İOS Cortana, Sanal Makineyle Mac OS'te

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    [h=3]Microsoft'un sesli kişisel asistanı Cortana, Mac kullanıcılarına da servis sağlıyor. Siri'nin yokluğunu fırsat bilen Cortana'nın OS X serüveni[/h]
    [​IMG]Windows Phone ve Windows 10 işletim sistemlerinin sesli kişisel asistanıCortana, rakip platformda ortaya çıktı. Siri'nin yokluğunda OS X üzerindeMac kullanıcılarına da servis sağlayan Cortana'nın bu platform üzerinde kullanılabilmesini sağlayan ise bir sanallaştırma yazılımı.
    [h=2]Cortana Mac'de kullanılıyor[/h]Mac kullanıcılarının yakından tanıdığı Parallels Desktop 11 yazılımı Mac üzerinde Windows işletim sistemi ile OS X'in aynı anda kullanılabilmesine olanak sağlıyor. Hem Windows hem OS X uygulamalarının eş zamanlı çalışmasını sağlayan yazılımın son güncellemesi ise Cortana'nın OS Xişletim sistemi aktifken de kullanılmasının önünü açtı.
    [h=2]OS X'te "Hey Cortana" komutu[/h]Windows 10 betalarının OS X ile birlikte kullanılması aslında yeni değil.Parallels Desktop 11 bir süredir iki işletim sisteminin bir arada kullanılmasına olanak sağlasa da son güncelleme, Mac kullanıcıları OS X kullanırken de "Hey Cortanana" komutunu verebilmesini sağlıyor. Böylece kullanıcılar, OS X üzerinde sesli bir asistana çağrıda bulunarak işlemyaptırabiliyor ancak bu işlem doğal olarak Windows işletim sistemini kapsıyor.

Sayfayı Paylaş