Ibrahimovic: En Mutlu İnsan Olacağım

Konu, 'Dünyadan Futbol' kısmında selsel24 tarafından paylaşıldı.

1. selsel24

selsel24 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Avrupa'nın merakla beklediği dev takasın gerçekleşmesine sayılı saatler kala, İsveç'li yıldız Zlatan Ibrahimovic İspanya'ya ayak basmasının ardından Barca TV'ye özel açıklamalarda bulundu.

Sağlık kontrolünden geçmek üzere Pazar günü Barcelona'ya ayak basan ve Kamerun'lu yıldız Samuel Eto'o ile takas edilerek Inter Milan'dan kopacak olan Ibrahimovic, Barca TV'ye özel açıklamalarda bulundu.

27 yaşındaki futbolcu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Hislerimi ifade etmem çok zor. Herşey halledilmek üzere ve iş sadece imzaya kaldı. Kontratı imzaladığım zaman dünyadaki en mutlu insan ben olacağım.

Her futbolcu Barca'da oynamak ister ancak herkes bunu başaramaz. Avrupa'daki hatta dünyadaki en iyi kulübü temsil etmeyi kim istemez ki? En iyi oyuncular her zaman Barca'da olmuştur ve ben de bunlardan biri olmayı umut ediyorum.

Buraya herkesin bildiği kalitemle geliyorum. Becerikli futbol oynuyorum ve en az Inter'deki kadar başarılı işlere imza atmak istiyorum. İnsanlar futbol anlamında neler verebileceklerimi biliyor ve ben de Barcelona'nın oynadığı futbolu öğrenmek istiyorum. Her alanda şampiyon oldular ve bu yüzden hepsinden öğrenebileceğim şeyler var. Elimden gelenin en iyisini verip Barca tarihindeki yerimi almak istiyorum."

Pazartesi günü TSİ 20:30'da basın önünde resmi sözleşmeyi imzalayacak olan yıldız futbolcu, Serie A'da 25 golle 2008-2009 sezonunu gol kralı olarak kapatmış ve Milano temsilcisindeki 3 yıllık kariyerini toplam 117 resmi maça çıkıp 66 gol kaydederek tamamlamıştı.

Barcelona'nın, bu transferden dolayı Inter Milan kulübüne Kamerun'lu yıldız Samuel Eto'o'nun yanı sıra 45 Milyon Euro da bonservis bedeli vereceği iddia ediliyor.

Daha önce Juventus, Ajax ve Malmö kulüplerine de hizmet veren dev santrafor, İsveç Milli takım formasını ise 56 defa terletmiş ve 21 kez fileleri havalandırmıştı.

Hazırlayan: ÖZGÜR İNCE

Kaynak MACKOLIK

Sayfayı Paylaş