Google, Android 5.1.1 Lollipop çalışmalarına başladı

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Google, Android 5.1.1 Lollipop çalışmalarına başladı

Google, çok yakında Android 5.1.1’i sunabilir.

Google mobil platformun en güçlü firmalarından bir tanesi ve yazılım alanında Android’i geliştirirken, donanım olarak da Nexus çatısı altında akıllı telefon ve tablet modelleri ile adından söz ettiriyor.
    Click here to view the original image of 600x335px.
    Firma bir süredir Android adındaki işletim sistemini geliştirmekte ve şu anda hem akıllı telefon hem de tablet pazarında en çok kullanılan işletim sistemi olurken, açık kaynak kodlu yapısı ve Google Play Store gibi mağazalar üzerinden sayısız uygulama ve oyun desteği ilgi görmesine neden oluyor.Her sene yeni büyük güncelleme ile Android’i geliştiren firma, son olarak geçtiğimiz sene Kasım ayı başında yeni Nexus modellerini sunmuş ve Android 5.0 Lollipop olarak da yeni işletim sistemi sürümünü sunmaya başlamıştı.İlk olarak Android 5.0 Lollipop Nexus modelleri ile gelirken, yine daha önceki Nexus modellerine güncelleme olarak yayınlamıştı ve başta Samsung, HTC, Sony, LG gibi firmalar olmak üzere Android işletim sistemini kullanan üreticiler bir yandan yeni cihazlarında bu işletim sistemi sürümüne yer veriyorlar diğer taraftan önceki modelleri için de güncelleme olarak yayınlıyorlar.Kısa süre önce Google Android 5.1 Lollipop’u yayınlarken, şimdi de gelen yeni bilgilere göre Android 5.1.1 üzerinde çalışmalarına başlamış durumda. Bu yeni güncellemenin ne zaman duyurulacağına dair bilgi gelmese de özellikle son dönemde konuşulan bellek hatasına da çözüm olabileceği kaydedilmekte.

Sayfayı Paylaş