İHL dışındaki okullarda fuhuş var

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında DEJAVU®42 tarafından paylaşıldı.

1. DEJAVU®42

DEJAVU®42 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0

Vahide YANIK/ ANTALYA, (DHA)
    ANTALYA İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği'nin düzenlediği ?Pilav Günü?nde konuşma yapan Önder İHL Mezunları ve Mensupları Derneği eski başkanı İbrahim Solmaz, ?Diğer okullarda fuhuş var, uyuşturucu var, İHL'lerde bunlar yok. Bugün İHL'ye çocuğunu gönderen de, orada okuyan gençler de birer kahramandır? dedi.

ANTALYA İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği'nin düzenlediği ?Pilav Günü?nde konuşma yapan Önder İHL Mezunları ve Mensupları Derneği eski başkanı İbrahim Solmaz, ?Diğer okullarda fuhuş var, uyuşturucu var, İHL'lerde bunlar yok. Bugün İHL'ye çocuğunu gönderen de, orada okuyan gençler de birer kahramandır? dedi.
    Antalya İmam Hatip lisesi Mezunları Derneği'nin 27 Mayıs Pazar günü okul bahçesinde düzenlediği ?Pilav Günü?nde, Türkiye'deki imam hatip liseleri mezun ve mensupları bir araya geldi. ?Pilav Günü?nde yapılan konuşmalar, Önder İHL Mezunları ve Mensupları Derneği'nin resmi internet sitesi ?onder.org.tr?de yer aldı. Derneğin eski başkanı olan İbrahim Solmaz burada yaptığı konuşmada, ?Diğer okullarda fuhuş, uyuşturucu var, İHL'lerde bunlar yok. İHL'ler milletin gerçek yüzünü yansıtıyor ve millet tüm okulların İHL düzeyinde olmasını istiyor. Bugün İHL'ye çocuğunu gönderen de, orada okuyan gençler de birer kahramandır? dedi.

?TEK YUMRUK OLACAĞIZ?

Okul Müdürü Ali Özerten'in de katıldığı ?Pilav Günü?nde, Antalya İmam Hatip Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Avukat Rıza Sümer, okullarının 1956 yılından bu yana 10 bin mezun verdiğini söyledi. Sümer, ?Amacımız bu mezunları bir araya getirip tek yürekte buluşturmak. Allah izin verirse bu amacımıza yakın zamanda ulacacağız. Bütün İHL'liler biraraya gelerek tek yumruk olacaklardır? diye konuştu. Mehteran takımının mehter gösterisi yaptığı ?Pilav Günü?nde, ?Minik Dualar Grubu? da müzik dinletisi sundu.
    Eğitim-İş Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş, söz konusu açıklamanın 15 milyon öğrenci, bunların aileleri ve öğretmenlerine yapılan hakaret ve saygısızlık olduğunu söyledi. Okullarla ilişkili dernek yöneticisinin insanları rencide edici açıklama yapmasını kınadıklarını belirten Daş, ?Bu tür açıklamalar toplumu çatışma ortamına sürükler. Okulları fuhuş yuvasıymış gibi gösteren açıkmaları yapan kişi, öğrenci, veliler ve öğretmenlerinden özür dilemelidir? dedi.
    Eğitim-Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Zeybek ise sözkonusu açıklamayı yapanı değil, yaptıranı sorgulamak gerektiğini söyledi. Zeybek, ?İmam hatip liseleri dışındaki okulları aşağılayan yaklaşımı kabul etmemiz mümkün değil. Kim bu adam? Ne hakla böyle bir sözü söyleyebiliyor? Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir okulda böyle bir açıklama ne cüretle yapılıyor. Bu çağdışı yaklaşımları toplum, görmeli, bilmeli? diye konuştu.
    Zeybek, sözkonusu etkinlik ve konuşmanın Antalya İmam Hatip Lisesi bahçesinde yapıldığını belirterek, ?Bununla ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü ne yapacak, merak ediyoruz? dedi

Sayfayı Paylaş