İBRAHİM TATLISES (2009) kürtçe albüm geliyor

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında teravi tarafından paylaşıldı.

1. teravi

teravi Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Üniversite öğrencileri için Uludağ'da düzenenlenen ‘Whitefest' etkinliği kapsamında İbrahim Tatlıses, Karinna Otel'de konser verdi. Konser öncesi soruları yanıtlayan Tatlıses, kısa süre önce ‘Günay Gazinosu'nda sahneye çıkmadan önce çalışırken yeni bir şarkı yaptığını söyledi. Sözlerini telefona kaydettiğini belirten Tatlıses, bu parça ile ‘yılı kurtardığını' söyledi. Uludağ’daki konserlerinde gençler ile çok güzel vakit geçirdiğini anlatan İbrahim Tatlıses, “Uludağ'da gençlersiz olamıyoruz. İçeride ben şarkı söylemiyorum. Ben ‘A’ diyorum, onlar gerisini getiriyor. Bunlar beni yormuyor. Burada diğer gazionalardaki gibi değilim. Ayrıca benim 30 yaşında şarkım var. Ama burada 25 yaşında gençler bulunuyor. Şarkım 5 yaşındayken daha bu adamlar yoktu. Eserimi ezbere biliyorlar. Bu benim için altın değerinde. Şarkılarım yaşlandıkça benim gibi güzelleşiyor” diye konuştu.
    Yeni bir albüm çıkaracağını anlatan Tatlıses, “Anonim bir parça olan ‘Şemamme' parçasının üzerine herkesin anlayacağı Kürtçe sözleri yazdım, okudum. Çıktığının günün ertesi günü tüm sokaklarda dinleyeceksiniz. Albümde ayrıca Türk Sanat Müziği bile olacak” dedi.

Kendilerini eleştirenlere ilişkin artık bir şey söylemediğini belirten Tatlıses, “Suskunluğum asaletimdendir. Laflara bakarım ‘laf' mı diye söyleyene bakarım ‘adam' mı diye. Çok önemsediğim kişilerde kalmadı artık. Önemsediğim kişiler bana tüy kondurmuyor zaten” diye konuştu.

[​IMG][/URL][/IMG]

15 GÜNE KADAR ALBÜM TÜM MÜZİK MARKETLERDE.

Sayfayı Paylaş