iOS 8 ile Silinen Fotoğrafları Geri Getirebiliyorsunuz

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    iOS 8 işletim sistemi geçtiğimiz gün Apple tarafından tanıtıldı ve büyük bir tartışmada böylece başlamış oldu. Birçok kullanıcı iOS 8′in Android işletim sistemine artık daha fazla benzediğini belirtirken hem bildirim çubuğu özelleştirilmesi hemde ana ekrana Widget eklenebilmesiyle iOS 8′in Android’in özelliklerini aldığı konusunda bizde hem fikiriz. Apple’a yakın kaynaklar ise “Apple iyi olanı ve kullanıcı deneyimini geliştirecek olan uygulamaları Android’ten çok daha kullanışlı bir biçimde iOS platformuna taşımıştır” ifadesini kullanıyorlar.
    Her iki tarafında kendine göre haklı tarafları olsa da artık iOS platformu Android kullanıcılarına daha fazla hitap etmekte ve büyük ekranlı bir iPhone 6′nın Android ekosisteminden büyük oranda bir kullanıcıyı alacağı görüşü oldukça öne çıkmaktadır.
    iOS 8 ile Apple kullanıcılarının daha fazla bulut depolama alanı kullanmalarını istiyor. Bulut depolama alanında büyük indirimler yapan Apple iCloud için 5GB’a kadar ücretsiz alan verirken 20GB için 0,99$, 200GB için 3,99$ aylık ödeme ücreti talep ediyor.
    iOS 8 ile birlikte fotoğrafların yanlışlıkla silinmesi gibi bir dert ortadan kalkıyor. Apple yeni oluşturduğu “yeni silinenler klasörü” ile bu sorunun üstesinden gelmiş gibi görünüyor. Bu klasörün büyüklüğü ve zaman aşımı ise mevcut depolama alanınıza göre hesaplanacağı belirtiliyor.

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

iOS 8′in özelliklerini sizlere tanıtmaya devam edeceğiz. ​

2. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Apple’ın iOS işletim sistemi akıcılığı ve stabilitesi ile övünen bir işletim sistemidir. Android tarafındaki kullanıclar ise bir çok özellik iOS’ta olmadığı için bu denli akıcı olduğunu söylemektedirler. Yıllardır Android işletim sisteminde olan Widget desteği ve çoklu pencere özelliği (multi tasking) nihayet iOS işletim sistemine de geliyor. iOS 8′in en önemli farklılıklarından ikisi olan Widget ve Multi Tasking özelliği Apple’ın Android ekosisteminden almış olduğu bir özellikmiş gibi dursa da Apple Android cihazların yapabildiklerinden çok daha fazlasını yapmanın peşinde olduğu ortaya çıktı.
    Program geliştirici ve iOS 8 takımına dışarıdan destek veren Steve TS attığı tweetler ile iOS 8 Multi Tasking hakkında bilgi de vermiş oldu.

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

Anladığımız kadarıyla programların özelliklerine göre iOS 8 Multi Tasking çalışacak. Bazı programlar tam ekrandan başka bir şekilde görünmezken resim video müzik gibi uygulamaların 4/4 oranında ölçeklenebileceğinden bahsediliyor. Yani sadece sistemin izin verdiği programları değil her programı bölünmüş ekranda “programın izin verdiği ölçüde” kullanabileceğiz. Apple farklı olmayı bilen ve seven bir firma; belki şu anda Android işletim sistemini takip ediyor hatta kopyalıyor gibi görünse de iOS 8 ile gelen özelliklerin Android’in insanlara sunduğundan çok daha ileride olacağı yorumları yapılıyor

Sayfayı Paylaş