İOS Google Android M Güncellemesi Hakkında Yeni Bilgiler Geldi

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Google’ın yeni Android sürümünün önceki sürümlerinş göre daha güvenli olacağı iddiaları geliyor.
    Google, 28 Mayıs tarihinde düzenleyeceği I/O 2015 Konferansı kapsamında Android işletim sisteminin yeni sürümü Android M güncellemesini tanıtmaya hazırlanırken, bu güncellemeye ait ilk bilgiler de internet ortamında yayılmaya başladı. Google işletim sisteminin en çok eleştiri aldığı noktalardan biri de kullanıcıların veri güvenliği oluyor.
    “Neden el feneri uygulamasının benim rehber listesine erişim ihtiyacı var?” “Bu otomobil servis uygulaması gerçekten benim fotoğraf ve tüm dosyalarıma erişmesi gerekiyor mu? “
    Ne yazık ki, birçok ücretsiz uygulamalar -aslında gizli bir fiyat ile gelir- ve o uygulama geliştiricileri, dijital yaşamın görünüşte alakasız parçaları olan bazı uygulamaları yüklemek için her türlü erişim izni verilmesini istiyor. Bu durum ise bazı kullanıcılar için telafisi mümkün olmayan kayıplara neden olabiliyor.
    Bu güvenlik zaafının farkında olan Google da Android M güncellemesi ile bu soruna çözüm getirmeye hazırlanıyor. Google, Android ‘M’ güncellemesi ile kullanıcılara uygulama izinleri üzerinde daha fazla kontrol imkanı verecek.
    Fakat Android’de, bazı geliştiricilerin ücretsiz uygulamaları kendi zevki için maksimum erişim iznine sahip olma döneminin yakında sona ermek üzere olduğu görülüyor. Bloomberg, Android işletim sisteminin sonraki sürümünde, yüklemenin ardından uygulamalara özgü izinleri vermek veya reddetmek için kullanıcıların tekrar seçim yaparak uygulama erişim izinlerini kontrol altında tutabileceğini belirtiyor.
    Yeni Android ‘M’ sürüm bu ayın sonlarında Google’ın I / O geliştirici konferansında açıklanması beklenirken, “uygulamalar kişiler, fotoğraf ve konum verileri gibi bazı verilere erişmek için kullanıcıların uygulama izinlerini diledikleri gibi düzenleyebiliceği yeni bir seçenek sunulacak. Akıllı telefon sahipleri arasında büyüyen bir endişe olan nu durum, son değişikliklerle kullanıcı gizliliği için büyük bir destek olacaktır.
    Şaşırtıcı olan ise detaylı uygulama izinleri yönetme seçeneği, Android platformuna göre emekleme döneminde olan Windows Phone platformunda bile mevcut olması. Google I / O Konferansı sadece bir kaç hafta uzakta ve Android M güncellemesini güncellemesi ile gelecek değişikliklerin ortaya çıkması için çok fazla beklemeyeceğiz.

Sayfayı Paylaş