Futbolcular Hagi'den illallah etmiş

Konu, 'GALATASARAY' kısmında himm tarafından paylaşıldı.

1. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Galatasaray'ın eski teknik direktörü Rijkaard'ın tercümanı Mustafa Yücedağ zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

İtalya’nın Seri B takımlarından Vicenza’nın başına getirilen Rijkaard’ın tercümanı Mustafa Yücedağ önemli açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’da hep sorunluymuş gibi gösterilen Servet Çetin’in birileri tarafından kullanıldığını söyleyen Yücedağ, Elano’ya gösterilen ilgi ve çabanın hiçbir oyuncuya gösterilmediğini ifade edip, Brezilyalı oyuncunun canının istediği zaman oynadığını söyledi. Mustafa Yücedağ ayrıca; takımda birlik beraberlik olmadığını belirterek, birkaç kişinin bu kulüpten ayrılmaması durumunda Galatasaray’ın düzlüğe çıkamayacağını söyledi.

GELEN GİDENİ ARATTI
    Baktığımızda bizim haksız yere gönderildiğimizi düşünüyorum. Galatasaray’ın şu anki durumu gelen gideni aratır misali, içler acısı bir durumda.

FUTBOLCULARDA RUH YOK
    Ben 2 sene Galatasaray’da futbol oynadım. Galatasaray aşkıyla boş mukaveleye imza attım. Sarıyer de oynarken de, Galatasaray’da oynarken de forma aşkıyla oynadım. Profesyonelliğin gereği olarak, giydiğim bütün takımların formasının hakkın verdim. Profesyonelliğin anlamı da budur. Ama şu anki Galatasaray’a baktığımızda şu an forma için ter döken oyuncu yok.

FUTBOLCULAR HAGİ’DEN İLLALLAH ETMİŞ
    Rijkaard konuşmasıyla, tavırlarıyla, oyuncularına karşı daha ılımlıydı. Ama şimdi bakıyorum futbolcular Hagi’den illallah etmiş. Demek ki burada bir sorun var. Bir tarafta futbolcularına tek kelime bile söylemeyen ve iyi davranan bir hoca. Diğer tarafta ise sert davranan agrasif bir insan..Öyle ise buradan futbolculara sormak lazım..Derdiniz ne? Onlar önce aynanın karşısına geçip kendilerini bir sorgulamaları lazım.

BAZI İSİMLERİN BU KULÜPTEN UZAKLAŞTIRILMASI LAZIM
    Başarı isteniyorsa ilk önce bazı isimlerin bu kulüpten uzaklaştırılması lazım. Maalesef verilen hiçbir söz yerine getirilmedi. Maalesef diyorum; Çünkü ben Mehmet Helvacı’ya sıkıntılarımızı söylediğimizde, “Bakacağız, yardımcı olacağız” diyerek geçiştirdi. Sözünde durmadı. Ben buna çok üzüldüm.

Bak, araştır, nerde hata var? Çünkü bu takım hepimizin takımı.

SERVET KULLANILDI
    Herkes Servet’i ön plana attı. Suçlu gibi gösterdi. Ama bunun öyle olmadığını herkes biliyor. Ben Servet’in sahada en çok koşan, mücadele eden oyunculardan birisi olduğunu söyleyebilirim. Şuna inanıyorum. Servet’i her konuda kullanılıyor. Evet Rijkaard’la sorunu oldu. O ayrı bir konu. Hocanın Servet’e karşı hiçbir ön yargısı olmadı. Rijkaard’la bire bir konuştuğumuzda Servet’in basit oynadığında daha iyi ve daha verimli olduğunu, ancak çalım olayına girdiğinde sorunlar yaşadığını bizzat söyledi.

YAPILAN TRANSFERLERİ RIJKAARD İSTEMEMİŞTİ
    Yapılan transferler bence yanlıştı. Bunlar hocanın istediği transferler değildi.Kendisi; çıkarı için transferlerin ‘’Benim isteğim doğrultusunda oldu’’ demek zorunda kaldı. Bunu o da biliyor.. Ben de biliyorum. Çok basit bir örnek vereceğim. Hoca solbek arıyordu. Insua’nın ismini verdiler.Bana da yerli sol bek sordu. Bende Faruk Bayar ismini verdim. Çünkü Faruk Bayar 10 tane Insua eder. Ben Türk oyuncudan yanaydım. Yok; Faruk Bayar Galatasaray’a yakışmazmış..Insua çok mu yakışıyor? Alacaksam Faruk Bayar’ı alırım. Çünkü ona takım için kendini parçala, her şeyini ver, terinin son damlasına kadar çalış dersin ama İnsua’ya bunu diyemezsin. Çünkü anlamaz.

AH ALDIKLARI İÇİN BU DURUMDALAR
    Galatasaray boşuna bu duruma gelmedi. Ah aldıkları için bu durumdalar. Yollanan insanların ahını aldılar. Bunlardan birisi de benim.

ELANO HEP EL ÜSTÜNDE TUTULDU
    Vallahi Elano oynadığı süre içerisinde hep el üstünde tutuldu. Ona gösterilen ilgi alaka, çaba, hiçbir oyuncuya gösterilmedi. Canı isterse koşuyor, istemezse koşmuyor. Böyle oyunculara biz alışık değiliz.

BİZ BAŞARILI DEĞİLDİK
    Doğrusunu söylemek gerekirse biz başarılı değildik. Galatasaray’da görev yapıyorsan başarılı olmak zorundasın. Bunun da sebepleri vardı. Mesela takım içinde büyük bir uyumsuzluk vardı. Maçlarda 4 kişi koşuyor, 3 kişi yatıyordu. Olacak şey değil. Herşey takım halinde olmalı. Performans takım halindedir. Tabi ki ben Rijkaard’ı bazı konularda uyardım.Türk oyunculara biraz sert davranılması konusunda uyarılarda bulundum.Ancak o; “ Biz de zamanında böyle şeyleri sevmezdik, onlarda sevmez.En azından biz, görmek istediğimiz şeyleri onlara gösterelim” dedi.

DOĞRU SÖYLEYENİ DOKUZ KÖYDEN KOVARLAR
    Türkiye’de doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar hesabı burada arkan varsa bir yerlere geliyorsun. Yoksa olduğun yerde sayarsın. Benim için Türkiye macerası bitti. İtalya’ya yerleşiyorum. İtalya seri B takımlarından Vicenza’yı çalıştıracağım. Orada insanlara değer veriyorlar. Burada bizlere maalesef saygı duyulmuyor. Türkiye’de takımlarla görüşüyorum diyorlar ki ‘’Kariyerin ne?”

Ya, çalışan hocaların kariyeri ne ki? Benim kariyerimi soruyorsun?

BİRLİK VE BERABERLİK GALATASARAY’I KURTARIR
    Galatasaray’ı sadece birlik ve beraberlik kurtarır. Bunu da yapacak insanlar var. Mesela takımın ağabeyileri var. Cüneyt Tanman, Bülent Korkmaz,Hakan Şükür gibi isimleri önerebilirim. Orada sıcak bir ortam oluşturmaları lazım. Belirli zorlukları daha önce yaşayan oyuncuları buraya getirip, bu zorlukları onlara anlatması lazım. Ve bazı kişilerinde bu kulüpten gitmesi gerekiyor. Gitmedikleri sürece bu kulüpten hiçbir şey olmaz.

2. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    ne düşük çeneli adammış şu Mustafa yücedağ

Sayfayı Paylaş