İOS iPhone ve iPad Oyunları Nasıl Yedeklenir?

Konu, 'Apple ios' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    [h=3]iPhone ve iPad oyunlarını iTunes kullanmadan tüm kayıt dosyalarınız ile nasıl yedekleyebileceğinizi adım adım anlatıyoruz. iPhone ve iPad oyunları yedekleme rehberi[/h][​IMG] Mobil cep teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte mobil cihazlardaki oyunların grafikleri konsol ayarında olmaya başladı. AAA diye nitelendirdiğimiz oyunları son dönemde iPhone ve iPad’de oynamak mümkün. Bazı oyun geliştiricileri, oyuncuları düşünerek iCloud’a oyunlarının kayıt dosyalarını yedekleme imkânı sunuyor. Bu sayede oyuncular farklı iPhone veya iPad’de oyuna kaldıkları yerden devam edebiliyor.
    Oyunların kayıt dosyalarını yedeklemek için bir diğer yol ise iTunes kullanmak. Ancak iTunes, iPhone ve iPad’in tüm ayalarını ve içerisindeki tüm oyunları yedeklediği için bu çözüm, rehberimizden sonra size pek mantıklı gelmeyecektir.
    [h=3]Adım adım iPhone ve iPad oyunlarını yedekleyin[/h]1. Adım: CopyTrans firmasının iOS 8.x sürümleri ile uyumlu olan CopyTrans Apps programını PC’ye

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

indirin ve kurun.
    2. Adım: Kurulum bittikten sonra CopyTrans Apps’i açın ve iPhone veya iPad’i PC’ye bağlayın.
    3. Adım: CopyTrans Apps’te iPhone veya iPad'de bulunan uygulama ve oyunlar karşınıza çıkacak. Yedeğini almak istediğiniz oyunun üzerine farenizin sağ tuşu ile tıklayın. Daha sonra açılan pencereden “Back up” seçeneğine tıklayın.
    4. Adım: Oyunun, bilgisayarınızda nereye yedeklemek istediğinizi seçin ve “OK” seçeneği ile onaylayın.
    5. Adım: Karşınıza çıkan pencerede “Options” seçeneğini tıklayın. Alt bölümde açılan “App” ve “Documents” seçeneklerinin işaretli olduğunu kontrol edin ve “OK” seçeneği ile yedekleme işlemini başlatın.
    6. Adım: Yedekleme işlemi bittikten sonra oyununuz bilgisayarınızda belirtmiş olduğunuz konuma “IPA” dosyası şeklinde yedeklenecek.
    7. Adım: Yedeklenen oyunu farklı bir iPhone veya iPad’e yüklemek için CopyTrans Apps’in üst bölümünde bulunan “Install apps” seçeneğine tıklayın. Yedeklenen IPA dosyasını seçin ve yükleme işleminin bitmesini bekleyin.

2. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76

6 sürümüne downgrade için yol açıldı.

6 sürümü bazı kullanıcılar için efsane bir sürümdür. Benim için de öyle. iPhone 5'i ilk çıktığında satın almıştım ve iOS 6 ile cihazın performansı harikaydı. Sonraki iOS sürümlerinde iOS 6'nın performansını bir türlü göremedim. Şimdi

veya

sahibi olan kullanıcıların

için downgrade yapma fırsatı var. Bunun için SHSH gerekli değil. Fakat cihazların jailbreak'li olması lazım.
    Geliştirici Tihmstar komut satırı aracı ile 6.1.3 sürümüne geri dönmeyi başardı. Araç

'ın iPad 2 ve iPhone 4s için Apple'ın OTA imzasından yararlanıyor. Bu downgrade methodu tihmstar'ın eseri. Genede bu yöntem son derece kullanım senaryoları ile sınırlı olacaktır.
    Yapılan açıklamaya göre iOS 6.1.3'e geri dönüş yolu sadece iPhone 4s ve iPad 2 için geçerli. Diğer iOS cihazlarda herhangi bir işe yaramıyor. Sonuç olarak resmi olmayan bir yöntem. İşlem sırasında oluşabilecek bir hata cihazı kullanılmaz hale getirebilir.

Sayfayı Paylaş