İOS Ampere Uygulaması İle Akıllı Telefonunuzun Pil Ömrünü Arttırın

Konu, 'İOS Android Teknik uygulamalar' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    [​IMG]Akıllı telefonunuzun şarjı 1 gün bile zor mu dayanıyor? Telefonunuzun pil süresini arttırın ve dışarıda şarjım bitecek stresinden uzaklaşın. Ampere uygulaması ile telefonunuz tam ve doğru bir şekilde şarj edin. Herkesin bir akıllı

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

kullanım şekli farklı olabilir. Kimisi şarjı bu yoğun kullanımın neticesinde 3 - 4 saatte bitirebilir. Kimilerinin de derdi tam bir günü görmektir. Öncelikle ne istediğinize karar verip, ona göre bir kullanım seçmeniz gerekiyor. Benim hikayem kullandığım akıllı telefonun şarjının 1 gün bile gitmemesiyle başlamıştı. Hatta kullanmaya göre yarım gün gittiği zamanlarda olmuştu. Fakat ben uğraştım ve dikkatli kullanma ile bir buçuk güne kadar çıkardım. Hatta daha az kullanırsam iki gün bile yetiyor. Bunu başarana kadar çok çektim diyebilirim. Sabah erkenden kullanmaya başladığım telefonum, akşam saat 8 gibi kapanıyordu. Dışarıda bir yerlere gideceksem durum çok kötü bir hal alıyordu.

Peki bu akıllı telefonların şarjı nasıl daha uzun gider ? Öncelikle bataryanızın özelliklerini bilmeniz gerekiyor. Bunun için de elektrik teknisyeni olmanıza gerek yok.Ampere uygulaması size telefonunuzun bataryasına ait tüm özellikleri bildirecek ve size telefonunuzu en doğru bir şekilde nasıl şarj edeceğinizi söylecek.

Ampere,

akıllı telefon sahibi kullanıcıların farklı şarj kabloları ile cihazlarını neden çok farklı sürelerde şarj ettiğini öğrenmelerini sağlayan yararlı bir ölçüm uygulaması. Android 4.0.3 ve üzeri işletim sistemine sahip olan cihazlar üzerinde çalışan uygulama, bu işletim sistemine sahip olmasına rağmen bazı telefon modelleriyle uyum sorunu yaşayabiliyor. Bunun dışında bazı

akıllı telefonlarda ölçüm değerleri doğru olarak gösterilemiyor.

Standart şarj kablosu yada USB kabloları arasında şarj sürelerinin değiştiğini biliyoruz. Fakat farklı standart kabloları ile yine farklı sürede şarj etme süresi olduğunda akıllarımızda soru işareti de oluşmuyor değil. Bu nedenle cihazınızı en hızlı şekilde şarj etmek için kullanacağınız kabloyu,Ampere uygulaması ile bulabiliyorsunuz.

Farklı kablolar ile değişkenlik gösteren miliamper girişleri olduğu için şarj sürenizi olabildiğince kısaltabilmeyi sağlamak istiyorsanız Ampere uygulaması ile en uygun kabloyu bulabiliyorsunuz. Şarj süresi sizin önem taşıyor ve cihazınızın şarj süresinde küçük değişiklikler bile size karkı sağlıyor ise, Ampere uygulamasını Androidmobil cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip mutlaka denemenizi tavsiye ederim.
    Ampere Uygulamasını İndirmek İçin:

Sayfayı Paylaş