Genelkurmaydan Bir Açıklama Bekliyorum'

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında beydemir tarafından paylaşıldı.

1. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Şahin, 'Bugün Verdiğimiz 8 Şehidimizle İlgili Genelkurmaydan Tatmin Edici Bir Açıklama Bekliyorum' Dedi

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

Başkanı

, ''Bugün verdiğimiz 8 şehidimizle ilgili Genelkurmaydan tatmin edici bir açıklama bekliyorum'' dedi.

Şahin, gazetecilerin,

'nin

ilçesinde Türkiye-Irak hudut hattında bir sınır bölüğüne teröristlerce düzenlenen saldırıda, 8 askerin şehit olması ve 14 askerin yaralanmasıyla ilgili sorusunu yanıtladı.
    Her şehit haberi duyulduğunda ülkedeki sağduyu sahibi herkesin büyük üzüntü duyduğunu vurgulayan Şahin, şöyle konuştu: ''Ben de üzüntü duydum. Her şehit haberinden sonra 'Allah rahmet eylesin, başınız sağ olsun vatan sağ olsun, milletimizin başı sağ olsun' demek adet haline geldi. Bu değerlendirmeler, açıklamalar, vatandaşımızı artık tatmin etmiyor. Bundan birkaç gün önce şehit verdiğimiz bir gencimizin

'daki babasının tespiti beni çok etkilemişti. Şehit babası, 'Biz koskoca bir devletiz, koskoca ordumuz var, birkaç çapulcu üzerinde neden etkili olamıyoruz, bunları susturamıyoruz' demiştir. Bugün verdiğimiz 8 şehidimizle ilgili ben Genelkurmaydan tatmin edici bir açıklama bekliyorum. Bu şehit babasının hislerine tercüman olacak, tatmin edecek açıklama bekliyorum. Kamuoyu da bekliyor.''

-ARKASINDA KİMLER VAR-

Başkanı Şahin, terör örgütünün arkasında artık kimlerinin bulunduğunun apaçık ortada olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti: ''Birtakım dış güçlerin taşeronluğunu yapmaktadırlar. Asla amacına ulaşamayacaklardır. Bunu herkes biliyor. Ancak bunu söylemek, açıklamak, ciğeri yanan şehit anası, babası ve yakınlarının tesellisine yetmemektedir. O nedenle terörle mücadelede kişi veya kurum kim yetkiliyse Çorumlu babanın yakarışını tatmin etmek zorundadır. Ben bunu kamuoyu adına istiyorum.'' (Anadolu Ajansı) 33 dakika önce..

2. microlab

microlab Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Beklesin Bakalım yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali en iyi savunma hücümdur demiş Sn: Başkanımız yani ancak bu kadar olur. Onlar Açıklama bekleyeceklerine bu KÖPEKLERİ kahramanlar gibi karşılanmasının hesabını versinler önce....
    Filistin için KIYAMET koparanlar her nedense söz konusu TSK olunca hiç umurlarında değil tabii..Nede olsa alıştık artık her gün 8 yada 10 şehit haberine.

3. urunguahmet

urunguahmet Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    sayın şahin sizden de tatmin edici bir açııklama bekliyoruz halk olarak..hükümet olarak ne kadar acziyet içerisinde olduğunuzu itiraf edin.bir diğeri ne kadar iyyiiii niyetli olduğunuzu da itiraf etseniz ne güzel olur.sen hükümet olarak çoğunluk olarak en önemlisi A.k.p ları olarak askeriyeye emir verip bu işi en kısa sürede çözmelerini isteyebilirsin.ama yok efendim golü ben atmam başkasına attırırım.muhalefete diyorsun ki neden asmadınız.şimdi buyrun siz asın çoğunluk elinizde herşeyi değiştirmeye gücünüz yetiyor da artıyor.buyrun kahraman olun yetiyorsa şecaatiniz.

4. bluviaggiatore

bluviaggiatore Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Genelkurmaydan açıklama bekleyecek kısıler kendileri degildir aslında bakarsanız .Açıklamayı yapacak kişi sizsiniz Asker ile birlikte . Kendinizi bu olaydan açıklama bekliyoruz diyerek soyutlayamazsınız bu nasıl bir saçmalıktır. Siz Başka bir ülkenin siyasatçisi değilsiniz unuttunuz galiba bu ülkeyi yönetme sorumluluğu almış insanlarsınız .Şimdi bakış acılarını anlıyorum bunlar futbol macı seyreder gıbı olayları ızleyıp bırılerıne topu atıyorlar .Uyanının sız hukumetsınız halka karsı tum organlarınız ıle hesap verme sorumlulugunuz vardır .Ordu da sızın bır kurumunuzdur .Hatırlatmak lazım .

5. atakurtul

atakurtul Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1

Başka ne yazayım aynısını yazmışınız Teşekkürler

6. 1974mar

1974mar Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Açıklama yapacak kişi Savunma Bakanıdır.Başbakandır.Filistin olayında bangır bangır açıklama yapmışlardıya..şimdide yapsınlar.

7. 05camci

05camci Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    anlaşılan bu formu ergenekon avukatları basmış şağdaş geçinen geçinen milliyetci geçinen zavallılar kalpleriniz mühürlenmiş gerçekleri göremiyorlar o kadar zavallısınızki israil gibi konuşuyor onlar gibi düşünüyorsunuz bu terrörün arkasında kimlerin olduğunu da bilmek istemiyorsunuz terörle kim savaşıyor bakanlarmı genelkurmaymı tabiki genelkurmay açıklama yapmıcakta başbakanmı yapıcak bırakın bu bağnaz düşünceyide artık gerçekleri biraz görün ordunun görevi terörle düşmanla savaşmak kendi devletini idare eden hükümetle savaşmak değil halkının manevi değerleriyle savaşmak değil adamlar kendi içinde saltanat kurmuşlar bu saltanatın yıkılmasını istemiyorlar başka birşey değil senin benim çocuğum şehit olmuş kimin umurunda... hani güçlü ordumuz hani yigit komutanlarımız pkkayı bitirdilerde başbakanmı bitirmeyin dedi tabiki bunun hesabını ordunun başındakiler verecek hani kendilerini ilgilendirmeyen konular hakkında hergün kanallara çıkıp birifinkler veriyorlardı şimdi ne oldu sesleri çıkmıyor her kurum kendi görevini yapsa ortada terörde kalmaz yoklukta olmaz herfırsatta hükümeti suçlıcanıza birde birazda gerçek suçluları suçlayın körü körüne savunmayın şehitlerimize bir bakın birtane subay cocuğu zengin cocuğu milletvekili çocuğu varmı hep bizim gibi gariban çocukları ölüyo yokmu bunda yanlış yok diyorsanız zaten sizle konuşulmaz allah şuur versin hepimize başka birşey demiyorum ...sAygılar

8. atakurtul

atakurtul Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Git kardeşim cahil cahil konuşma işte sizin gibilere rahmen Atatürk ve arkadaşları bu ülkeyi kurdular Bu ülkeyi cahillere kimse bırakmaz ordunun nesini kötülüyorsun başbakan emir verecek Türk ordusuda temizlik işine girecek senin gibiler yüzünden ülke tarikatların eline geçiyor avuçlarını yalasınlar NE MUTLU TÜRKÜM

9. microlab

microlab Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yazacaksan ADAM gibi yaz zavallı imiş benim tepemi attırma.Zavallı sensin önce karşındaki insana hakaret etmeden yazmayı öğren...

10. evangelis

evangelis Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sen TSK'nın elini kolunu bağla, komutanları mahkemelerde süründür, ondan sonra hesap sor. Olacak iş değil. Önce kendilerinin şu açılım safsatasının hesabını vermeleri gerekiyor bence. Ayrıca, sayın başbakanın oğlu nerede ve nasıl askerlik yaptı hepimiz biliyoruz 05camci. Ayrıca sizin de zihniniz mühürlenmiş, bazı şeyleri değerlendirmekte güçlük çekiyorsunuz anlaşılan. Bir de şunu akıldan çıkartmamak lazım bizler TÜRK'üz arap değil ve burası da TÜRKİYE CUMHURİYETİ.

11. karamanli77

karamanli77 Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1

camcı bey sanırım amasyalı. arap olduğunu nerden çıkarıyorsunuz.açılan konu ile türklük ve araplık arasında bir bağlantı kuramadım. öz be öz türk olan birçok kişi sizin gibi düşünmüyor.ne yazık ki olaylara sizin gözünüzle bakmayanların çoğu akp li de değil.

12. neskali

neskali Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Gitsin İsrail e sorsun onların maşası pkk

13. evangelis

evangelis Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Camcı arkadaşın kayıtsız şartsız biat ettiği ve etmemizi beklediği yönetim araplar olmadan bizim de olamayacağımızı ima eden sözler söylediler. Camcı'nın bu lafların da arkasında olduğunu ya da buna itiraz etmeyeceğini düşünüyorum; en azından yazdıklarında edindiğim izlenim bu. Diğer taraftan, öz be öz TÜRK olup, kendisini başka referanslarla kimliklendiren insanlar olduğunu inkar etmiyorum ki. Ayrıca öyle düşünmeleri de beni ilgilendirmiyor; ama bu düşüncelerini tek doğru yol gibi kabul edip dayatmaları ve onlar gibi düşünmeyenleri ergenekoncu (bu isimlendirmeye de itirazım var neden Ergenekon Destanı ile ilişkilendirerek isimlendiriyorlar anlamadım gitti) olarak itham etmeleri rahatsız ediyor insanı.

14. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    arkadaşlar yazıyı okudunuzmu yazıyı okumadan yorum yapıp meclis başkanını veya Akp yi suçlayıcı yazılar yazıyorsunuz meclis başkanı ÇORUMLU BİR ŞEHİT BABASININ SORDUĞU BİR SORU İÇİN CEVAP BEKLİYORUM demiş Genel kurmay başkanımızın bir şehidin babasını aydınlatması bu kadarmı zor durmadan hükümete yükleniyorsunuz ALLAHDAN korkun.

15. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    ya nediyeceğimi bilmiyorum yanlış birşeyde söylememk istiyorum ama be kardeşim senin iç ve dış işlerin ne yapar bilirmisin recep beyin çiftliği mi orası gazze olunca mangalda kül bırakma memleket meselesinde 3maymun ol bir ambargo koysunlar bakalaım barzaniye kes elektriği yemez adamlarınız para kazanıyor kanlı para ergenekonmuş pkk lileri ayağına mahkemeleri getirip şov yaptıranların jetonları geç düştü değilmi ama yok onada bir kılıf bul sizin tek derdini napolyonun paraları ama diğer tarafta o ŞEHİTler yakanıza yapıştığında nediyeceksiniz merak ediyorum ama siz onada bir kılıf bulmuşsunuzdur

16. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    o cevapı kendi içişlerine dış işlerine hesap sorsun it iti ısrmaz muhabbeti yapmasınlar herşeyi başarıyorlar arapların kalpine sığımıyorlar aynışeyleri bizim kalpimizdede yaratsalar ya yoksa bizimde arap olmamız mı lazım

17. mescer

mescer Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    genel kurmay istıhbarat alındı dıyor nıye tetbırler almıyor o gencecık ınsanlar ölüyor tabı içlerinde birtane zengin çoçukları yok ölenlerin hebsi gariban insan çoçukları demırelın dedıği gibi mehmetler tükenmez bizde şehitler ölmez vatan bölünmez sözleriyle avutsunlar

18. atakurtul

atakurtul Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Bırakın zengin fakir edebiyatını zengin olanları görüyoruz gemilerle sefer yaparak askerliği tamamlıyorlar, mehmetçikler olayları görüyor sizler görmüyorsunuz, TÜRK ordusu birileri
    için düşman bizim için Baş tacı ALLLAHIM TÜRK ORDUSUNU tarikatçılardan korusun

19. bluviaggiatore

bluviaggiatore Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2

Dostum yazınızı uzulerek okudum . Oncelıkle sunu belırtmek gerekırkı Genelkurmay basbakana baglıdır. Herturlu eksıklıkte basbakanında sorumlulugu vardır .Dolayısı ile hesap vermesi gereken kisiler arasındadır. Yanı genelkurmay zımbablenın genelkurmayı olmayıp basbakanlıgı baglı bır kurumdur. Sankı baska bır ulkenın ordusundan bahseder gıbı konusmak bu yuzden dogru degıldır .

Sayfayı Paylaş