Hido Artık milli Takımda yok

Konu, 'Nba & Basketbol' kısmında himm tarafından paylaşıldı.

1. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Hidayet Türkoğlu, 2012 yılındaki Avrupa Basketbol Şampiyonası için eleme grubunda yer alacak A Milli Takımı kadrosunda olmayacak. Ay-yıldızlılarda daha önce Kerem Tunçeri ve Ömer Onan da milli takımdan aflarını istemişti.

A Milli Erkek Basketbol Takımı'nda yaprak dökümü sürüyor.

Kaptan Hidayet Türkoğlu, 2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası elemelerinde milli takımda yer almayacak. Milli takım menajeri Harun Erdenay, daha önce Kerem Tunçeri ve Ömer Onan'ın takımdan aflarını istediklerini belirtmişti.
    Türkiye Basketbol Federasyonu, başantrenör Orhun Ene'nin yerine Avrupa Şampiyonası eleme grubu maçlarında Bogdan Tanjevic'in görev almasına karar vermişti.

Bu arada A Milli Erkek Basketbol Takımı, 2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası eleme grubu maçlarını Ağustos ve Eylül aylarında oynayacak. Elemelerde F grubu'nda yer alan milliler, bu grupta İtalya, Çek Cumhuriyeti, Belarus ve Portekiz ile mücadele edecek. İlk maçını 18 Ağustos'ta Belarus ile yapacak A Milli Takım, grup maçlarını 11 Eylül'de Çek Cumhuriyeti ile yapacağı karşılaşmayla tamamlayacak.

2. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    A Milli Takım'ın 2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası Eleme Grubu maçları kadrosunda yer almayacak Hidayet Türkoğlu, milli takıma veda etmediğini söyledi. Hido, gençlere biraz daha süre verilmesi açısından böyle bir karar verdiğini açıkladı.

NBA takımlarından Orlando Magic'de forma giyen milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, ''Ben hiçbir zaman Milli Takım'a veda etmedim. Böyle bir şey olduğu zaman hiç çekinmeden söylerim'' dedi.

"BEN HİÇBİR ZAMAN MİLLİ TAKIM'A VEDA ETMEDİM"
    Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Hidayet Türkoğlu, A Milli Takım'ın 2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası Eleme Grubu maçları kadrosunda olmaması ile ilgili bir soru üzerine ''Ben hiçbir zaman Milli Takım'a veda etmedim. Böyle bir şey olduğu zaman hiç çekinmeden söylerim. Bu bir süreçtir. Bu yaz, gençlere biraz daha süre verilmesi açısından, tecrübe kazanmaları açısından böyle bir karar verdim. Milli Takım'ın kaptanı olarak genç arkadaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz, oynasak da oynamasak da... Onlar biraz daha tecrübelenip, çok daha güçlü bir ekip olup bize yakışan bir şekilde mücadele edeceklerdir. Onların iyi bir yaz geçireceğine şüphem yok.'' ifadelerini kullandı.
    Hidayet Türkoğlu, mevcut takımı Orlando Magic ile 2 yıllık kontratının bulunduğunu hatırlatarak, ''Orlanda Magic'de de bir süreç yaşanıyor. Yeni bir menajer geldi, yeni bir antrenör de gelecektir. Orlando Magic ile görüşmelerim devam ediyor. Orlando Magic'de mutluyum ve 2 senemi orada bitirmek istiyorum. Ancak bu tip şeyler her zaman bizim dışımızda gelişmiştir'' diye konuştu.

MARVIN HARVEY: HİDO GİBİ OYUNCU SAYISININ ARTMASI LAZIM

İzmir'deki kamp boyunca genç basketbolculara deneyimlerini aktaracak olan Marvin Harvey ise oyunculuğunu herkese örnek gösterdiği Hidayet Türkoğlu'nun kamplarından davet almanın kendisi için mutluluk olduğunu belirterek, ''Hido'yu, kendi çalıştırdığım oyunculara örnek olarak gösteriyordum. NBA'de bir çok oyuncu sayabilirsiniz. Ancak Hido hem takım oyununu, hem de bireysel oyunu çok iyi oynayabiliyor. NBA'deki oyunu güzelleştirmek için Hido gibi oyuncu sayısının artması lazım'' dedi.

Sayfayı Paylaş