Galaxy/Note Serisi Telefonları Ultra Güç Tasarrufu Moduna Alma ve Moddan Çıkartma

Konu, 'Samsung' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76

Android Telefonları Güç ve Ultra Güç Tasarrufu Moduna Alma ve Kapatma
    Son günlerde akıllı telefon kullanma oranları çok ama çok arttı. Artık sosyal medyadan tutunda işlerimize kadar bütün işlerimizi telefonlar ile halleder olduk. Durum böyle iken akıllı telefonlara pil dayanmaz oldu. Ben şahsen yanımda 2 adet pil taşıyorum bittikçe değiştirip kullanıyorum. Sizlere piliniz azaldığında yada bitmesine çok az kaldığında telefonunuzun biraz daha çalışması için yapmanız gerekenleri anlatacağım. Bu Güç Tasarrufu Modu ve Ultra Güç Tasarrufu Modu özelliği Samsung firmasının çıkarttığı son telefonların neredeyse hepsinde bulunmaktadır.

Güç Tasarrufu Modu: Pilinizin daha az kullanılmasını ve daha uzun dayanmasını sağlar.

Ultra Güç Tasarrufu Modu: Telefonun ekranını eski siyah beyaz telefonlar gibi yaparak pilinizi çok ama çok uzun zaman kullanmanızı sağlar.

Telefonu Güç Tasarrufu Moduna Alma
    Güc tasarruf modu telefonunuzun bazı özelliklerini kapatarak pilinizin daha uzun süre dayanmasını sağlar. Güç tasarrufu moduna almak için;

Menü > Ayarlar > Pil > Güç tasarrufu modunu aktif etmeniz gerekmektedir.
    Bu bölümde 3 menü vardır. Bunlar;
    Arka Plan Verisini kısıtla: Wi-Fi,indirme,mesaj alma/gönderme gibi özellikleri kapatarak pil tasarrufu sağlar
    Performansı kısıtla:Buda cihazınızın işlemci bellek gibi özelliklerini kapatarak pil tasarrufu sağlar
    Gri tonlama modu: arka planı gri yapar ve pil kullanımını azaltır

Telefonu Ultra Güç Tasarrufu Moduna Alma
    Ultra güç tasarrufu telefonunuzu aynı eski tuşlu telefonlar gibi yaparak şarzınızın çok uzun süre dayanmasını sağlar. Telefon ile arama yapabilir,mesaj atabilir ve siyah beyaz olarak internete bağlanabilirsiniz.
    1-Ekran siyah beyaz olur
    2-Sadece temel yada sizin seçtiğiniz özellikler çalışır
    3-Uyku modunda mobil veri bağlantısı otomatik kapatılır
    4-Wi-Fi ve Bluetooth özelliklerini kapanır

Töntem 1: Telefonu Ultra Güç Tasarrufu Moduna Alma Resimli Anlatım

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

Töntem 2: Telefonu Ultra Güç Tasarrufu Moduna Alma Resimli Anlatım

Sayfayı Paylaş