HTC 8X akıllı telefon Windows 10 Mobile güncellemesi alabilir

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Lumia cihazları dışında Windows 10 Mobile güncellemesi HTC’nin 8X akıllı telefon modeli için de sunulabilir.
    Yazılım dünyasının önder isimlerinden bir tanesi olan Microsoft, şu sıralar yeni işletim sistemini sunma hazırlıkları içerisinde. 29 Temmuz tarihinde Microsoft, Windows 10 adı ile yeni işletim sistemini PC modelleri için sunacak ve ayrıca akıllı telefonlar için de bu sene 3. çeyrekte Windows 10 Mobile yayınlanacak. Henüz kesin tarih verilmiş değil.
    Microsoft’un Windows Phone işletim sistemini pazarda domine eden şirket, Nokia ve bu firmanın Lumia modelleri olurken, geçtiğimiz sene Microsoft, Nokia’nın servisler ve cihazlar bölümünü satın almış ve daha sonra Lumia modellerini Microsoft markası altında sunmaya başlamıştı.
    Microsoft’un Lumia modelleri Windows 10 Mobile güncellemesi alacak cihazların başında gelirken, bilindiği üzere pazarda Lumia olmayan farklı Windows Phone modelleri de bulunmakta ve bunlar hakkında şu an için fazla bilgi bulunmasa da HTC One M8 for Windows adındaki cihazın bu güncellemeyi alacağı bilgisi gelmişti.
    Şimdi de gelen yeni bilgiye göre HTC 8X adındaki akıllı telefon da güncelleme alabilir. Çok yakında Technical Preview for Windows 10 bu cihaz için yayınlanabilir.
    HTC 8X akıllı telefon 4.3″ büyüklüğünde ve 1280×720 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekran içeriyor. 1.5Ghz saat hızında çalışan çift çekirdekli işlemcili Qualcomm MSM8960 Snapdragon S4 Plus yonga setinden alıyor. 1GB sistem belleği içeren cihaz ayrıca 16GB dahili veri kapasitesi sunmakta.
    Akıllı telefonun arka yüzünde 8MP kamera yer alıyor ve ön kamerası da 2.1MP olarak geliyor. Beats Audio desteğine de sahip olan cihazın bataryası ise 1.800mAh olarak gelmekte.

Sayfayı Paylaş