İlk Windows 10 Redstone Güncellemesi Cortana ve Eylem Merkezine Önemli Yenilikler

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Microsoft’un Windows 10 için 2016 yılında yayınlayacağılk Redstone güncellemesi, Cortana ve Eylem Merkezine önemli yenilikler getirecek.
    Microsoft, Temmuz ayında Windows 10 güncellemesini Threshold kod adı altında yayınlandıktan sonra geçtiğimiz günlerde de Windows 10 Threshold 2 güncellemesini yayınlamıştı. Microsoft, 2016 yılında ise Redstone 1(RS1) ve Redstone 2(RS2) olmak üzere iki büyük güncellemeyi Windows 10 platformu için yayınlamaya hazırlanıyor.

The Verge’ün verdiği habere göre Windows 10’un bir sonraki büyük güncellemesi Windows 10 RS1 ile dijital sesli Cortana ve hızlı ayarlar menüsü ve bildirim merkezini bir arada barındıran Eylem Merkezi’nde önemli yenilikler yapılacak.
    Windows 10 RS1 güncellemesi ile birlikte Cortana dijital sesli asistanın etkileşim alanı işletim sisteminin tamamına yayılacak. Bu sayede sesli komutlar yolu ile Cortana sesli asistan üzerinden Windows 10 işletim sistemi üzerinde tüm işlemler Cortana ile yapılabilecek.
    The Verge’ün haberinde iddia edilen bir diğer önemli yenilik ise kullanıcı ara yüzünde yapılacak. İddiaya göre eylem merkezinde uygulama geliştiricileri için yeni izinler tanımlayacak olan Microsoft, Eylem Merkezi’nde Widget özellikleri ile çalışacak uygulamaların geliştirilmesinin önünü açmayı planlıyor. Bu sayede Eylem Merkezinin daha işlevsel hale getirilmesi ve kullanıcı deneyiminin geliştirilmesi amaçlanıyor.
    Windows 10 Redstone güncellemesinin ilk sürümünün Mart ayındaki Build Geliştirici Konferansı’nda tanıtılması ve yılın ilk yarısında kullanıcılara sunulması bekleniyor. Windows 10 Redstone 2 güncellemesi ise 2016 yılının ikinci yarısında kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Sayfayı Paylaş