İmam-Hatiplilere Polis Akademisi yolu açıldı

Konu, 'Türkiye Genel' kısmında toycan tarafından paylaşıldı.

1. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Polis Akademisi'nin kapıları, yıllar sonra İmam Hatip Lisesi mezunlarına yeniden açıldı.

05.09.2012 - 03:39#___plusone_0 { width: 70px !important }
    Akşam'ın haberine göre; İmam-hatiplilerin

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

Akademisi'ne girmesini engelleyen yönetmelik maddesinde değişikliğe gidildi ve

lisesi mezunlarının bu yıldan itibaren

Akademisi'ne girebilmesinin yolu açıldı.

Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Fakültesi Giriş ve Eğitim - Öğretim Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, dün Resmi Gazete'de yayınlanıp yürürlüğe girdi.
    5. MADDEDE DEĞİŞİKLİK

Yeni düzenlemeyle yönetmeliğin

Akademisi'nin öğrenci kaynaklarını belirleyen 5. maddesinde kritik bir değişliğe gidildi. Bu maddenin a ve c bentlerindeki 'Polis Koleji mezunları' ve 'İlgili devletlerle yapılacak ikili anlaşmalara bağlı olarak denkliği tanınan en az lise ve dengi okul mezunu yabancı uyruklu öğrenciler' hükümleri aynen korundu. Kritik değişiklikse

lisesi mezunlarına

Akademisi'nin kapısını kapatan (b) bendinde yapıldı. Bu benddeki 'İhtiyaç halinde genel lise, erkek teknik öğretim, kız teknik öğretim ve ticaret ve turizm öğretimine bağlı okul mezunları' hükmü, 'İhtiyaç halinde lise ve dengi okulları mezunları' olarak değiştirildi. Böylece

lisesi mezunlarının bu yıldan itibaren

Akademisi'ne girebilmesinin yolu açılmış oldu.
    SINIF GEÇMEDE KOLAYLIK

Yeni yönetmelikle

Akademisi'nde öğrencilerin sınıf geçmesi de kolaylaştırıldı. Eski yönetmelikte not yükseltme, bütünleme, ek sınav hakkı ve sınıf geçmede aranacak 'en çok iki F notu (sıfır) almış olma' şartı, yenisinde 'en çok üç F notu' olarak düzeltildi.
    AKADEMİ BAŞKANI DA İMAM-HATİPLİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Anayasa Mahkemesi Üyeliği'ne atadığı Prof. Dr. Zühtü Arslan'dan boşalan

Akademisi Başkanlığı'na, bir süre önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden okul arkadaşı olan Prof. Dr. Remzi Fındıklı atanmıştı.

Sayfayı Paylaş