iOS sonunda ABD’de Android’i geride bıraktı

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    [h=1]iOS sonunda ABD’de Android’i geride bıraktı[/h] Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri ile 2014 son çeyrekte ABD’de de lider…

Apple, akıllı telefon pazarında tek başında mücadelesini sürdürüyor. 2007 senesinde firma ilk iPhone modelini sunarak büyük ses getirirken, her sene sunduğu yeni modellerle satış rakamlarını arttırmasını bildi. Son olarak Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus adındaki akıllı telefon modellerini geçtiğimiz Eylül ayında sunmuştu. [​IMG] Apple, kendi ekosistemini oluşturmuş bir firma ve işletim sisteminden bağlantı kablolarına kadar kendi belirlediği standartları müşterilerine sunuyor. iPhone, iPad ve iPod Touch modelleri ile mobil pazarda mücadele ederken, bu cihazlarda işletim sistemi olarak da yine kendi geliştirdiği iOS kullanılmakta.

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

genelinde Apple’ın iOS işletim sisteminin en büyük rakibi şu an Android olmakta. Android açık kaynak kodlu olarak, Google tarafından geliştirilirken, Samsung, LG, HTC, Sony gibi sayısız firma tarafından da kullanılmakta. Firma son dönemde bir çok ülke gibi kendi anavatanı ABD’de yükselişini sürdürürken, gelen 2014 4. çeyrek sonuçlarına göre ABD’de liderliği almış durumda.

üzerinden gelen habere göre geçtiğimiz sene son 3 aylık dönemde ABD’de satılan akıllı telefonlardan %47’7’si iPhone modelleri oldu. Android modeller ise %47.6 olarak çok az fark ile ikinci sırada yer aldı. Kantar’ın verilerine göre Windows

%3.8 ve Blackberry de %0.3 oranında satıldı.

Sayfayı Paylaş