İOS Kilit Ekranına Nasıl Parola Koyulur?

Konu, 'Windows mobile' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Windows Phone 8 işletim sistemli bir telefona sahip iseniz ve verilerinizin gizliliğine önem veren bir kişi iseniz bu yazımız tam size göre.Windows Phone 8 cihazınıza nasıl kilit ekranı kilidi koyabileceğinizi sizlere basit bir şekilde anlattık.Umarım faydalı olur;

Hepsi bu kadar kilit ekranını açışınızda veya ayarladığınız zamana göre sizden parola isteyecektir.

2. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Windows Phone 8 işletim sisteminde Internet Explorer olmasından dolayı varsayılan arama motoru Bing’dir.Lumia cihazlarda ise varsayılan arama motoru Yandex olarak ayarlanmıştır.Ancak siz bu durumdan memnun değilseniz değiştirmeniz o kadar da zor değil.Sadece aşağıda verdiğimiz adımları dikkatli bir şekilde takip etmeniz yeterli olacaktır.
    [h=3]Varsayılan Arama Motorunu Değiştirme[/h]Öncelikle Başlat ekranından Internet Explorer’i açalım.

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

Internet Explorer’i açtıktan sonra herhangi bir sayfada alt kısımda bulunan üç noktaya dokunun ve açılan seçenekler içerisinden “Ayarlar” a dokunun.

Açılan ayarlar menüsünden “İleri Düzey Ayarlar” seçeneğine dokunun.

Gelen İleri Düzey Ayarlardan alt kısımda bulunan Varsayılan Arama Motoru seçeneğine dokunun ve seçenekler arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Seçenekleri eski haline almak isterseniz aynı yolu izleyerek Varsayılan arama sağlayıcısı altından tekrar Bing’i seçebilirsiniz. Yakın zamanda Windows Phone’lu telefonlara yeni bir arama motoru eklendiğinde onu denemek isterseniz yine bu adımları izleyin.

3. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Windows Phone 8 işletim sistemli cihazınızın yazı tipi boyutundan rahatsız iseniz bu yazımız size göre.Yazı tipini büyütme ve küçültme imkanınızın olduğu işletim sisteminde bu işlem oldukça kolay.Özellikle hipermetrop ve yaşlı insanların işine yarayacak olan bu özellik bazım simge ve butonların da büyümesine yarayabilir.
    [h=3]Yazı Tipi Boyutu Nasıl Değiştirilir?[/h]

Öncelikle Başlat ekranını sola doğru çekerek uygulamalar listesine gelelim.Uygulamalar listesinde yer alan ve genellikle alt kısımlarda yer alan “Ayarlar” seçeneğine dokunun.

Ayarlar menüsünde biraz aşağı doğru kaydırın ve “Erişim Kolaylığı” seçeneğine dokunun.Bu seçenek altında Metin Boyutu, yüksek kontrast ve diğer özellikleri bulabilirsiniz.

Erişim kolaylığı ekranı açıldığında hemen ortada yer alan sürgüyü sağa doğru çekerek metin boyutunu değiştirebilirsiniz. Toplam 4 düzey yer alıyor ve her düzeyin bir de önizlemesine yer verilmiş. Böylece henüz kaydetmeden önce nasıl durduğunu görebileceksiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra erişim kolaylığı penceresinden doğrudan çıkabilirsiniz.

4. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Windows Phone 8 platformunun en iyi özelliklerinden birisi de Microsoft hesabınız ile doğrudan ilişkili olmasıdır.Eğer sizde Windows Phone işletim sistemli bir cihazdan başka bir Windows Phone işletim sistemli cihaza geçerseniz daha önce kullandığınız uygulamaları Windows Phone Store aracılığı ile çok kolay bir şekilde aktarabilirsiniz.
    [h=3]Peki nasıl yapılır bu işlem?[/h]Öncelikle Windowsphone.com adresine gidip sağ üst köşedeki Keşfet – Telefonum menüsü altında “Oturumu Aç” a tıklayın.Windows Phone işletim sistemli cihazınızda oturum açtığınız Microsoft hesabı ile giriş yapın.
    Uygulamalar + Oyunlar seçeneği altında Satın Alma Geçmişi seçeneğine tıklıyoruz.Gelen sayfada satın aldığımız ve yüklediğimiz diğer uygulamaların listesi gelecektir.Cep telefonunuz ile bilgisayar senkronizasyonunu tamamladıysanız sonra istediğiniz oyunun veya uygulamanın yanındaki Reinstall seçeneğine tıklıyoruz ve uygulamanın yüklenmesini bekliyoruz.

Sayfayı Paylaş