yedekle” seçeneklerini izleyip yedekle diyerek verilerinizi yedeklemek mümkündür. Dosyalarınızı ve mesajlarınızı yedekten geri yüklemek için de “Dosya > Aygıtlar > Yedekten Geri Al” seçeneklerini takip ederek bu işlemi yapabilirsiniz.
    Bu yolları izlediğinizde mesajları yedekleme ve aldığınız yedekleri geri yükleme gibi konuları artık öğrenmiş olacaksınız.

Sayfayı Paylaş