İOS LG, WebOS 2.0’ı daha önceki modelleri için de yayınlayacak

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    [h=1]LG, WebOS 2.0’ı daha önceki modelleri için de yayınlayacak[/h]Güney Kore’nin önemli donanım üreticilerinden bir tanesi olan LG, yeni cihazlarında yer alan WebOS 2.0’ı güncelleme olarak önceki bazı modelleri için de sunacak…
    LG, şu sıralar büyük bir hızla yarın düzenleyeceği etkinlik hazırlıklarını sürdürüyor. Firmanın yeni amiral gemisi modeli LG G4, bu düzenlenecek olan etkinlikle gün yüzüne çıkacak. Qualcomm Snapdragon 64-bit yonga seti, Quad HD ekran gibi özelliklerle sunulacak olan akıllı telefon ayrıca lüks arka deri kapağı ile de dikkat çekiyor.
    LG sadece akıllı telefon ya da tablet üreticisi olarak pazarda yer almıyor. Ayrıca TV segmentinde de bir çok farklı ürünle, Türkiye de dahil olmak üzere dünya genelinde sayısız ülkede faaliyetlerini sürdürüyor.
    Akıllı TV segmentinde ise bilindiği üzere firma WebOS işletim sistemine sahip modelleri ile yüksek satış rakamlarına ulaşıyor. HP tarafından daha önce geliştirilen WebOS işletim sistemi HP’nin desteğini sonlandırması ile açık kaynak kodlu olarak geliştirilmeye devam etmişti.
    LG, yeni 2015 serisi akıllı TV modellerini bir süre önce sundu. Bu cihazlarda WebOS 2.0 işletim sistemi yer alıyor. Hatırlanacağı üzere WebOS 2.0 ilk olarak geçtiğimiz Ocak ayı başında CES 2015, Tüketici Elektroniği Fuarı’nda resmi olarak duyurulmuştu.
    Daha önceki modeller için sunulup sunulmayacağı yönünde haber beklenirken, beklenen bilgi LG’den geldi. Firma 2014’de sunduğu bazı akıllı TV modelleri için WebOS 2.0 güncellemesinin sunulacağı müjdesini verdi.
    LG WebOS 2.0 güncellemesinin, 2015 ikinci yarı içerisinde yayınlanması bekleniyor.

Sayfayı Paylaş