Gbox Hakkinda Önemli Bilgiler..

Konu, 'Gbox' kısmında wildhoney tarafından paylaşıldı.

1. wildhoney

wildhoney Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Gbox Ailesine hosgeldiniz. Öncelikle sunu unutmayin: Amaciniz paylasim olsun, siz de paylasima bi kart alin.
    Bu size ait olan ve sizin cihazinizda olan karta local kart derler. Bazilarin 2 local karti, bazilarin 5 tane de olabilir.

Maalesef cogunuz gbox kullaniyor ve 1000 kart topladiktan sonra kanallar acmiyor demekten baska bisey bilmiyor.

Bunu da acikcana diyoruz. Bu hatalari engellemek icin size kisaca bi cwshare.cfg nin kilavuzunu sunuyoruz.
    Güzel bir paylasimda son kullanana 100 kart yeter

cwshare de sizin ve size katilanlarin adresleri ve sifreleri yaziliyor. Bu size katilanlara Peer derler. Yani 30 Peer var deyince birisi:
    Ona direkmen 30 kisi bagli demektir. Hem Server hem de sadece izliyen. cwshare de yardim olarak # sembolunu kullanabilirsiniz.
    Satirin önüe bi # koyarsaniz, o satir gbox dan okunmuyor. mesela Dlinedaki arkadaslarin adini yazmaya veya bazi dline lari simdilik
    engellemeye(izine gidenin, offline olanin vs vs) veya mac öncesi Gline lari aktifletme mesela örnek assagida sonra.
    ———————————————————————————————————————————-
    cwshare in Yazilimi mesela söyle olur:
    M:
    X:
    N:
    I:
    D:
    G:
    Y:
    Örnek:

M: { xxxxx.dyndns.org { xxxxxxxx }}
    X: { 5 }
    N: { 00 00 00 3F 2500 6000 }
    I: { 3 }
    D: { zzzzzzzz.dyndns.org { 2222 5672 { 587BCD0C { 3 3 }}}}
    D: { vvvvvvv.dyndns.org { 2222 2499 { 5858120C { 1 2 }}}}
    D: { 192.168.2.115 { 2222 3333 { 2547ACAC { 1 1 }}}}
    # bu üstdeki mesela baska odada bi cihaz veya kartli olan ayni modemde olan baska cihaz
    #D: { dfdfdfy7.dyndns.org { 2222 16000 { AA74120C { 2 0 }}}}
    # bu arkadasin dline aldim o beni ekledikten sonra # yi kaldirip aktif hale gelecek
    G: { 0D00C000 5555 }
    Y: { 78 A6 }
    ———————————————————————————————————————————–
    M: { xxxxx.dyndns.org { xxxxxxxx }}
    M: buraya sizin dnsadresiniz yazilir ve sizin sifreniz.Isterseniz dns degil,
    Ip yi de yazabilirsiniz mesela 192.168.2.111
    Sifre 8 rakamli: A dan F ye, 0 dan 9 a kadar
    Sifre den de sizin Kimlik No su gibi 4 rakamli bi numara yapiliyor, buna Box-ID derler.
    Herkezin bi Box ID si vardir
    X: { 5 }
    X: bi providernin (Yayinci) kac karti gelsin bana ? Yani ayar 5 ise:
    gboxu acinca – eger varsa paylasimda – 5 tane kart gelir, ve o kanallara basinca
    5 karta sifre sormaya baslar. 8 den yukari gitmeyin.
    ————————————————————————————————————————————
    N: { 00 00 00 3F 2500 6000 }
    N: ilk 3 yeri 00 00 00 yapin dördüncü yer log belgesi icin, yani mesela attacklari
    online olanlari , IP si yanlis olanlari falan yazilacaksa ayarlari kullanin, genelde:
    3F hepsini yaziyor, 20 sadece online olanlarin istatistigini yapiyor.
    I: { 3 }
    I: Nekadar derinlikle kart ariyem. Eger bu rakam 1 ise: sadece sizdeki Dline olarak olan Peer lerdeki
    local olan kartlari arar. Eger onlarda kart yoksa: izliyemessiniz.
    I: { 1 } – size bagli olanlarin local kartlari – Dline daki peerlerin kendi kartlari yani
    I: { 2 } – size bagli olanlarin local karti ve onlara bagli olanlarin kartlari (tabiki müsade varsa)
    I: { 3 } – size bagli olanlarin, onlara bagli olanlarin ve bunlara bagli olanlarin kartlari(müsade varsa)
    I: { 4 } – anlamissinizdir
    Mesela sizde 20 kisi varsa Dline olarak, o 20 kiside de 20 kisi varsa: hesaplayin kac kisi bagli olduguna ))
    D: { zzzzzzzz.dyndns.org { 2222 5672 { 5874120C { 3 3 }}}} veya D: { zzzzzzzz.dyndns.org { 2222 5672 { 5874120C { A3 A3 }}}}
    D: { sizinpeerlerinadresi { sizinudpport onunudpport { onunsifresi { sizinlocalkartinlevel sizegelenkartlarinleveli }}}}
    birisine eger Dline izi yollarsanaz eklesin diye, ilk yere herkezin kendi portu geldigi icin xxxx yazin, ikinci yere sizin portunuzu,örnek sizin port 5672:
    D: { zzzzzzzz.dyndns.org { xxxx 5672 { 5874120C { 3 3 }}}}

bu arkas da simdi size yollarsa böyle yollar, örnek onun portu 2222:
    D: { xxxxxxx.dyndns.org { xxxx 2222 { 5874120C { 3 3 }}}}

böylece herkez ilk yere kendi portunu ekleyip Dline i tamamliyabilir.

1 – Sizin portunuz hep ilk yerde olur ve hep aynidir, iki port da acabilirsiniz ve peerlerinize ayri ayri port verebilirsiniz
    2 – sizin portunuzu modeminizde PortYönderleme gibi bi baslik ta udp olarak cihazin veya ss2 karti ise pcnin IP sine yönlendirmeniz lazim
    3 – A3 A3 bölümü:

ilk A – sizin local kartiniz icin gecerlidir ( A SIZ da yazilir, yani 3 3, ben hic kullanmiyorum,versiyona bagli)
    A1: sizin kart tek o dline daki yazilan peer e kadar gider, kart ona gelince devam veremez
    A2: sizin kart bu Dline daki arkadasa kadar gider ve o da onun peerlerine devam verebilir
    A3: sizin Dline daki arkadasa bagli olan arkadaslarda kullanabilir karti

ikinci A – size baskalarindan gelen kartlar icin gecerlidir
    A1: size mesela baskasindan bi kart geliyor ve o arkadas sizi A2 A2 olarak ekledi Dline da(unutmayin:kendi karti ilk A onun cwshare sinde)
    böyle siz bu karti size bagli olanlara da verebiliyorsunuz
    A2: size bagli olan Dline daki arkadas bu karti ona bagli olanlara da verebiliryor
    A3: anlarsiniz artik ))

Dipnot: eger sizin Dline baskasinda A0 A1 olarak ekli ise: 0 sifir demektir, yani onun lokal kartini görmüyorsunuz ve onda baskalarin karti varsa ve müsade varsa
    devam paylasima, sadece baskalarinin kartlari gelir size
    G: { 0D00C000 5555 }
    G: eger belirlir bi kartda full paket varsa veya güzel calisiyorsa onun kartini avantajli direk ilk olarak dene diyebilirsiniz
    G: { yayincinincaidi8rakamli BOX-ID }
    Örnek:
    paylasimda 10 tane Premiere karti var, ancak 3 tanesi sadece futbol aboneli, bunlarin BOX-ID si de 2233, 23AE, 45BC,
    ve mac sirasi cwshare ugrasmadan onlari kullansin deyince :
    G: { 17020000 2233 }
    G: { 17020000 23AE }
    G: { 17020000 45BC }
    kullanabilirsiniz, mac sonrasi da # koyun önüne tüm kartalri kullansin
    #G: { 17020000 2233 }
    #G: { 17020000 23AE }
    #G: { 17020000 45BC }
    Y: { 78 A6 }
    Y: belirli bi box id nin kartlarini paylasimda kullanmamak, mesela ben X: { 5 } yaptim ve 5 tane Nova karti geliyor. ve 5 kartin 4 dü de
    ise yaramiyor, bunlar su BOX – ID lerden geliyor: 3322 55BC 4411 25CC 789E
    bunlari Y: ile engelleyip belki paylasimda baska kart var ise onlari kullanabilirsin. Örnek
    Y: { 33 22 }
    Y: { 55 BC }
    Y: { 44 11 }
    Y: { 25 CC }
    Y: { 78 9E }
    önemli olan: yazarken BOX-ID nin ortasinda bi bosluk birakmak yani 3322 degil, 33 22 ))
    Benim sistem de 12 tane G-line var, 120 tane Y-line, 30 tane D-line genelde hepsi A1 A1 lokalli olanlarda A2 A2 veya karta göre A3 A3
    Eger tek izliyorsaniz ve server degilseniz G: ve Y a genelde Peerlerdeki kartlar saglam ise gerek yoktur

2. renos1

renos1 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    detaylı anlatım gerçekten güzel olmuş

Sayfayı Paylaş