'Genelevde çalışacağım' deyince öldürdüm

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında suvekum tarafından paylaşıldı.

1. suvekum

suvekum Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    "Ablam Pavyonda, barda, genelevde çalışırım deyince boğazını kestim" Adana'da ablası Hediye Bayar'ı (25) yasak aşk yaşadığı için boğazını keserek öldürdüğü iddia edilen at bakıcısı Mustafa Bayar (23) ile kendisini cinayete azmettirdiği öne sürülen 2 amcası ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmaya başladı. Bayar, "(Ne yapacaksın?) diye sordum, (Pavyonda, barda, genelevde çalışırım) deyince birden boğazını kestim" diyerek kendini savundu. 2 amca ise, cinayeti azmettirmediklerini iddia etti. Soruşturma sırasında "Kardeşimi amcalarım azmettirmiş olabilir" diyen katil zanlısının ağabeyi Murat Bayar (35) tanıklık yapmadı.
    Sarıhamzalı Mahallesi 47010 Sokak'ta 16 Ekim 2010'da Hediye Bayar boğazı kesilerek öldürülmüş halde bulundu. İki bileği ile vücudunun değişik yerlerinde bıçak yaraları, sol kolunda hastalara serum vermek için damar yolu açmada kullanılan kateter bulundu. Eşiyle anlaşmalı boşanan ve sevgilisinden olduğu sanılan 3 aylık bebeği de kürtajla alınan Bayar'ı yapılan araştırma sonunda seyislik yapan kardeşi Mustafa'nın öldürdüğü saptandı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİSLERİ İSTENİYOR
    Amcaları İbrahim (48) ve Bekir Bayar'ın (45) azmettirmesiyle ablasını öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Bayar ve tutuksuz amcaları Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. ?Yakın akrabayı öldürme ve öldürmeye azmettirme' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen sanıklardan abla katili Bayar, ablasını boğazını keserek nasıl öldürdüğünü şöyle anlattı:

"Ablamın eşi Murat Pamuk beni arayıp, ablamla boşandığını, ablamı bana teslim etmek istediğini söyledi. Ablamı postane önünde teslim aldım. İstanbul'daki ağabeyime göndermek için otogara giderken gitmeye razı olmadı. Ben de ablama götürmek istedim. Onun yanına da gitmek istemeyince tartıştık. (Senin sorunun ne?) dedim. (Sorunum yok) diye cevap verdi. Ben de (Senin sorunun yoksa kocan seni boşayıp, getirip benim üstüme atmaz. Bir erkekle ilişkin varmış. Hamile kalmışsın, çocuğunu aldırmışsın) deyince yalanladı."

'BİRLİKTE YAŞADIĞIN ERKEKLE EVLENDİREYİM'
    Zanlı Mustafa Bayar, "Doktor raporları olduğunu söyleyince itiraz edip küfretti. Kendisine (Beraber yaşadığın erkekle götürüp seni evlendireyim) dedim onu da kabul etmedi. Ben de, (Peki sen ne istiyorsun? Seni bıraktım ne yapacaksın?) diye sorunca (O...'luk yaparım, pavyonda, barda, genelevde çalışır, para kazanırım) diye cevap verip camla iki bileğini kesip bana saldırdı. Alkollüydüm. Bıçağı çıkartıp boğazını kestim. Yere düştü. Her yer kan içindeydi. Ablamı bırakıp gittim. Elbiselerimi yaktım, temiz elbiselerimi giydim. Şanlıurfa'ya gidip gezdim, sonra Adana'ya geldim, polisler yakaladı" dedi.

'BİZ AZMETTİRMEDİK'
    Tutuksuz yargılanan 2 amca ise, cinayeti azmettirmediklerini söyledi. Öldürülen Hediye Bayar'ın boşandığı eşi Murat Pamuk (38) sanıklardan şikayetçi olmadı. Eşinin kendisini Muğla Yatağan İlçesi'nde biriyle aldatması üzerine boşandıklarını belirterek, "Hediye'yi boşandıktan sonra kardeşi Mustafa'ya teslim ettim. Hediye ilaç içmişti. Hastaneye götürmüştüm. Bebeğin alınması gerektiğini söylediler, bebek o zaman alınmıştı" şeklinde konuştu.

AĞABEYİ TANIKLIK YAPMADI
    Poliste "Kardeşimi amcalarım azmettirmiş olabilir" diyen katil zanlısının kardeşi Murat Bayar ise, tanıklık yapmak istemedi.

Duruşma, tanıkların dinlenmesi için ertelendi.

Sayfayı Paylaş