Gerçek Aziz Yıldırım hangisi?..

Konu, 'FENERBAHÇE' kısmında diyot tarafından paylaşıldı.

1. diyot

diyot Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Gerçek Aziz Yıldırım hangisi?

Milliyet Gazetesi spor yazarı Cemal Ersen'in köşe yazısı:

Ankaragücü maçının bitiminde Fenerbahçeli futbolcular şampiyonluk coşkusu yaşarken, Başkan Aziz Yıldırım soyunma odasınının yolunu tutmuştu bile. Hızlı adımlarla aşağıya inmiş, faal oyunculuk yaşamını noktalayan Ankaragücü takım kaptanı Hakan Kutlu'yu yakalayarak sitem etmeye başlamıştı; "Niçin haberim olmadı son maçına çıktığından? Yöneticilerin son anda söyledi, çok üzüldüm. Bilseydim statta anons ettirir senin gibi bir centilmeni tüm Fenerbahçe tribünlerine alkışlatarak uğurlardım..." Hakan da şaşırmıştı, yanındakiler de... Birkaç hafta önce aynı koridorlarda hakem Selçuk Dereli'ye hakaretler yağdıran Aziz Yıldırım'ın eli bu kez baba şefkati ile Hakan Kutlu'nun yanağına uzanmıştı. Aynı Yıldırım, çarşamba günü yapılan Kulüpler Birliği toplantısı öncesi de insanları hayretler içinde bırakmıştı. Kendi kullandığı özel aracı ile bir süredir ilişkileri gergin olan Cemal Aydın'ın kaldığı otelin kapısına kadar gelmiş, Şekip Mosturoğlu ve Ali Koç ile birlikte Ankaragücü Başkanı'nı alıp gitmişti. Ardından soluğu uzun zamandır katılmadığı Kulüpler Birliği toplantısında almıştı. Yıldırım'ın en büyük sürprizi ise, geçen yıl mahkemelik olduğu Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav ile el sıkışıp bir dargınlığa daha son vermek olmuştu. Yanıtı başkanda Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı'na seçildikten sonra geçimsiz, uzlaşılmaz, agresif bir karakter çizen ve pek çok kişinin antipatisini toplayan Yıldırım'ın bu alışılmadık yüzü, çok kişiye "garip" veya "manidar" gelebilir. "Cemal Aydın ve İlhan Cavcav ile arasının düzelmesi kimseyi yanıltmasın" diyen olabilir. "Yüzüncü yılda şampiyonluğu kazandı ya, olur böyle jestler" diyen çıkabilir. Veya "Aziz bey özünde böyledir" savunması yapanlar da... Hangisinin doğru olduğunu sadece Aziz Yıldırım bilebilir. Ancak Türk futbolunun fair-play'e böylesi gereksinim duyduğu bir dönemde Yıldırım'ın uzlaşmacı, gülen yüzünü göstermesi sevindirici bir gelişmedir. Ben Yıldırım'dan, milyonlarca taraftarını sadece başarılı olunan dönemde değil, her daim centilmenliğe teşvik etmesini bekliyorum. Ben yıllardır izlediğim değil, Ankaragücü maçından sonra ki tavırlarını sürdürecek bir Aziz Yıldırım'ın spordaki barış ortamına katkı sağlayacağına inanıyorum. Ve Yıldırım'daki bu değişimin kalıcı olmasının, futbolumuzdaki karmaşa ortamına son vermek için kaçırılmaz bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Ama ne yalan söyleyeyim... Hangisinin gerçek Aziz Yıldırım olduğuna bir türlü karar veremiyorum. Sportif başarısızlığın sorumluluğunu üstlenmekten kaçan, şampiyonluk kupasını kaldıran takım kaptanı Ümit Özat'ın elini sıkmayarak şaşkınlık yaratan Aziz Yıldırım mı? Yoksa Hakan Kutlu'ya sevgiyle yaklaşan, dargınlıkları unutup barış çubuğu içmeye hazır olduğu izlenimi veren mi?

kaynak:

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

alıntıdır...

Sayfayı Paylaş