İOS Android M ile Batarya Kullanım Oranı Artacak

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    [h=1]Android M ile Batarya Kullanım Oranı Artacak[/h][h=2]Google firmasını geçtiğimiz haftalar içerisnde ypamış olduğu gizli bir paylaşım sayesinde yeni bir Android sürümünün ortaya çıkarılacağını hakkında açıklama yapmıştı[/h][​IMG]Google firmasını geçtiğimiz haftalar içerisnde ypamış olduğu gizli bir paylaşım sayesinde yeni bir Android sürümünün ortaya çıkarılacağını hakkında açıklama yapmıştı. Yeni Android yazılımının adı oldukça merak edildiği için farklı siteler üzerinde yarışmalar düzenlerek takipçilerin düşünceleri değerlendirildi. Google I/O etkinliğinde yeni bir işletim sistemi olarak tanıtılacak olan Android M işletim sisteminin olacığı tüm kullanıcıları duyurulmuştu.
    Yeni gelecek olan yazılım hakkında birkaç sızıntılar paylaşılmıştı bunlar Android M 6.0 işletim sisteminde dahili olarak parmak izi algılama sistemi aynı zamanda ek güvenlik özelilklerinin yer alacağıydı. Şimdi ise bu sızıntılara ek olarak yeni bir tane daha ekleniyor. İnternet ortamında yaylan söylentiler doğrultusunda Google mühendisleri tarafından Android M 6.0 ile kullanıcıların deneyimini üst seviyeye çıkartmak için aynı zamanda donanımsal alanlarda kazanım sağlamak amacıyla çalışmalarına yüksek hızla devam ettiklerini açıkladı. Bu çalışmaların sonucunda çok daha da uzun pil kullanım süreci karşımıza çıkacak.
    Android M 6.0 işletim sisteminde pil kullanım sürecini azaltmak için RAM kullanımının oldukça detaylı bir şekilde optimizasyon yapılacağı öne sürülüyor. Android M sürümünde yazılım ve uygulamaların RAM kullanım sürecini oldukça düşük seviyeye indirerek batarya kullanım oranını da yükseltmeyi hedefliyor. Firmanın hedefi Google Play Hizmetleri'ni de bünyesi altına alıyor. Çok fazla yeteneğe sahip olmayan uygulama batarya konusunda büyük oranda harcama yaşatıyordu. 28 Mayıs tarihinde yapılacak olan Google I/O etkinliğinde tüm detaylar sunulacak.

Sayfayı Paylaş