Hakan şükür: Aslında türk değili

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında mescer tarafından paylaşıldı.

1. mescer

mescer Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    [h=1][/h]

AKP Milletvekili Hakan Şükür, katıldığı bir söyleşide kendisine yöneltilen Kürt sorunuyla ilgili soruya yanıt verdi.

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

ve eski milli

cu Hakan Şükür, Burdur'da zihinsel engellilerle maç yaptı, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde (MAKÜ) düzenlenen söyleşiye katıldı.

Hakan Şükür, Burdur programı kapsamında Hüsnü Bayer Spor Salonu'nda zihinsel engellilerle

maçı yaptı. Şükür'e engelliler ve karşılaşmayı izleyen öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Şükür, daha sonra Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde düzenlenen söyleşiye katıldı.
    Söyleşide bir öğrencinin Kürt sorunuyla ilgili sorusu üzerine Şükür, şöyle konuştu:
    ''Bugün yapılmak istenenleri hiç kimsenin kenara atmaması lazım. Ama buradan güç alan başka düşünceler de var. Yani bunun böyle olmasını istemeyen düşünceler de var. Bizim hassasiyetlerimiz belli. Ülkesi, bütünlüğü, mezhebi, dini, dili, ırkı ne olursa olsun, etnik kökeni ne olursa olsun, beraber yaşama, beraber bazı şeyleri çözme adına çok önemli.
    Bugün çok net görüyorsunuz kamuoyunda. Kolay bir süreç değil. Sizin attığınız adımlara ne kadar adım gelecek onu hep beraber göreceğiz. İnş

daha sık beraber olur, daha fazla sorunlarımızı konuşup bu dostluğu kardeşliği pekiştirmek istiyoruz. Başta Kürt kardeşlerimizle olmak üzere.

Ben bir Arnavut'um. Aslında bu açıdan bakarsanız Türk değilim. Ama bu topraklarda ekmek yedim. Bu topraklarda yaşıyorum. Geçmiş dönemde kalıplara bölünmüşlük nasıl varsa, etnik kökenlere bölünmüşlük de maalesef oldu. Bunları yönetmek çok zor. Herkes bir hak arayışı içinde oldu. Bunları devlet olarak vermek ve kafa yormak, bunlarla ilgili çalışma yapmak zorundasınız. Bugünün iktidarı olarak biz de bunu yapıyoruz.''
    DROGBA VE SNEİJDER YORUMU

Şükür, söyleşi sonrası

cilerin Didier Drogba ve Wesley Sneijder'in performansıyla ilgili sorusuna, ''Çok kaliteli iki oyuncu. Renk kattılar. Hem ülkemize gelmeleri, burada oynamaları... Umarım çok başarılı olurlar. Ülkemizdeki diğer gençlere de örnek olurlar. Çünkü uluslararası çok önemli oyuncular. Ben ikisi de beğeniyorum. Ama performansları ne olur, hep beraber göreceğiz'' dedi.

Şükür, iki oyuncunun

'ın Şampiyonlar Ligi'nde oynadığı Sc

e 04 maçındaki performansıyla ilgili soruya ise ''Tabii

Kupası maçı için hazırlanmak zordur. Sneijder onun eksikliğini yaşadı. Ama Drogba'yı çok iyi buldum'' diye konuştu.

2. emekcii

emekcii Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    spora siyasat karışırsa işin içinden çıkılmaz sanırım

3. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    ya insan niye korkar TÜRKlükten anlamış değilim bende makedon göçmeniyim ama ALLAHA şükür TÜRKüm bu adam TÜRKüm demekten niye korkar anlamıyorum yazık çok yazık!!!

4. BİLO33

BİLO33
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bukadar basit işte,herkes sizin gibi aklı başında olsa,geniş düşünse,:apploud:

5. emekcii

emekcii Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    kısaa bir arnavut tarihçesi

yanlış düşünüyorsun kimse türklükten korkmuyor adam arnavutsa neden türk olsun adam almansa neden türküm desin adam alman ama ben türküm deyince ne oluyor bir insan kalben kendini türk hissetmiyorsa laf olsun türküm demesimi seni mutlu edicek

6. muslum-baba

muslum-baba Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    fehtulla gülenin adamı bu inek şaban

7. mikailkilic

mikailkilic Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Türk olmamak moda artık

8. atakurtul

atakurtul Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Eline sağlık.

9. Ertan AKTEPE

Ertan AKTEPE
    UyduTürk
    Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ben hiç yakıştıramadım bu adama böyle bir lafı.

10. Örnek

Örnek Guest

Sizler kraldan çok kralcısınız hiçte sevmem ben bu adamı ama yazının tamamını okumadınız mı nasıl ırkçı bir yaklaşım yapıyorsunuz bu memlekette ırkı safkan Türk olmayan yaşamaması lazım size göre dicek tabi adam Arnavutum da dicek Bulgarımda hepsi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değil mi sonuçta Azerilerde kendilerine Türk demiyo ona kalırsa siz neyin peşindesiniz kafatası avcılığı yapmaya uğraşıyorsunuz cetvelle kafa boyutunu falan ölçmek meşru sizin gibilere şu yazdıklarınıza bir bakın ayıp ya. Çoğu ırkçı adamdan memlekete daha faydalı işler yapan farklı etknik kökenli insanlar biliyorum hepside memleket için herşeyini verir. Bir söz vardır sizler bunları anlayamazsınız ama neyse, bazı insanlar için doğduğu yer değil doyduğu yer vatan bellenir ve uğruna ölünür sizlere bunları öğretecek erdemli adamlar yokmuş demekki etrafınızda. Şovenist bir şekilde klavye kahramanlığı yapmaya gerek yok etrafınızda farklı etnik kökenli birine bunu söyleyebilir misiniz sen Türk değilsin ne işin var yanımızda diye ya da demek ki sizin bakış açınız böyle kimliğe göre insanlarla kaynaşıyorsunuz. Avrupalılarda ki zihniyette aynı bu işte onlarda Türkleri sevmezdi iş yerlerinde Türkçe konuşunca işten atarlardı sizin yaptığınızda aynı aryan zihniyeti işte sizde burada ötekileştirmeye uğraşıyorsunuz diğerlerini.

11. Ertan AKTEPE

Ertan AKTEPE
    UyduTürk
    Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    19
    İyi hoş diyorsun da adam ilk konuşmasında resmen Türküm demeye korktu. 2. yalanlama konuşmasında Türküm ayağına yattı. Benim sitemim buna. Önce ne olduğu konusunda net bir karar vermeli.

12. Mu®aT

Mu®aT <b><font color="red">System Administrator</b></fon Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    +1 ekliyorum....Kimliği dini dili ırkı ne olursa olsun bu ülkeyi seviyorsa ve birlik beraberlik içinde yaşamaya özen gösteriyorsa gerisi teferuattır. Askere alırken sadece türkler gelsin demiyorlar yada vergi öderken sadece türkler ödesinde denmiyor.

Ne olduğunu sana ben söyleyeyim adamın. Futbol konusunda gayet yetenekli, Siyaseten beş para etmez, Dinen Fetullah efendinin çocuğu ve kimliğini açıklamaktan korkan birisi:)

13. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    arkadaşlar gerçekten çok farklı yerler çekiyorsunuz bu ülkede yaşayan herkes TÜRK olmak zorunda değilki.bir insan bu ülke için çalışıyor çabalıyor bu ülkenin çıkarları için uğraşıyorsa niye insanları etnik kökenlere bölmeye uğraşıyorsunuz bir insanın ben TÜRKüm deyipte ülkenin kuyusunu kazsa o TÜRK diye dahamı çok seveceksiniz.bu ülke için çalışan herkesten ALLAH razı olsun.örneğin Mehmet Akif ERSOYda bi arnavut istiklal marşının isterseniz bi daha okuyun rahmetlinin yazdıklarına dilerseniz bi daha bakın ZİYA GÖKALP ne kadar bizimse MEHMET AKİFde o kadar bizimdir.Hakan ŞÜKÜRün milli maçlardaki hareketlerine dilerseniz bir daha bakın ben arnavutum deyince adamı silkip atmayın.ASLINI SAKLAYAN HARAMZADEDİR der bi atasözümüz insan kendini bu ülkenin evladı olarak hissediyorsa lütfen etnik kökeni için suçlamayın.

14. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    [h=1]Hakan Şükür: Vicdansızlar[/h][h=2]Hakan Şükür, Burdur'da yaptığı "Aslında bu açıdan bakarsanız Türk değilim" sözlerine gelen tepkilere cevap verdi.[/h]

AK Parti Milletvekili
    Eski milli futbolcu ve AK Parti Milletvekili

, "Ben bir Arnavut'um. Aslında bu açıdan bakarsanız Türk değilim" sözlerine gelen tepkiler üzerine önce resmi twitter hesabından açıklama yaparak, "Milli formayı yıllarca şerefle üstünde taşıyan, İstiklal Marşı'nın sahalarda çalınması, Türk bayrağının göndere çekilmesi için mücadele eden ve bu toprakların bir evladı olan bana, provokatif bir yaklaşımla yapılmak istenen amacı belli yaftalama girişimini vicdansızca bir yaklaşım olarak değerlendiriyor, şiddetle kınıyorum." ifadelerini kullandı.

ardından yaptığı yazılı açıklamada ise "Hem sporculuk hem de siyasi hayatım boyunca insanları incitmemek üzerine bir hayat felsefesi ile hareket ettim. Bu yüzden bu millete ve bu topraklara olan sevdamın sorgulanması sonrası bir açıklama yapma pozisyonunda bırakılmam, benim değil buna sebep olanların ayıbıdır." diyerek şu ifadeleri kullandı:

"Tek devlet, tek vatan, tek bayrak, tek dil" politikasını benimsemiş bir partinin milletvekili olarak, benim milletime olan sevdamı sorgulamak, hiç kimsenin haddine değildir. Çünkü biliyorum ki en büyük milliyetçilik; milletinin huzuru, refahı ve barışı için mücadele etmektir.

Kızıltepeli bir Kürt asıllı öğrenci kardeşimin Mehmet Akif Üniversite'nde sorduğu bir soru üzerine;

'Milli bütünlük için ırksal söylemleri herkes bir kenara bırakmalı. Eğer temel olarak farklılıklarımızı zenginlik değilde bölünme algısı olarak benimsersek kaybederiz. Örneğin ben de Arnavut asıllıyım sizin bakış açınızla hareket edersem ben de Türk değilim. Ama bu doğru bir sonuç vermez. Herkes bir hak arayışında olur. Burada devlet adil olmak için çaba göstermeli, gösteriyor.' mealinde ırkçılığı reddeden, ayırıştırmayan ve kaynaştırmayı amaçlayan bir cevap verdim.

Bu cevaptan, "Ben Türk değilim" cümlesini cımbızlamak en hafif deyimiyle medyatik bir infazdır. Özellikle Milli bütünlüğe vurgu yapan bu açıklamamın çarpıtılarak sunulması art niyet göstergesidir. Milli formayı yıllarca şerefle üstünde taşıyan, İstiklal Marşı'nın sahalarda çalınması, Türk bayrağının göndere çekilmesi için mücadele eden ve bu toprakların bir evladıyım...

Bana, provokatif bir tavırla yapılmak istenen amacı belli yaftalama girişimini, vicdansızca bir yaklaşım olarak değerlendiriyor şiddetle kınıyorum. Milli şairimiz

'un da aslen Arnavut kökenli olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak, milli mücadeleye bu topraklara yaptığı büyük katkıları hatırlatmak isterim.

Bilinmesini de isterimki ben

olarak İstiklal Marşımızın Arnavut asıllı Milli Şairi

kadar Türküm. Bu topraklarda; bu ülkenin samimi evlatları din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin gönül köprüleri kurmaya devam etmeli. Israrla diyalog kurmalı, empati yapmalı, dinlemeli, anlatmalı.

'de kucak kucağa yatan, Türk, Kürt, Arnavut, Arap, Laz, Çerkez ruhunun albayrağımız altında hepimizi yeniden sarmalaması için var gücümüzle mücadele etmeliyiz.

Bu düşüncelerle aziz milletimize, vekili olarak hizmet etmekten şeref duyduğumu herkesin bilmesini isterim."

15. imsel

imsel Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    milliyetçilik bizde hep lafta kalmıştır.2 dünya savaşından yenik çıkan almanyaya bak bir de bize.

Sayfayı Paylaş