Hastalarını İhmal Eden Doktor Görevden Alındı

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında denizkizi tarafından paylaşıldı.

1. denizkizi

denizkizi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Erzincan merkeze bağlı Mollaköy beldesinde çalıştığı sağlık ocağındaki eksikliklerin giderilmemesi nedeniyle birçok kuruma yazdığı dilekçe ve gereksiz şikayet nedeniyle bir doktor Sağlık Bakanlığı tarafından memuriyetten atıldı.Doktorun sık sık görev yerini terk ederek hastalarını ihmal ettiği bildirildi.

Göröv yaptığı sağlık ocağında kendisine ayrımcılık yapıldığı gerekçesiyle değişik makamlara verdiği 40'a yakın şikâyet dilekçesi ile usulsüz müracaat ve şikayette bulunan Doktor Müslüm Doğan (30), şikayetlerin uydurma olması ve hastalarını ihmal etmesi nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından memuriyetten ihraç edildi.

İddiaya göre görev yerinde mesai saatlerinde bulunmayan Doğan, İçişleri Bakanlığı'na yapacağı şikâyet için beldeden ayrıldı. Bu sırada 39.5 derece ile Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle gelen 5 yaşındaki hastayı mağdur edince beldeye gelen İl Sağlık Müdürü Mesut Turan tarafından doktorun görev yerini izinsiz terk etmesi nedeniyle tutanak tutuldu. Doktorun devam eden davranışları nedeniyle ve kurum çalışanlarına haksız ithamlarda bulunması nedeniyle asaletinin tasdik edilmediği ve memuriyetine son verildiği belirtildi.

Görevine son verilen Doktor Müslüm Doğan, Mollaköy beldesinde basın açıklama yaptı. Yöre halkına daha kaliteli ve eşit sağlık hizmeti vermek için dilekçeler verdiğini dile getiren Doğan, sunları kaydetti: "Bu dilekçelerime hiçbir sonuç alamadım. 20'nin üzerinde dilekçe verdim. Bu dilekçelerimde hep birbirine suçu atan kurumları, Başbakanlık'ta dahil olmak üzere gerekli yerlere şikayet ettim. Bunun sonucunda şikayet dilekçelerim göz önüne alınarak ve benim burada görev yapmadığım iddiası ile 15 Ocak 2010'da görevimden daha önce aldığım uyarı cezaları da dikkate alınarak memuriyetle bağdaşmayan davranışlar iddiasıyla memuriyetime son verildi. Şu an idare mahkememizde bir davamız var. Dilekçe vermek T.C. Anayasası'nda belirtildiği gibi her yurttaşın hakkıdır. Fakat bir nokta da var olan anayasaya göre haksız bir şekilde görevden atıldım. Aynı zamanda kurum işleyişine aykırı bir şekilde ve bilinçli olarak mezhepsel bir ön yargı sonucu mezhepsel bir ayrımcılığa görev yerimden atıldım." diye konuştu.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ: DOKTOR DEVLET MEMURLARININ UYMASI GEREKEN KURALLARI İHLAL ETTİ

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Mesut Turan, "Aday memur olarak başladığı doktorluk görevinde kurum ve kurum çalışanlarını haksız şekilde itam ettiğini ayrıca kendisine verilen görevlere itiraz etmiş ve bu görevlerin kendisine haksız yere verildiğini iddia etmiştir. Bütün dilekçeleri gerek disiplin kurullarınca gerekse Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı'nca değerlendirilerek asılsız soyut deliler olduğu ispatı mümkün olmadığı kanaatine varılmıştır. Buna rağmen kendisi hala kurumların itibar durumunu zedeleyici davranışlarına devam etmiş bu şekilde sürekli görevini aksatmıştır. Devlet memurluğunda uyması gereken kurallarını ihlal ederek şikâyetlerine devam etmiştir. Yine KKKA (Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı) yoğun görüldüğü dönemde görev yerini terk ederek 40 derece ateşi olan çocuğu tehlikeye atmıştır. Bütün bunların sonucunda yapılan soruşturmalarda disiplin kurulları tarafından değerlendirilerek Sağlık Bakanlığı tarafından devlet memurluğundan ilişiği kesilmiştir." dedi.

2. .çakır

.çakır Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    haketmediği şekilde para kazananların hepsi temizlenmeli bence.ülkemizde çok sayıda işsiz kültürlü insan var.bence hak eden getirilmeli ..

3. <VATAN>

<VATAN> Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Eğitim şart...

Sayfayı Paylaş