inpax cihazlarla ilgili soru ve sorunlar bölümü

Konu, 'İnpax' kısmında selcuk1a tarafından paylaşıldı.

1. selcuk1a

selcuk1a Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    BETA C SERİSİ İÇİNDİR!!!!!!

önemli dikkat : her yaptığımız işlemden sonra cihazı arka anahtardan kapatıp açıyoruz ve acele etmiyoruz ..

yükleme sorunu yaşayanlar,cihazı yeni yazılımları yüklerken flasha yazmayanlar on run askıda kalanlar dikkatli okuyun ve söylediklerimi sırasıyla uygulayın lütfen!!!!

vermiş olduğum tamir programını universal loader bootloader seçeneği ile yükleyiniz lütfen daha sonra loaderiniz yükselecek ve alimpug5.8 olacak sorunsuz bir çekilde verdiğim alimpug5.8 ile son güncel yazılımı atınız sonra cas data atıp keyifle seyrediniz iyi seyirler inpax a selam yola devam.....

not: loaderini yükseltenler eski alimpug5.5 i kullanmayın lütfen bu ayrıntıya dikkat edelim arkadaşlar!!!

sırası ile önce zipli dosyayı açıyoruz loader 2.0 zipten çıkarıp çalıştırıyoruz cihazla bağlantı kurulduktan sonra çıkan tablodan bootloader seçeneğini seçiyoruz dosya istediğinde tamir dosyası abs* seçiyoruz ve yüklüyoruz daha sonra dosyada verilmiş olan alimpug5.8 loaderi çalıuştırıp cihazla bağlandıktan sonra 290310 tarihli bin dosyasını (yazılımı) normal yüklediğimiz şekilde yüklediğimizde cihazınız artık normale dönüyor ve yeni çıkan güncel yazılım ve cas data sorunsuz yükleniyor...kanal listesi sıfırlanıyor tekrar tarama yapmadan evvel tp listenizi(42e türksat 3a ) hepsini silip 11962 v 03333 ekleyip tekrar taratınız lütfen!!!!!

GÜNCEL.....

Ekli Dosyalar:

2. selcuk1a

selcuk1a Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    önemli dikkat!!!:not: yükleme yaptığımız her işlemden sonra cihazı arkadaki anahtardan açıp kapatıyoruz yüklemeler daha sağlıklı olması için....acele etmiyoruz bekleyerek yapınız ...

3. microlab

microlab Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sizden mümkünse 4 yada 5 uydulu kanal listesi vermenizi beklesek acaba çok şeymi istemiş oluruz...

4. kanberoglu

kanberoglu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ash oldu cihaz. tüm dediklerinizi yaptık açmadı. fakat daha önce bootunu yükselttiğimiz çalışan bir cihazdan yazılım attık düzeldi. bilginize

5. selcuk1a

selcuk1a Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    arkadaşım orada yazılım ayrı abs* ayrı verdim siz okuyunca daha iyi anlamanız lazım gelir acemi olsa anlar insan gereken neyse o verildi zipli dosyada sırası ile yapınca olmasa ben de cihazıma yükledim ondan sonra verdim lütfen yazdıklarımı iyi okuyun öyle yapın zaten ash yazdığı için aç kapa yapın dedim loaderi gördükten sonra selcuk1a yazan yazılımı atıyoruz ve sorunsuz çalışıyor yazılım dosyası bin dosyasıdır ve loader ayırır zaten bunu .....abs* dosyası farklıdır siz bunu bilmeniz lazım lütfen yapmayın böyle yüzlerce kişi yüklüyor sorun yok siz bir yerde acele edip yanlış yapmış olmalısınız biraz dikkat edelim lütfen...boot loader yükselten dosya abs* dosyasıdır önemle duyurulur anlayamayan arkadaşlarımız var hala demekki....

6. microlab

microlab Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sormuş olduğunuz cihaz B serisi cihaz olup ALFA diye tabir edilen yazılım kullanmaktadır...

7. microlab

microlab Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bir şey değil Sn: Usrobotic.. Saygılar.

8. selcuk1a

selcuk1a Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    soru ve sorunlarınızı her zaman cevaplarım bekliyorum........

GÜNCEL........

9. tarkan1444

tarkan1444 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaşım inpax 2007 fta small super cihaza cas dosyasını all chunk şeklinde atmışlar cihaz şimdi on yazısında takılı kalmış com görmüyor dolayısıyla yazılımlarda bir işe yaramıyor yardımını bekliyorum

10. microlab

microlab Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sn: Usb Robotic bu cihazlarla usb siz cihazlar arasında bir fark yoktur. Yani bulduğunuz kanal listesini elinizdeki cihaza atabilirsiniz... Ha birde aklıma gelmişken Usb Li serilerde malesef Usb sorunludur en iyisi kanallistesini rs 232 den atınız..

11. microlab

microlab Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Size özelden yazdım buradada yazayım buserilerde zaman zaman oluşan bir sorundur emuda TAKILMA vb gibi sorunları kasdetmiştim.. Kanal listesini yüklemeyi deneyiniz eğer yüklerse mesele yok ama yüklemesse o takdirde Rs 232 den atarsınız.

12. selcuk1a

selcuk1a Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    haydar abi yeni loader 6.10 mpug sorunsuz abi yazılım takılıyorsa aynı yazılımı tekrar atıp yükleme bitince açıp kapatsınlar arka anahtardan cihaz bir boot lasın düzelir abi ...saygılar iyi çalışmalar...

13. microlab

microlab Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Selçuk 19 tarihli yazılım üzerine 22 tarihli yazılımı çaktım yükleme loaderide aynı cihaz aynen FLASH uçtu ne yaptıysak maalesef olmadı her türlü YÖNTEM denendi ilginç olan başka bir şey daha var 3 yada 4 denemeden sonra cihaz tamamen gidiyor PC ile bağlantı bile sağlamıyor eskiden böyle bir sorun oldumu ALİ 55 lerde o kadar uğraşırdık yinede PC ile bağlantı kopmazdı ama şimdilerde maalesef
    UÇUVERİYOR...Yani MORESAT anladığım kadarı ile işin ...... çıkardı.İNPAX servisine yakında gittinmi bilmiyorum orası UÇAN FLAHLARLA dolu....Saygılar bizden
    .:thumb_up:

14. hoşseda

hoşseda Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    yeni verilen yazılımlarda zaten çok fazla önemli bir gelişme yok eskiden her hafta neredeyse bir paketi on yapar yazılım sürerlerdi yada yollarlardı .Şimdiler verilen kanallar zaten bi şeye benzemiyor ondada sorun çıkıyor onun için bir müddet yazılım konusunda ağırdan almak lazım en güzeli cas data ile bi süre idare etmek kolay gelsin arkadaşlar

15. selcuk1a

selcuk1a Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    sizlere tamamen hak veriyor ve fikirlerinizi destekliyorum üstadlar ..yeni yazılımlarda moresat malesef bir tarihte kaldı dikkat ettiyseniz ve arapların eline kaldık fas tunus cezayir onlarda işin fokunu çıkardı hemde akdeniz foku :):):).....anlayanda yazılım editliyor anlamayanda bu yüzden ben diyorumki ilk denemede cihaz kilitleniyor ise benim verdiğim kurtarma yazılımını çakın ama boot loader 5.8 olan yazılım dosyasındakini çünkü en düzgün çalışan yazılım odur şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım...saygılar iyi çalışmalar ....not önce abs dosyasını tarif ettiğim gibi yükleyinki bootloader düzgün çalışsın....abs yükledikten sonra cihazı arkadan açıp kapatınki boot loader aktif olsun üst üste yüklemeye çalışan acemiler yüzünden benim tamir dosyası bayağı bir göz ardı edildi bu güne kadar hatırlarsanız ....

16. hoşseda

hoşseda Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Bir konuda çok haklısın kasdi olarak cihaza zarar vermek gibi bir niyetin yok ise kolay kolay bu cihazların flash ı çökmez.Ama son yazılımlar söz konusu olunca biraz düşünmek gerek dikkat edersen selçuk kardeşim baya bir zamandır yazılım vermiyorum hem neyin yazılımını vereceğiz ki şimdilik verdiğimiz ky dosyaları da nasıl olsa iş görüyor beklemekte yarar var.Sevgili microlab da sen de çok iyi bilirsinki kolay kolay flash çökertecek ve çökertttiği flashı adam edemeyecek biri değildir .demekki vahim bir sorun ile karşılaşmış ki bende onun yüklemiş olduğu yazılımı alıp bi flash da ben yakayım diye düşünüyorum sonra elimizde mevcut olan loaderler ve kurtarma yazılımları ile bakacağım nasıl oluyor flash yakma işleri ve kurtarma işleri

17. selcuk1a

selcuk1a Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    vallaha ne söyleyeyim bilmiyorum sayın hoşseda haydar abiden rica etsek acaba hangi yazılım o flash kilitleyen ben şahsen incelemedim ama merak etim hatalı olan yazılımı......saygılar yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşım eleştiriler dozu kaçmadıkça bazı gelişmelerin olmasına sebeptir eleştiri olmazsa hatalar ortaya çıkmaz ve bizler bunları düzeltemeyiz bol eleştiri bekliyoruz olumludur bu saygılar....

18. hoşseda

hoşseda Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    "" eleştiriler dozu kaçmadıkça bazı gelişmelerin olmasına sebeptir eleştiri olmazsa hatalar ortaya çıkmaz ve bizler bunları düzeltemeyiz bol eleştiri bekliyoruz olumludur bu saygılar"" bu düşüncene sonuna kadar katılıyorum bazen benim yazdığım mesajlar belki yanlış anlaşılıyor ama bizler madem forum aracılığı ile de olsa insanlara birşeyler vermeye çalışıyoruz verdiklerimiz bari doğru olsun saygılar ve sevgiler bizden de size değerli kardeşim

19. microlab

microlab Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bak kısaca anlatayım: Sanırım kafanda bir fikir oluşturmaya yeter, Öncelikle yeni alınan bir cihaza O günlerde en son olan 19 Haziran yazılımını ÇAKTIM. Ardından Kanal listesi hazırladım 2 uydulu derken Keyleride girdim ardından ALL CHUNK yaptım yani bütün bilgileri cihazdan aldım.Hatta o aldığım bilgileri kapsayan TÜM BİLGİLER başka bir cihaza aynen yolladım yine hiç bir sorun yok yani loader boot versiyonu 3.1.7 .Yani cihaza ilk atılan yazılım 19 haziran yazılımı yani eski bir cihaz değil ve cihazlar şakır şakır çalışıyor.Şimdiiiii dur dedim birde 22 yazılımını atayım yani 2 gün sonra gelen yazılım son loader olan Alim Upg 610 ile yazılımı yüklemeye başladım fakat maalesef FLASH yazma evresinde UYARI geldi ve cihaz kapanıp ON kaldı. Bilinen bir kaç yöntem denendi Hayır daha önce bir DÜNYA cihaz kurtardık hemde bilinen yöntemlerle,fakat ne yazikki 3 cü denemede filim tamamen koptu cihaz PC ile hiç bir bağlantı kurmaz oldu...Bu Olay sırf bendede olmuyor onuda söyleyeyim Başka forumlardada Özelden bir çok arkadaş yardım istemişti olay aynı yukardaki gibi sonuçlanıyor.Bilmem yakın zamanda Merkez Servise gittinmi Bundan 1 ay kadar önce gitse idin oradaki C seri Flashı çöken cihazları görürdün....Ne kadar ilginç tesadüf değilmi her şey loaderlerin değişmesi ile başladı ve nedense bu sorun E Seride değilde Arapların en çok kullandığı C Seride olması apayrı bir tesadüf öyle değilmi.! Şimdi bana bunun açıklamasını yaparsan çok sevinirim acaba suç bizdemi, yoksa Loaderleri Zırt pırt Değiştiren MORESAT teamdamı.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ama sen YAZILIM vermeye devam et istersen nasılsa her türlü bilgi sende var bizim yardımcı olamadığımız yerde sen yardımcı olursun.Yalnız seninde bilgilerin işe yaramazsa o takdirde sana yakışan Kargo Ücretlerini ve Flash yazma parası olan 20 tl yi de cebinden verirsin o arkadaşlarada yardımcı olursun ha belkide sende FLASH PROGRAMMER de vardır bak o zaman En azından KARGO ile kurtarırsın.
    MORESAT ADAM GİBİ YAZILIM VERMEDEN KESİNLİKLE YAZILIMLARI İSTER BU SİTEYE İSTER BAŞKA BİR SİTEYE VERMEYECEĞİM.:pipo

20. hoşseda

hoşseda Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Moresatın derdi başka arkadaşlar :a033: Bekleyin göreceksiniz. Neler geldi geçti hepimiz çok iyi biliyoruz :devilprv: Az sabırda çok keramet vardır . :melek1:

Sayfayı Paylaş