iOS 9'dan iOS 8.4.1'e Geri Dönüş Rehberi

Konu, 'Apple ios' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    [​IMG]iOS 9 çıkar çıkmaz hemen bir merakla indirip hoşunuza gitmediyse nasıl döneceğinizi sizlere adım adım anlatıyoruz.
    iOS 9 bildiğiniz gibi 16 Eylül'de yayınlandı ve o gün bu gündür inanılmaz derecede seri olarak indirilmeye devam ediyor. Ancak bazı kullanıcıların beklentilerinin altında kalan, ya da bazı sorunlar ortaya çıkaran sürüm için geri dönmek isteyenler de bulunuyor. Biz de geri dönmek isteyen kullanıcılar için bir rehber hazırlıyoruz.

Eğer siz de

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

9'dan hoşnut kalmayıp iOS 8.4'e downgrade işlemi yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları dikkatlice yaparsanız eski sürümünüze döneceksiniz. Ancak baştan belirtelim. Bu adımlar klasik olarak yapılamsı gereken adımlar. Herhangi bir sorunda haliyle mesuliyet kabul etmiyoruz. (Biz denedik sıkıntı olmadı) Yani işlemleri yapmadan önce her elektronik cihazda olduğu gibi sorunlar oluşabileceğini de unutmayın.

Şimdi anlaştıysak adımlarımıza geçelim;

[h=3]Adım 1) Yedekleme Yapın![/h]
    Bu tarz işlemlerin en önemlisi yedeklemedir. Eğer bir sorun veya sıkıntı olursa bu yedeğinize dönerek sorunsuz kullanıma devam edebilirsiniz. O sebeple bu adımı "Yek yeaa, bu tarz şeylere gerek yok" demeden yedeklemenizi alın, sonra sıkıntı olmasın.
    [h=3]Adım 2) Gerekli Dosyayı İndirmek[/h]
    İlk olarak iOS 8.4'e ait sürümü indirmemiz gerekiyor. Bunu da

bağlantıdan cihazınıza uygun sürümü indirerek yapabilirsiniz. Ancak doğrusunu indirmek en önemli detay, yoksa sorunlar ortaya çıkacaktır. Dikkatlice kontrol ederek gereken dosyayı indiriyoruz. İndirme bittikten sonra diğer adıma geçebiliriz.

[h=3]Adım 3) iPhone'umu Bul Özelliği Kapatma[/h]
    İşlemlerde bir sorun olmaması için Ayarlar ve ardından iPhone'umu Bul, ve ya Find My iPhone olarak bilinen özelliği kapatmanız gerekiyor.

ve

için gerekli bir adım olmasa da siz yine de kapatın ne olur ne olmaz.

2. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    [h=3]Adım 4) Başlıyoruz[/h]
    Şimdi ise güç tuşuna uzun uzun basarak cihazınızı kapatın.
    [h=3]Adım 5) iTunes[/h]
    Şimdi de bilgisayarımızın başındayken iTunes'u açıyoruz. Açtıktan sonra cihazımızı bilgisayara bağlayarak güç ve home tuşuna birlikte basarak 10 saniye kadar bekliyoruz. Ardından güç tuşuna basmayı bırakarak home tuşuna bi 3 saniye kadar daha basamaya devam ediyoruz.

[h=3]Adım 6) Güncelleme Modu[/h]
    Bu işlemi doğru biçimde yaptığınız zaman iTunes cihazınızın yazılım güncelleme modunda olduğunu anlayacak. Eğer bu adım başarısız olmuşsa cihazınız açılacaktır. Eğer normal bir biçimde cihazınız açılmışsa 4. adımı doğru yapamamışsınız demektir.
    [h=3]Adım 7) Özet/Summary[/h]
    Eğer iTunes cihazınızın yazılım güncelleme modunda olduğunu anlamışsa Summary/Özet bölümüne geçin ve Windows'ta Shift, Mac'de ise Option tuşuna basılı tutarak Restore/Onar butonuna tıklayın.

[h=3]Adım 8) IPSW Kurulumu ve iOS 8'e Dönüş[/h]
    Yine 6. adımda başarılı olduysanız bir dosya arama ekranı karşınıza çıkacak ve ilk adımda indirmiş olduğunuz dosyayı çekerek yüklemesini bekleyin. Yükleme tamamlandıktan sonra cihazınız yeni alınmış gibi karşılama ekranı ile gelecek ve normal bilgilerinizi doldurarak cihazınızı kurup iOS 8.4 keyfinize devam edebilirsiniz.
    [h=3]Adım 9) iOS 8.4 Yedeği Geri Yükleme[/h]
    Eğer iOS 9'a geçmeden önce bir iOS 8.4 yedeğiniz varsa bu yedeğinizi geri yükleyerek cihazınızı yeni değil eski sevdiğiniz ve alıştığınız haliyle kullanmaya devam edebilirsiniz. Güle güle kullanın.

3. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76

Sayfayı Paylaş