İOS Google I/O 2016 Etkinliğinde Neler Bekliyoruz?

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Google I/O 2016 etkinliği ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Peki bu etkinlikte hangi yeniliklerle karşılaşacağız?
  [​IMG]
  Google’ın geleneksel ürün tanıtım etkinliği ya da Innovation in the Open diye de tabir ettiğimiz Google I/O bu yıl da heyecanla bekleniyor. Elbette bu etkinlikte sadece yeni Android sürümü ile karşılaşmayacağız. Birçok ürünün tanıtılacağı Google I/O 2016 etkinliğine daha ayrıntılı bir şekilde göz atalım.
  Etkinlik Zamanı ve Yeri

  [​IMG]
  Şirketin en önemli isimlerinden Sundar Pichai’nin duyurusuna göre bu yılki Google I/O etkinliği 18-20 Mayıs 2016 tarihleri arasında ve Google’ın 10 yıl önceki etkinliğinin gerçekleştiği yer de olan Mountain View’da düzenlenecek.
  Google I/O etkinliğini daha yakından takip etmek istiyorsanız Google I/O uygulamasını Android telefonunuza yükleyebilir ve gelişmelerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  QR-Code

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Developer:

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Price: Free  Peki Google I/O 2016 etkinliğinde bizleri neler bekliyor?

  Android N

  [​IMG]
  Google’ın mobil işletim sistemi Android’in yeni sürümü bu etkinlikte tanıtılacak. Android’in sürüm isimlerinin alfabetik sıraya göre gittiğini bildiğimizden yeni sürümün Android N ile başlayacağını biliyoruz. Ancak bu sefer hangi tatlı ismini alacağı hakkında bilgi sahibi olmamız için bu etkinliği beklememiz gerekiyor. Android 7 sürümünün tanıtılacağı Google I/O 2016 etkinliğinde ayrıca geliştiriciler için yeni Android SDK sürümü yayınlanıp uygulamalarını resmi güncelleme yayımlanana kadar yeni sürüme uygun hale getirmeleri beklenecek. Muhtemelen 2016’nın sonlarına doğru da akıllı telefon üreticileri yeni Android sürümünü kullanıcılarla buluşturacak.
  Sürücüsüz Araçlar

  Teknoloji ilerliyor ve bu ilerleyişle birlikte hayatımıza girmeye devam ediyor. Artık sürücüsüz araçlar bir hayal olmaktan çıkıp her kesime hitap eden ve alınabilir bir ürün halinde sunulacak. Ancak bu işi yapabilecek büyüklükte bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az firma bulunuyor.
  [​IMG]
  Google da böyle bir hamle yapabilecek sayılı teknilijo şirketlerinden. Geçen yıl düzenlenen Google I/O etkinliğinde, ilk sürücüsüz araçlarının prototip versiyonunu ile tanışmıştık . Bakalım Google geçen bir yılın ardından sürücüsüz araçlarıyla ilgili nasıl bir ilerleme kaydetmiş olacak.
  Android Wear

  [​IMG]
  Gidilebilir teknolojide akıllı saatlerin oldulça büyük bir önemi bulunuyor. Akıllı cihaz üreticileri de bu alana hakim olma yarışı içerisine girmiş durumda. Apple markalı akıllı saatler ve Samsung’un Tizen işletim sistemine sahip Galaxy Wear cihazları bu platformdaki önemli temsilcilerden. Ancak Google’ın bu alandaki hakimiyeti birkaç çalışmadan öteye gidebilmiş değil. Gelen yeni haberlere göre Google I/O 2016 etkinliğinde artık Google Wear adı altında akıllı sattlerinin tanıtımını yapacak. Devam eden süreçte ise bu cihazları piyasada görmemiz mümkün.
  Project Ara

  [​IMG]
  Google’ın daha önce tanıtımını yaptığı ve maalesef bir türlü hayata geçiremediği modüler akıllı telefon projesi olan Project Ara bu etkinliğin ardından artık piyasaya sürülecektir diye tahmin ediyoruz. Akıllı telefonumuzun istediğimiz takdirde kamera, ekran, ram, işlemci gibi donanımlarını teknik servis ihtiyacı duymadan değiştirip kullanabileceğimiz Project Ara ürününü ve yeni yol haritasını için Google I/O etkinliğini merakla bekliyoruz.
  Sanal Gerçeklik

  [​IMG]
  Aslında Google sanal gerçeklik yolunda önemli adımlar atmış bulunuyor. YouTube’un 360 derece video desteği sunması ve Google Cardboard ürünü bunun en büyük göstergesi. HTC ve Oculus gibi markaların ürünlerini görmeye başladığımız bu platforma Google’ın daha fazla destek vereceğini tahmin etmek hiçte zor değil. Google I/O etkinliğinde de Google’ın bu alandaki yeni cihazlarını görmeyi bekliyoruz.
  Google Glass

  Project Aura diye de isimlerinden bu ürün Google’ın el attığı bir diğer platform olarak karşımıza çıkıyor.
  [​IMG]
  Halihazırda Google’ın akıllı gözlükleri de piyasada bulunuyor. Android işletim sistemine sahip ve üzerinde 5MP kamera bulunan Google Glass 2.0 ürünü 1.500 $ gibi bir fiyattan alıcısını bekliyor. Ancak bir ürünün tam olarak geliştirilmesi demek o ürünün alınabilir bir fiyata satılması anlamına geliyor. Bu yüzden Project Aura ürünleri hala beklenen konuma erişemedi. Google I/O etkinliğinde Google’ın bu alandaki yeni ve alınabilir fiyata sahip ürünlerini görmemiz süpriz olmayacktır.
  Chrome OS

  [​IMG]
  Google’ın mobil işletim sistemi olan Android’in dışında bilgisayarlar için geliştirilen ancak henüz beklenilen popülerliğe erişememiş Chrome OS işletim sistemi bu etkinlikte önemli bir değişikliğe uğrayacak. Haberlere göre 2017 yılında piyasaya sürülecek birleşik işletim sistemi önümüzdeki Google I/O etkinliğinde tanıtılacak. Bakalım Google, Chrome OS ile Android birlikteliğinde bizimle hangi yeniliklerleri buluşturmayı planlıyor.
   

Sayfayı Paylaş