İOS Google IoT için Brillo Yazılımını Duyurdu

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    [h=1]Google IoT için Brillo Yazılımını Duyurdu[/h][h=2]Son dönemlerde oldukça üzerinde durulan Nesnelerin İnterneti kavramı tüm kullanıcıları büyülüyor[/h][​IMG]Son dönemlerde oldukça üzerinde durulan Nesnelerin İnterneti kavramı tüm kullanıcıları büyülüyor. Farklı firmaların yapmış olduğu atılım sürecinde ortaya çok kaliteli İşletim Sistemleri, Donanım Kartları gibi ürünler çıkıyor. Önümüzdeki yıllar içerisinde artık tüm ürünleri, nesneleri bir elektronik cihaz üzerinden kontrol ederek internet ortamına çıkartmayı sağlayabiliceksiniz. Huawei firmasının geliştirmiş olduğu LiteOS yazılımından sonra Google düzenlediği konferans içerisinde yıl içerisinde yaptıklarını açıklayan bir sunum yaptı. Sunum içerisinde IoT için Brillo adında ki yeni işletim sistemini duyurdu.
    Brillo oldukça minimum sistem gereksinimine ihtiyaç duyan aynı zamanda genellikle Akıllı Ampül gibi cihazlar için çıkartılan işletim sistemi, "Weave" denen bir senkronizasyon döngüsünü temel alıyor. Weave telefon, Brillo Cihazı aynı zamanda Cloud teknolojisi sayesinde senkronize olarak çalışmayı sağlıyor. Cross Platform denilen sistem sayesinde JSON yapısından yararlanarak sistem geliştirilmiş. Geliştirilen yazılım 2015 yılının son çeyreğinde karşımıza çıkacak.
    Android tabanlı tablet, telefonlar otomatik olarak aygıtları bularak eşleşme yapacakları. Böylece otomatik olarak senkronize edilecek beraberinde etkili bir yapılandırılma sürecine girilecek. Brillol 2015 yılının üçüncü çeyreğinde tam sürüm haliye karşımıza çıkacak.

Sayfayı Paylaş